foldery prywatne.....

Mam problem. Padł mi XP (nagle przy ladowaniu pokazał brak jakiegoś pliku – dokładnie plików obsługi polskich stron kodowych 1250.nls, czy jakoś tak, ale mniejsza o to) Przeinstalowałem system, bo próba naprawienia nic nie dała. W kaźdym razie we wcześniejszej instalacji miałem folder z dokumentami przypisany do jednego z uźytkowników – źaden inny nie miał tam dostępu. Po reinstalacji systemu nie mogę się tam dostać. Wyskakuje alert – brak dostepu. Co z tym zrobić??????

Odpowiedzi: 5

Uruchom XP w trybie awaryjnym z obsługą sieci (F8 przy ładowaniu systemu i wybierarz odpowienią pozycje z listy). Po załadowaniu systemu klikasz prawym na dany folder wybierasz właściwości i na zakładce Udostępnianie masz zaawansowane ustawianie dostępu (takie jak w XP PRO), ustawiasz uprawnienia według instrukcji jaka jest pare postów wyźej, resetujesz kompa i wszystkie ustawienia jakie wykonałeś w trybie awaryjnym będą "pamiętane". Natomiast moźe ktoś mi podpowiedzieć jak udostępnić zasoby XP Home Edition dla 98 bo ciągle wywala mi błąd o braku uprawnień dostępu do zasobu (szczegóły przdstawiam w teamcie http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=53311 )
Fredman
Dodano
10.04.2006 01:49:15
Ja mam podobny problem, tyle źe pod XP Home (w Pro jest to bez problemu). HELP! (dla źycia bez tytoniu) :P

–––
O kurczę, ale trupa odkopałem :D szukałęm w Google i tu mnie przyniosło ;)
stamp
Dodano
09.04.2006 18:06:32
Wielkie dzięki, poradziałem sobie. Przejąłem je na własnosć. Ale XP–ka i tak muszę jeszcze raz instalować ....
Mickaellos
Dodano
11.07.2002 12:51:03
albo przejmij na wlasnosc
mrsit
Dodano
11.07.2002 09:06:11
WNIOSKUJE ze masz xpka postawionego na systemie plików ntfs robisz tak:

1. klikasz na folder gdzie zawarte są te dokumenty
2.wybierasz własciwości,zabezpieczenia zaawansowane,dadaj
3.wpisz konto administratora lub konto z uprawnieniami administratora, kliknij ok
4.wybierz pena kontrole i kliknij ok
5.wybierz zmien wpisy uprawnienia na wszystkich obiektach i daj zastosuj,tak,ok ,ok
zbor
Dodano
10.07.2002 20:11:20
Mickaellos
Dodano:
10.07.2002 18:30:05
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1