FIFA 2003 i...piszczenie :?

ciekawy temat ,nie? ale zacznijmy od poczatku,wiec napisze ze komp mi chodzi przez 2 tygodnie 24 na dobe
bez przerwy,e mam tak mala prace :) ale chodzi o to gdy sobie wlaanczam fifke to cos mi zaczyna piszczec (!), mylalem ze to moze dysk twardy ale przykladam ucho do obudowy i ciszej slychac, wstaje znowu glosno, no to mysle co moze tak glosno pracowac ?
ramy i procek odpada to chyba jasne, karta grafiki, chyba ze wiatraczek ale nie to by chyba nie dzialalo, nasluchuje dalej, nachylam sie za biurko i tak cos z prawej, a tam przeciez monitor (!) no dobra posluchajmy monitora :) z tego co zauwazylem ten dzwiek pochodzi tylnej dolnej czesci monitora(tam gdzie sie polacza kable) ale moge sie mylic (mam nadzieje) takie piszczenie pojawaialo sie tez w re–volt ale nic poza tym nic nie zwalnia zadnyc bledow tyle tylko ze cus piszczy jais quake albo unreal dzialaja normalnie,zauwazylem ze owe piszczenie pojawia sie podczas odczytu z hdd, a wiec to moglby byc dysk ale glosniej cos w monitorze napier...nicza,jezeli ktos to przeczytal i ma jakis pomysl to niech pomoze

z gory dzieki

ps to piszczenie pojawia sie glownie po pierwszym starcie gry, za drugim RACZEJ jest cicho ale nie zawsze :(

Odpowiedzi: 13

gen:
wkoncu dowiedzialem sie czegos nowego :) monit wydaje te dziwne dzwieki przy mlaej rozdzielczosci, chyba 640x480, bo na np 2 Icewind Dale przez caly czas piszczy, no a tej ife to w menu, a pozniej jak sie walncza wlsciwa gra i rodzielczosc sie przestawia na 1024x1024 to monit cichnie, jescze musze to przemyslec...

Poeksperymentuj z częstotliwościami ekranu.
SLAY3R
Dodano
13.07.2003 00:46:29
wkoncu dowiedzialem sie czegos nowego :) monit wydaje te dziwne dzwieki przy mlaej rozdzielczosci, chyba 640x480, bo na np 2 Icewind Dale przez caly czas piszczy, no a tej ife to w menu, a pozniej jak sie walncza wlsciwa gra i rodzielczosc sie przestawia na 1024x1024 to monit cichnie, jescze musze to przemyslec...
gen
Dodano
12.07.2003 22:40:03
dobra stery to mam 41.09, a karte...to ze sie troche pomylil, ale masz racje NVIDIA,co do glosniczka to? tak jak juz wspominalem, zdaje mi sie ze to monitor a nie ten glosniczek, wkoncu znam jego dziweki ;)
gen
Dodano
28.04.2003 15:54:55
hehe mo ze masz myszy w monitorze? ;–)))))))))

a tak na serio: stery w wersji 41.39 powinny zalatwic sprawe (masz hcyba GeForce z tego co sie orintuje? w kazdym razie cos na chipsecie nvidii?) poza tym na plycie docisnij karte graficzna bo cos mi sie wydaje ze glosniczek systemowy sie upomina o swoje ;)
J–23
Dodano
28.04.2003 02:18:08
ja mam sterowniki 2k/XP, z plyty dolaczonej do monitora, szukalem na stronie producenta, ale tam chiba nie sterow,co do windowsowych to masz racje u mnie tez dobrze chodzilo, ale tych sterach nie moglbym uzywac programu nvrefreshtool, ale to nie wielka strata, a jak narazie jest dobrze, no niewiem poczekam i zobacze czy na tych sterach bedzie zawsze cicho ;)
co do komorki... to ciekawe, jak zgubie to bede wiedzial gdzie szukac :twisted:
gen
Dodano
27.04.2003 23:32:01
Miałem tak bo zainstalowałem sterowniki do win2000 na winieXp. Wróciłem do standardowych windowsa i jusz nie piszczał. Jest takźe inna przyczyna ... komórka ci spadła za monitor :mrgreen:
PgX
Dodano
27.04.2003 19:45:04
a te stery to od monitora :?: no dobra zaraz sprawdze :arrow:
gen
Dodano
27.04.2003 18:25:53
Mi tesz monitor piszczał zmnieniłem stery i przestał :!:
PgX
Dodano
27.04.2003 16:43:48
uzylem programu nvrefreshtool do zmiany czestotliwosci odswoezenia i jak narazie jest spox,cisza jak tym przejechal :twisted:
gen
Dodano
25.04.2003 22:53:06
:( na pewno monitor, wlanczam fifke i jeszcze dzwiniej piszczy, a jeszcze niedawno wszystko bylo w porzadku,cichnie,to moze kable docisne, no i wlasnie wtedy rozlega sie ten dziwny dzwiek, ha ha mam trzy lata gwarancji na monitor a wiec nie bedzie problemu naszczescie :) ale jeszcze pokombinuje

a teraz z innej beczki: przed chwila zmienialem pare rzeczy w rejestrze,resecik,i nie ma dwoch plikow w emule:( czyli ulotnilo sie jakies 600MB, tylko jakim cudem?
gen
Dodano
22.04.2003 03:03:40
PgX:
Nove stery do monikitora.

... nic nie dadzą bo to jest problem sprzętu.
SLAY3R
Dodano
21.04.2003 21:38:10
Nove stery do monikitora.
PgX
Dodano
21.04.2003 20:05:16
Hmmm, spróbój uruchomić grę w innej rozdzielczości, tudzieź innej prędkości odświerzania obrazu, lub innej głębi kolorów.
SLAY3R
Dodano
21.04.2003 03:26:37
gen
Dodano:
20.04.2003 19:51:05
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1