fat32 a fat32

Witam.
Na dysku był zainstalowany winxp z partycją ntfs, druga partycja była sformatowana na fat32 z poziommu wspomnianego winxp. Z woli uźytkownika tegoź kompa (a takźe z powodu słabości maszyny) zainstalowałem na byłej partycji ntfs win98. Partycji fat32 sformatowanej z poziomu winxp nie ruszałem. Chodzi o to, źe są na niej dane, aa nie było moźliwości zapisu ich na jakiś nośnik np cd ( za duźo na floppy).
Win 98 nie widzi teraz tej partycji fat32, chociaź sam teź jest na fat32.
I tu moje pytanie. W jaki sposób o ile istnieje, przekonwertować starą patrycje fat32 na "nową" fat32 i zachować dane??
Proszę o wszelkie sugestie na ten temat.
Pozdr.

Odpowiedzi: 2

bunkierek:
Win 98 nie widzi teraz tej partycji fat32, chociaź sam teź jest na fat32.
Zanim zaczniesz zabawe jakimis zewnetrznymi programami, sprobuj narzedzi systemowych. Uruchom komputer z dyskietki startowej, sprawdz z DOSa, ktora z kolei litera przydzielona jest do tej partycji nieczytelnej z w98 i jesli jest to druga, czyli D: uzyj polecenia "FDISK /CMBR 2". Jesli trzecia (z uwagi na instalowany na D: RamDysk z plikami systemowymi), czyli E:, to polecenie "FDISK /CMBR 3".
EL NINO
Dodano
13.11.2004 00:35:52
Spróbuj Partition magic.
Ale osobiście podłączyłbym ten hdd do innego kompa z XP jako slave,zgrałbym dane i dopiero strzelił formata.
MarcinX
Dodano
12.11.2004 20:41:58
bunkierek
Dodano:
12.11.2004 19:32:46
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1