Fajnie ze macie XP ale ja (nadal) go nawet nie moge zainstal

Moj problem taki jak wczesniej:

Instaluje go na czysty dysk czy robie nakladke i tak ciagle to samo. Instaluje sie dopoki nie restartuje kompa a wtedy znowu wlacza sie ekran instalacji i za chwile blad na niebieskim tle:
Ostrzezenie! komputer zostal zatrzymany zeby sie nie uszkodzil,
pisze zebym wylaczyl buforowanie pamieci w BIOSie i takie tam. (co oczywiscie zrobilem i NIC nie pomoglo). Dalej jest ze nalezy sprobowac ponownie i jak sie bedzie powtarzac to odinstalowac sprzet itd.
Nizej jest podany numer bledu.

Mam sprzet: Celeron 466MHz, 256 MB RAM, GeForce 2 MX 400 64 MB (Prolink – Pixel View), plyta glowna Shuttle HOT–661/P (uaktualniony BIOS na najnowszy jaki moglem – niestety tylko z Lutego 2000), dysk Quantum BIGFOOT 6,4 GB [formatu 5,25 !].

I CO WY NA TO ??? he....
Wiem ze duzo ludu ma podobne problemy moze ktos juz cos wymyslil ???

(probowalem tricku z przelozeniem tasm z ATA 100/66 na 33 i nic oraz wylaczalem w BIOSIE buforowanie itd. i nic – nie robilem tych 2 rzeczy na raz...)

HELP ME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 20

mem geforcamx400 z tvout iidzie u mnie bez problemu. Ale mam tez intela 1,4 giga i 256 pamieci. Nie chce byc zlosliwy, ale jak instalujesz zcrackowanego xp, to wlasnie tak sie dzieje, ze za cholere nie ruszy albo po miesiacu staje. Przyznam, ze nie spotkalem jeszcze porzadnego cracka do xp, cos zawsze nawalalo. Dlatego odzalowalem i kupielem wpudelku
pozdrawiam
Anonymous
Dodano
23.05.2002 10:51:25
Czyli albo winna jest pamiec albo geforce...
Anonymous
Dodano
25.03.2002 23:45:57
Mam ten sam problem, instalowalem wina na 4 roznych komputerach (ta sama wersja win xp) na 3 wywalal sie przy instalacji na samym poczatku a na czwartym wszystko sie zainstalowalo bez problemow. na tych 3 kompach byl wlozony geforce 2 64mb MX 400 z tvout wedlug mnie przyczyna jest karta graficzna posyaraj sie zmienic na czas instalacji karte graficzna i wszystko powino dzialac
Anonymous
Dodano
25.03.2002 01:47:37
Wszystko sprawdzone i nie dziala, lacznie z kablem. Na kompie zostala juz tylko plyta i procesor, pamiec, dysk i karte graficzna podmienialam od innego kompa na ktorym instalacja przebiega normalnie. Zostaje tylko plyta, a zwazywszy, ze ten problem wystepuje u wszystkich moich znajomych ktorzy maja wlasnie ten model ABIT BE6 ver 1.2 HTP 370 ATA 100
Anonymous
Dodano
24.03.2002 00:30:25
Wszystko sprawdzone i nie dziala, lacznie z kablem. Na kompie zostala juz tylko plyta i procesor, pamiec, dysk i karte graficzna podmienialem od innego kompa na ktorym instalacja przebiega normalnie. Zostaje tylko plyta, a zwazywszy, ze ten problem wystepuje u wszystkich moich znajomych ktorzy maja wlasnie ten model ABIT BE6 ver 1.2 HTP 370 ATA 100
Anonymous
Dodano
24.03.2002 00:29:58
A spróbuj odłączyć wszystkie urządzenia peryferyjne i zainstalować na gołego kompa. Sprawdź teź pamięć i kabel do twardego czy masz odpowiedni.

Pozdrawiam :)
Anonymous
Dodano
23.03.2002 12:49:55
do wszystkich, którym wyskakuje przy instalacji bluescreen 'Memory management' lub 'costam_no_less_or_eqal'!!!

