Firefox 3.05 - problem z plikami HTML

Ostatnio zaobserwowałem, że nie mogę poprawnie otworzyć dokumentu HTML (np. wyeksportowanych do pliku zakładek) używając [b]Firefoxa 3.05[/b] (ostatnia wersja). Dwuklik (lub próba otwarcia z poziomu menu kontekstowego) na taki plik generuje komunikat błędu[b]"Wystąpiły problemy z wysłaniem informacji do programu"[/b] i dokument się nie otwiera, przynajmniej wtedy, gdy w przeglądarce jest otwarta jakaś strona. Gdy internet jest wyłączony, pojawia się taki sam komunikat, ale po sekundzie HTML się otwiera. Problem nie występuje w przypadku użycia IE7, z którego jednak nie korzystam. Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem? Proszę o rzeczową pomoc. Z góry dziękuję. System przeskanowany wielokrotnie - wirusów i innego paskudztwa nie ma. [i]XP Home Edition Service Pack 3, DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c), Intel Pentium 4, 2800 MHz, Płyta główna Gigabyte GA-8VM533M-RZ (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM), 512 MB (DDR SDRAM)), RADEON 9200, Monitor LG L1952S, SB0090 Audigy, HD WDC WD800BB-00FJA0 (80 GB, IDE). Napędy dysków optycznych: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4082B , PIONEER DVD-RW DVR-112D.[/i]

Odpowiedzi: 2

Ja ogólnie stosuje zasadę że jak coś mi z netem związanego nie działa to wyłączam firewalla i próbuję jeszcze raz. W 90% przypadków zaczyna działać... Firewalle czasami za dużo blokują i nie da się wielu rzeczy uruchomić. Próbuj z wyłączonymi wszystkimi firewallami. Jak to nic nie da to ja nie mam pojęcia...
Xingu
Dodano
28.12.2008 14:41:19
  • paolo 28.12.2008 17:39:09

    [quote=Xingu]...Firewalle czasami za dużo blokują i nie da się wielu rzeczy uruchomić. Próbuj z wyłączonymi wszystkimi firewallami. Jak to nic nie da to ja nie mam pojęcia...[/quote] Miałeś rację. Problem wywoływał ZoneAlarm. Dziękuję.

A gdybyś spróbował zamiast tego przeinstalować FireFoxa? :) Jak to nie pomoże to będziemy myśleć dalej. Ewentualnie spróbuj jeszcze zrobić nowe linki w zakładkach. I może one zadziałają?
Xingu
Dodano
27.12.2008 22:51:12
  • paolo 28.12.2008 13:06:20

    [quote=Xingu]A gdybyś spróbował zamiast tego przeinstalować FireFoxa? :) Jak to nie pomoże to będziemy myśleć dalej. Ewentualnie spróbuj jeszcze zrobić nowe linki w zakładkach. I może one zadziałają?[/quote] Dziękuję za zainteresowanie. FF przeinstalowałem i nadal to samo. Jak pisałem, nie ma problemu z otwieraniem stron, wszystkie zakładki działają prawidłowo. Problem jest tylko z otwieraniem dokumentów z rozszerzeniem html (w tym i wyeksportowanych do html zakładek FireFoxa) zapisanych na twardym dysku. Zaczynam podejrzewać, że problem wynika z działania ochrony rezydentnej AVG8. Sprawdzę to i dam znać. Pozdrawiam.

paolo
Dodano:
26.12.2008 21:17:02
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1