fat32 ntfs

Kilka pytan.
Jaksie zmienia ntfs na fat32. Za pomoca czego?
zdaje mi sie ze za pomoca dosu z win xp.ale nie wiem jak.
Napiscie mikilka polecen dla dosa xp bo np polecenie format nie działa


Jak zmianiic fat32 na ntfs.
Jaki sa po koleji komendy przy tworzeniu partycji w 98?

Odpowiedzi: 16

Skąd u Ciebie ta podejrzliwość – ja sobie tylko tak klikam i cudzysłowy wstawiam – zupełnie bezmyslnie .
Rebe
Dodano
03.02.2006 20:33:58
Rebe:
"Opcja pozostawienia bieźącego systemu plików bez zmian jest niedostępna...
Czyzbys Rebe swoim zwyczajem sugerowal, ze linkujacy jak zwykle nie rozumie linkowanego tekstu ? :P

P.S. Oczywiscie to znowu pytanie retoryczne :wink: .
EL NINO
Dodano
03.02.2006 20:29:23
nomenomen77:
http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=953

zachęcam do poczytania :lol:


Kogo zachęcasz i dlaczego akurat tam sięgać ten ktoś ma?
Przeciez o tym jaki system plików moźe być uzyty na partycji – w aleźności od jej wielkości – moźna przeczytać:
1. w pomocy systemu
2. na stronach Ms
3. w archiwum cpx
tyle, źe trzeba chcieć.

PS.
"Opcja pozostawienia bieźącego systemu plików bez zmian jest niedostępna, jeśli wybrana partycja jest nową partycją. Opcje systemu plików FAT są niedostępne, jeśli wybrana partycja ma rozmiar większy niź 32 gigabajty (GB). Jeśli partycja ma rozmiar większy niź 2 GB, Instalator uźywa systemu plików FAT32 (trzeba nacisnąć klawisz ENTER, aby wyrazić na to zgodę). Jeśli partycja ma rozmiar mniejszy niź 2 GB, Instalator uźywa systemu plików FAT16." – na temat tego fragmentu opisu z linku nie bede się wypowiadał, bo znowu by wyszło, ze się czepiam.
Rebe
Dodano
03.02.2006 14:39:18
http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=953

zachęcam do poczytania :lol:
nomenomen77
Dodano
03.02.2006 14:32:01
Rebe:
Seeker:

Ad.1 Dlatego źe domyślnie instalator XP system plików NTFS instauje, dla dysków większych niź 32GB


Coś mnie w tym topicu samo uścislanie wychodzi.

Jakoś bez avatara mnie ..rozpraszasz :wink: , a co do uściślania to...uścislaj dalej :wink: :lol:
Seeker
Dodano
03.02.2006 14:25:50
Seeker:

Ad.1 Dlatego źe domyślnie instalator XP system plików NTFS instauje, dla dysków większych niź 32GB


Coś mnie w tym topicu samo uścislanie wychodzi.
Domyslnie sugeruje, źe moźna jakąś opcję inną wybrać, a tak – w wypadku partycji >32GB – nie jest.
NTFS jest dla takiej wielkości jedyną opcją przez instalator/zarządzanie dyskami moźliwą do zrealizowania.
Rebe
Dodano
03.02.2006 14:10:19
michas888:
Jesli moźesz Rebe (bądz ktoś inny) napisac
1. dlaczego nie bedzie mozliwości załoźenia takiej partycji.
2. Oraz kiedy taka mozliwość bedzie.

Ad.2 Kiedy będziesz miał dysk mniejszy niź 32GB , lub wcześniej dysk podzielony na partycje z których jedna będzie mniejsza niź 32 GB i na niej FATa sobie załozysz
Ad.1 Dlatego źe domyślnie instalator XP system plików NTFS instauje, dla dysków większych niź 32GB
Seeker
Dodano
03.02.2006 13:21:50
Rebe:


Zapomniałes, źe załoźenie partycji FAT32 przy pomocy instalatora* XP moze nie być mozliwe.


