Filtr na kolor [Excel]

witajcie! Mam pytanie: Czy jest możliwość założenia filtru na kolor komórki? Mam kilka tysięcy wierszy i kilkadziesiąt z nich jest podświetlone/wypełnione kolorkiem. Chciałbym je wydobyć ... czy jest taka możliwość? Z góry pięknie dziękuje za odp. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;)

Odpowiedzi: 4

Bardzo czesto mam ten problem. Ja to robie tak: - nagrywam prosciutkie makro w ktorym wypelniam dowolna komorke tym kolorem o ktory chodzi - robie to po to by zobaczyc w wygenerowanym kodzie jaki jest KOD danego koloru - uruchamiam takie makro jak nizej: [code]Sub wylap_kolor() x = 2 Do Until Cells(x, "a").Value = "" Cells(x, "a").Select If Selection.Interior.ColorIndex = 6 Then Cells(x, "b").Value = "X" Else End If x = x + 1 Loop End Sub[/code] - w makrze oczywiscie trzeba wstawic kod koloru (tutaj 6) oraz ustalic odpowiednie kolumny (tutaj excel szuka kolorowych komorek w kolumnie A, jesli znajdzie to stawia X w kolumnie B) - zalozylem takze, ze kolumna A jest tą, gdzie wszystkie wartosci sa wypelnione i ona wyznacza 'dlugosc' tabeli; jesli taka funkcje pelni inna kolumna - do zmiany warunek po Do Until...
sparky
Dodano
23.12.2008 09:17:43
jakiś czas temu zacząłem sobie przypominać excela i w 'poznaj office 2007' jest to opisane mniej więcej tak: zaznacz kolumnę którą chcesz posortować i w zakładce 'narzędzia główne' wybierz: 'sortuj i filtruj' 'sortowanie niestandardowe' i teraz po kolei dodawaj poziomy ustawiając w nich kolumnę którą chcesz posortować i w jaki sposób później przejdź do danych włącz filtr i będziesz miał opcję filtruj według koloru.
Tnargav
Dodano
22.12.2008 21:34:46
hm chcialbym je tylko wyciagnac ... cos na zasadzie filtru ... mam w iluś komórkach w danej kolumnie znak "X" zakładam fitr -> pokazuje mi same "X". O cos takiego samego mi chodzi, ale dla koloru ... Pozdrawiam.
–MaRciN–[PL]–
Dodano
15.12.2008 14:54:00
Chyba należałoby napisać malutkie makro. Napisz co później chciałbyś zrobić z tymi wierszami/komórkami.
pulkownik
Dodano
14.12.2008 14:29:31
–MaRciN–[PL]–
Dodano:
13.12.2008 12:05:39
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1