Filmy z aparatu i dvd

Mam aparat Canon PS A710 IS ma on możliwość nagrywania filmów .avi , chciałam wszystkie zdjęcia i filmiki zgrać na płytke (dvd-rw) aby móc odtwarzać wszystko na stacjonarnym DVD. Filmiki nie działały, okazało się że trzeba coś tam przekonwertować? bo brak jakiś kodeków.... oki! WirtualDub'em przekonwertowałam... Menu: video-> opcja: full processing mode -> Compression... -> DviX 5.0.5 Codec , a audio: * source audio, * Direct Scream copy Pliki video z ok. 125mb (ok1min) zmniejszyły się do 7mb :) nagrałam prędkością 2x bo nie miałam większej do wyboru... zdjęcia wszystko fajnie, ale filmy się tak przycinały że coś strasznego, i brak głosu!!! tylko jakieś skrzypienie ;/ Przekonwertowałam jeszcze raz, ale na XviD MPEG-4 Codec :) Czyli było tak ustawione: Menu: video-> opcja: full processing mode -> Compression... -> XviD MPED-4 Codec , a audio: * source audio, * Direct Scream copy. Nagralam ponowanie 2x w nero i filmiki jakby chodziły ciut lepiej, tzn. minimalnie jakby był spowolniony obraz ale dźwięku i tak kompletnie brak!!! jeden wielki jakiś skrzyp!!! coś strasznego... Nie wiem czym to już przerobić, czy coś źle ustawiam? a może jakimś innym programem? z innym kodekiem? A może to chodzi o predkość nagrywania? chociaż innej nie mogę wybrać ;/ Bardzo mi na tym zależy, aby wszystko ładnie się odtwarzało... i nie mam już pojęcia co z tym zrobić. Przykładowne dane z jednego filmiku: ---------------------------------------------- AUDIO: Szybkośc transmisji bitów: 88kb/s Rozmiar próbki video: 8 bitów Format dźięku: PCM VIDEO: Szybkośc klatek: 30klatek/sek Szybkość danych: 168kb/s Rozmiar próbki video: 24 bitów Kompresja video: XVID Dodam, że na kompie wszystko odtwarza z płytki w najlepszym porządku !!!

Odpowiedzi: 3

Jeszcze nigdy tak nie bylo zeb trial byl pelno dzialajaca wersja programu.Przeczytaj licencje i warunki zanim sciagniesz.A dla Ciebie polecam program DivxToDVD 0.5.0.97 w wersji polskiej do pobrania na Instalki.pl
Konrad64
Dodano
06.10.2007 00:52:14
nagrywałam na płyte dvd a nie film dvd , o ile to jest jakaś różnica... ja się do końca na tym nie znam więc proszę o wyrozumałość :) a konwertowałam pliki .avi , bo "czyste" pliki prosto z aparatu nie łapią na stacjonarnym dvd. Nie wiem właśnie czym to przerobić żeby wszystko działało... a co do dvixa... gdzieś czytałam że tym najlepiej... mniejsza z tym... Sciągnełam 30dniowego triala Ulead VideoStudio 8.0 , nagrywam tym jako normalne dvd Share-> dvd -> add coś tam -> wybieram pliki .avi -> ustalam menu -> i nagrywam :) i w sumie byłyby strzał w 10 boo wszystko pięknie ładnie działa i obraz i dźwięk... :) ale właśnie... !!! początkowo nagrałam tylko 3 filmiki, które wyniosły ok 470mb i nie było problemu... w rzeczywistości mam więcej do nagrania, aczkolwiek jakieś 25 filmów :) co całość wyliczyło mi na 4,1 giga... i teraz mam kolejny problem, bo jak pokloli dodaje filmiki 1,2,3...6 i dodaje 7 - program się zawiesza... jak dodaje wszystko naraz 25 filmów jest ok ale przy nagrywaniu, a raczej processing coś tam bo to jest jescze faza przed nagywaniem - dochodzi do 10-12% i wyskakuje jakiś błąd !!! masakra !!! oooo teraz właśnie nagrałam tylko 6 filmików , z nadzieją na możliwość dogrania reszty w ratach... ale coś mi wywaliło program nawet nie zauważyłam co się stało... a było już powyżej 50% ;/ więc może z innej strony... jaki program polecił-byś/byście coś w podobie tego VideoStudio... żeby można nagrać jako DVD 25 filmików avi = 4.1 gb . Bo nie wiem czy to wywała ze względu na trial i są jakieś ograniczenia, czy coś innego...
ewa310
Dodano
23.09.2007 20:37:30
Ja tylko zapytam , dlaczego konwertujesz na - w uproszczeniu na divixa , skoro chcesz nagrać na płytę DVD? W takim wypadku lepszy byłby format Mpeg2 - IMO
Seeker
Dodano
23.09.2007 14:40:45
ewa310
Dodano:
23.09.2007 13:17:11
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1