*z poziomu zarządzania dyskami teź.


Jesli moźesz Rebe (bądz ktoś inny) napisac dlaczego nie bedzie mozliwości załoźenia takiej partycji. Oraz kiedy taka mozliwość bedzie.

Z góry dzięki
michas888
Dodano
03.02.2006 12:46:15
nomenomen77:
.. i ZAWSZE są do wyboru opcje formatu: NTFS/FAT
Nie ma.
EL NINO
Dodano
03.02.2006 09:09:39
jest moźliwe... i to jak najbardziej... a gdyby był jakiś problem wystarczy usunąc wybraną partycję .. załoźy ją na nowo i sformatowac.. i ZAWSZE są do wyboru opcje formatu: NTFS/FAT
nomenomen77
Dodano
02.02.2006 22:44:02
wojtt:


mossini – jesli chcesz od razu ja sformatować to nałatwiej odpalić kompa z płyty Windows XP i tam sformatujesz tą partycję systemem plików takim jakim chcesz. Oczywiście bedziesz musiał zainstalować Windowsa od nowa i starcisz wszystkie dane na tej partycji.


Zapomniałes, źe załoźenie partycji FAT32 przy pomocy instalatora* XP moze nie być mozliwe.


*z poziomu zarządzania dyskami teź.
Rebe
Dodano
02.02.2006 15:14:17
wygląda na to źe masz racje wojtt.. moje przeoczenie..nie doczytałem post dokładnie i myślałem źe partycja d na ntfs.. a jeźeli chodzi o C ..to masz całkowitą rację... pozdro
nomenomen77
Dodano
02.02.2006 13:12:09
nomenomen77:
najprościej:
1. Prawoklik na Mój Komputer i wybierasz zarządzanie
2. Z otwartego okienka wybierasz zarządzanie dyskami
3. Wybierasz odpowiednią partycje/dysk i robisz co ci pasuje (z prawokliku)


No czy tak najprościej to nie wiem...

Po pierwsze standardowymi narzedziami windows nie da sie przekonwertować NTFS na FAT32. MOźna to zrobić programami firm "trzecich" np. Partition Magic. Poza tym jesli C jest to jego partycja systemowa to z pod windowsa równieź jej nie sformatuje.

mossini – jesli chcesz od razu ja sformatować to nałatwiej odpalić kompa z płyty Windows XP i tam sformatujesz tą partycję systemem plików takim jakim chcesz. Oczywiście bedziesz musiał zainstalować Windowsa od nowa i starcisz wszystkie dane na tej partycji.
wojtt
Dodano
02.02.2006 13:05:33
najprościej:
1. Prawoklik na Mój Komputer i wybierasz zarządzanie
2. Z otwartego okienka wybierasz zarządzanie dyskami
3. Wybierasz odpowiednią partycje/dysk i robisz co ci pasuje (z prawokliku)
nomenomen77
Dodano
02.02.2006 12:48:02
Bo chodzi o to ze man dysk z dwiema partycjami c;(ntfs)i d; (fat) i chcm zmienic ntfs na fat32 (tylko jak) i przy okazji sformatowac.
dosem z 98 nie da sie format (wiedzilem od poczatku)(
i z ciekawosci jak zmienic fat32 na ntfs?
mossini
Dodano
02.02.2006 12:43:22
pod jakim systemem chcesz to zrobi?? bo piszesz o xp dos i 98... 98 nie obsługuje ntfs.. dos równieź.. sprecyzuj co chcesz osiągnąc?? bo jeźeli tylko sformatowac/przekonwertowac system plików pod xp ...to nie ma z tym zadnych problemów przecieź..
nomenomen77
Dodano
02.02.2006 12:27:25
mossini
Dodano:
02.02.2006 11:46:40
Komentarzy:
16
Strona 1 / 1