Na moim kompie była to wina wadliwej kości ram(o dziwo win me i win 98 nie miały z tym problemów). Spróbujcie wyjąć jedną z kości(jeśli macie ich kilka) lub spróbujcie zainstalować xp mając zamontowane kości od qmpla, u którego xp odpalił.
Anonymous
Dodano
08.03.2002 12:15:39
Do zulusa
Watpie zebys mogl mi pomoc, a komunikat ktory wyskakuje to:

Pojawil sie problem i syst. wind. zostanie zamkniety aby zapobiedz uszkodzeniu komputera.
Sprawdz czy nie ma wirusow, ......, czy dysk twardy nie jest uszkodzony.
Infor. techniczna:
xxx STOP: 0x00000007B (0xF9E8463C, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Komunikat ten pojawia sie w poczattkowej fazie instalacji, wyskakuje on w tym momencie gdy na ekranie powinno sie pojawic menu wyboru (Instalacja, Naprawa, Wyjscie z instalatora)

Komunikat ten pojawia sie na wszyskich komputerach, ktore sprawdzalam mające plyte ABIT BE6 2.0. Na 100% przyczyna bladu jest wlasnie plyta. Wszystkie inne elementy podmienialam na kompach, na których bez problemu Win XP sie instaluje.

BIOSY tych plyt sa nowe sierpien 2001r. Sterowniki do ATA 100 rowniez sciagniete specjalnie do wersji XP. Zmiana paska na ATA33 tez nic tu nie zmienia.

Co do instalacji to juz pisalam jesli zaczynam ja pod Win 98 to wszystko przebiegnie sprawnie i bez bledow.

Jest jeszcze ciekawa sprawa, po instalacji takiej jak mowilam przez Win 98 wszystko aldnie smiga, ale uruchomic usluge naprawy systemu z plyty instalacyjnej nie mozna. Z nowu w miejscu gdzie powinno nastapic okreslenie czy chce rozpczac instalacje lub ja naprawic wyskakuje niebieski ekran z wyzej wymienionym bledem.
Anonymous
Dodano
07.03.2002 17:43:01
Teź miałem niebieskie ekrany, myślałem źe to dysk – bo co chwile były jakieś błędy na dysku, ale winna była pamięć!!! Padł mi XP i miałem niebieskie ekrany, potem próbowałem zaistalować go – nie udalo się, spróbowałem zainstalować Me, niby szło lepiej, ale pod koniec instalka teź sie wywalałą, jedyne co chodzilo to 98! Mozna bylo instalnąć bez problemu, po 14 minutach instalacji system chodzil, zapewniam ze długo szukalem co bylo, ale w koncu sciagnąlem BMC diagnostic (stare ale rewelacja) i wykryl bledy pamieci! Wyciagnalem padnieta kosc i Xp poszedl bez problemu, Me tez chodzi, jednym slowem polecam porzadnie sprawdzic pamiec (najlepiej BMC, inne programy nie widzialy bledu), pozdrawiam a
Anonymous
Dodano
26.02.2002 12:40:57
Ja tez nie moge zainstalowac XP – restartuje komputer – pojawia sie niebieski ekran – cos wczytuje – ekran robi sie czarny – kursor mruga i ... nic tylko guzik na obudowie pomaga.
Wiec wzialem dysk do kumpla – zainstalowal sie bez problemu ale podlaczam dysk do swego kompa i nibieski ekranik – ze nie uruchomi sie bo grozi uszkodzeniem komputera
A win98 hula

Prosze dajcie pomoc na mail'a
Anonymous
Dodano
26.02.2002 11:08:20
Do Dory

W twoim przypadku na odległość to moźe podpowiedzieć jasnowidz albo nawiedzony
Co to za błąd na dysku przy pierwszej instalce ?
Napisz w którym momencie on wyskakuje i jaki jest komunikat.
Wiedząc nieco więcej ktoś udzieli Ci jakiejś rady.
zulus
Dodano
18.02.2002 09:30:50
Do zulusa

