firewall – czy jest sens ?

ja juz wiekszosc z was wie mam dwa kompy w sieci dowmowej. i teraz mam takie pytanie: czy jesli na pierwszym kompie (polaczonym z LANem) nie ma firewalla to czy na tym drugim (polaczonym z tym pierwszym, pierwszy udostepnia mu net) jest sens instalowac firewalla ? czy ten 2 komp jest narazony na ataki ?

Odpowiedzi: 5

kylson:
EL NINO:
Co najwazniejsze a o czym juz ...siat razy mowilem, chroni przed RCP. Zero klopotow :P .


a co to jest RCP :?: :oops:


Ej, kylson, blaster Cię widzę ominął :wink:
http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=9601&highlight=blaster
Gagman
Dodano
28.12.2003 14:46:51
EL NINO:
Co najwazniejsze a o czym juz ...siat razy mowilem, chroni przed RCP. Zero klopotow :P .


a co to jest RCP :?: :oops:
kylson
Dodano
28.12.2003 14:35:49
kwladarz:
Co do zapory z XPka – nie polecam – zero moźliwości konfiguracyjnych, zero podglądu pracy, masa kłopotów.
Nigdy sie z tym nie zgodze. Firewall systemowy jest lepszy od wielu ktorych sie uzywa a i konfiguracja jest latwa – wystarczy poklikac. Co najwazniejsze a o czym juz ...siat razy mowilem, chroni przed RCP. Zero klopotow :P .
EL NINO
Dodano
28.12.2003 14:21:53
Cześć.

Według mnie, nie ma sensu, gdyź drugi komp jest za NATem, a to juź dla domorosłych pseudohakerów jest problem. Ja mam identyczną sytuację, gdyź jeden komp udostępnia net drugiemu. Oczywiście na ten "serwer" były ataki jakichś szczyli (bo jak ich inaczej nazwać, jeśli jak na tacy podają swoje IP, MACAdresy...), dlatego teź na nim jest wall, odcinający całą lokalkę oprócz wybranych IPków. Dla czystej ciekawości miałem takźe wall'a na tym "klienckim" kompie – przez dwa tygodnie ani jednego alertu (przy nawet kilku dziennie na kompie udostępniającym)... Dlatego teź, aby odciąźyć komputer "klienta" wywaliłem tam wall'a.

Co do zapory z XPka – nie polecam – zero moźliwości konfiguracyjnych, zero podglądu pracy, masa kłopotów.

Pozdrawiam.
PS. Uźywam Sygate Personal Firewall Pro 5.5
kwladarz
Dodano
28.12.2003 13:59:34
gieras, a nie lepiej zainstalować ściankę ogniową (czy choćby włączyć tą systemową) na pierwszym kompie???
Gagman
Dodano
28.12.2003 13:40:51
gieras
Dodano:
28.12.2003 12:44:54
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1