firewall pomocy

uzywam zonealarm 3.7,mimo to mam otwarte porty,zresztą pewnie jak wiekszość początkujących,jak moge zamknąć otwarte porty.próbowałem innych firewall[McAffe i Sygate person.fire.]ale jest to samo sprawdziłem to na dwóch kompach f.wall pozostawiają 11 otwartych portów.moze to wina,ze nie są to wersje pro?
jak i gdzie w wind xp moge zablokowac otwarte porty :shock:


––przerzucilem do bezpieczenstwa bo o tym jest ten topic–– The_judge

Odpowiedzi: 7

Powodzenia kolego i startuj z kaźdym problemem bezpieczeństwa śmiało – tutaj.
Zapraszam i pozdrawiam. :)
tire
Dodano
24.08.2003 19:44:35
dzieki panowie, dokładnie chodziło mi o mozliwosc recznego zamykania otwartych portów,w z.a nie moglem znaleść tej mozliwosci,w sygate musiało umknąc to mojej uwadze gdyz uzyłem podstawowej konfiguracji i poowrociłem do z.a,nie wyłaczyłem tez systemowego f.wall,czy powinien byc wyłaczony.jeszcze jedno jak z poziomu wind moge zamykac porty
darek75
Dodano
24.08.2003 16:18:27
Lub zainstaluj ZoneAlarm v.4 PRO
Sygate jest bardzo dobrym pf,bez zastrzeźeń uzywam go od dłuźszego juź czasu. :D
tire
Dodano
24.08.2003 15:44:01
EL NINO:
tire, nie wiem czy zauwazyles, ale darek pisze iz przy zalaczonym ZA a nie systemowym firewallu ma otwarte porty. A niektore porty otwarte miec musi bo inaczej nie bedzie sie mogl komunikowac ze swiatem.



Cześć – wiadomo! Zobacz które porty masz owarte?
Przykładowo 80 – to HTTP, 20 i 21 – FTP, 23 – TELNET, 110 – POP3 .... są więc to te porty które MUSISZ mieć otwarte aby komunikować się z czymkolwiek.

darek75:
ale jest to samo sprawdziłem to na dwóch kompach f.wall pozostawiają 11 otwartych portów.moze to wina,ze nie są to wersje pro?
jak i gdzie w wind xp moge zablokowac otwarte porty


No i pewnie się uzbiera te jedenaście portów :D

Jeśli chcesz je poblokować to moźesz w Sygate bez problemu – moźesz takźe konkretnemu programowi pozwolić otwierać tylko konkretne porty. Według mnie właścnie ta ściana ogniowa jest jedną z lepszych, jak dla mnie o niebo lepsza niź ZoneAlarm – chociaźby ze względu na większą dowolność konfiguracji przez uźytkownika. Pozdrawiam!
kwladarz
Dodano
24.08.2003 15:37:40
Jasne.Masz rację EL NINO.
Jednak efekt ujemnego wyniku skaningu SOS na Sygate
przy jakimkolwiek pf,w tym ZoneAlarm,przynosi odznaczona własna zapora internetowa.
Tym się sugerowałem i takie ćwiczenia sam robiłem.

Ale niech darek75 wykona skaning Quick na SOS i zobaczymy.
tire
Dodano
24.08.2003 15:36:18
tire, nie wiem czy zauwazyles, ale darek pisze iz przy zalaczonym ZA a nie systemowym firewallu ma otwarte porty. A niektore porty otwarte miec musi bo inaczej nie bedzie sie mogl komunikowac ze swiatem.

Do konfiguracji systemowego IPF sluzy przycisk Ustawienia w zakladce w ktorej sie go zalacza.
EL NINO
Dodano
24.08.2003 15:20:08
Spokojnie :!:
Efekt taki moźe powodować odznaczenie zapory połączenia internetowego.
Start>Połączenia sieciowe i internetowe>Połączenia sieciowe>Właściwości>Zaawansowane>zaznacz "Chrń mój komputer i moją sieć.......[itd].

Poza tym sprawdz swój PF na http://scan.sygatetech.com/
tire
Dodano
24.08.2003 14:40:35
darek75
Dodano:
24.08.2003 12:30:41
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1