To moze podpowiedzial bys kolegom jak pozyc sie niebieskiego ekranu w poczatkowej fazie isntalacji? Z reszta instalowanie przy wykorzystaniu starej windy to tylko jedna z metod aby uniknac niebieskiego okna. Co do nauki to wierz mi, ze zajelo mi to duzo czasu i w niektorych przypadach nie ma innej mozliwosci jak tylko opisany przeze mnie sposob. Byc moze wersja ktora posiadam musi rozpoczac instalacjie wlasnie pod starym windowsem bo NA PEWNO w moim przypadku nie da rady instalowac na czysty dysk (zawsze wywala niebieski ekran sygnalizujac blad na dysku). Zostaje tylko podeprzec sie starsza wersja windowsa.
Anonymous
Dodano
18.02.2002 01:32:22
Do Dory
A cóź to za instalowanie po starą Windą !
Pomęczyć się trochę, pokombinować i przy okazji nauczyć się czegoś to niełaska.
Idziesz na łatwiznę !
Instalka na czystym dysku nie jest taka trudna, a źe pojawiają się czasem problemy? po to są problemy źeby je rozwiazywać.
pozdro
Anonymous
Dodano
17.02.2002 23:32:29
Propunuje wszystkim ktorzy maja problemy z instalacja XP, a posiadaja GeForce zeby na czas instalacij zmienic karte na inna. Pomaga w 90%, sam sprawdzalem na kilku kompach i zawsze pomagalo.
Anonymous
Dodano
17.02.2002 23:30:36
Jak ktos nie moze zaisntalowac XP (niebieski ekran) to mam kilka rad:
1. rozpoczac instalacje pod starym windowsem np. 98, Me; wybrac opcje nowa instalacja, wpisac numer seryjny po 15 sekundach nastapi restart kompa; odpalic system DOS z dyskietki i skasowac z dysku katalog Windows i Program Files – ewentualnie zmienic im nazwy na inne (unikniemy w ten sposob reinstalacji, a system zostanie zaisntalowany jako zupelnie nowy); robimy ponownie reset kompa; wyjac plyte CD instalacyjna XP z napedu (wlozyc ja dopiero gdy poprosi o to instalator); jesli po krotkim czasie kopiowania plikow wyskoczy wam niebieski ekran to prawdopodobnie macie podpiety dysk do kontrolera ATA 66 lub wyzszy, w takim przypadku trzeba przy rozpoczeciu ladowania tych plikow wcisnac F6 i wlozyc do stacji dyskietek plytke instalacyjna obslugujaca ten kontroler (instalator automatycznie znajdzie wtedy sterownik do dysku); jesli nie macie takiej dyskietki to sciagnijce sterowniki z netu, (jak nie macie netu ;–) to przelaczcie dysk do kontrolera DMA 40 – zylowy pasek) i przeprowadzacie operacje od poczatku.

2. Co do padow systemu po kilku dniach udanej pracy. Jesli pojawia sie niebieski ekran z komunikatem, ze dysk siedzi to mozemy zrobic tak: jesli mamy partycje ntfs to wyciagamy dysk i idziemy do kumpla, ktory ma XP i podlaczamy do niego dysk. Komp kumpla podczas uruchamiania systemu rozpozna, ze dysk ma bledy i automatycznie przeprowadzi kilkuminutowa udana naprawe. Jesli nasza aprtycja jest FAT to nawet nie musimy isc do niego. Odpalamy system DOS z dyskieti uruchamiamy scandisk i tez powinno byc po sprawie.

P.S.
Jesli to wam nie pomoze, to macie wiekszego pecha ;–)
Anonymous
Dodano
17.02.2002 21:17:27
Tez mam niebieskie ekrany, ale w innej sytuacji, xp zainstalował sie, ale po jakimś miesiącu w trakcie pracy wyłączył się i juz nie dało się ponownie uruchomić – akcja niebieski ekran :):(, uruchamianie z trybem rejestrowanym krzykneło źe winny jest dysk, Co ciekawe mam zaistalowane Me i chodzi, instalowałem znowu od nowa XP i znowu padl, (sprawdzalem NU2001 i pojawilo sie kupe beledow na dysku) Nie wiem o co chodzi z tym dyskiem, ale ja mysle ze to wina dysku – nie wiem jak to sie ma do tego całego Me który cały czas dalej chodzi (choć koślawo jak zawsze :) ), dodam jeszcze ze wszystko to pod fat32. Spróbuj sprawidzić czy teź nie masz problemu z dyskiem...
nar a
Anonymous
Dodano
12.02.2002 17:43:12
Boźe nareszcie!!!!!!!
Nie jestem jedynym userem ktoremu sie tak dzieje!!!!!!!!!!!!
AAAAAA jestem wzruszony!
i ten teksciek: "Wątek jądra został zatrzymany gdy posiadał MUTEX" :))))))
jak ktos znajdzie rozwiazanie to prosze POMOZCIEE!!! bo juz sie ze mnie smieja w szkole ;) Objawy IDENTYCZNE tylko ze ja mam Durona na plycie PC–CHIPS bios najnowszy ale z 12/12/2000

Bill nigdy nie potrafi zrobic czegos co by działało wszędzie!!!!!!!!
Anonymous
Dodano
21.01.2002 21:50:47
ja mam to od dawna i juź po prostu olałem xp.
Anonymous
Dodano
21.01.2002 18:21:50
ludzie jak chcecie zainsatlowac windowsa XP to zmiencie w MS–DOS
zeby satrtowal z plyty a niejak macie ustawione stadardowo z FDD i po sprawie macie zainstalowanego WINA
Anonymous
Dodano
21.01.2002 18:02:02
Ey loodzie !!! Ma ktos ten sam problem co ja ???
Anonymous
Dodano
18.01.2002 12:24:31
Anonymous
Dodano:
14.01.2002 19:49:24
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2