Excel - usuwanie duplikatow

witam, mam problem, nie znam się za bardzo na makro. Potrzebuję usunąć wszystkie pozycje z kolumny, których nazwa powtarza się co najmniej 4 razy. znalazłem makro które usuwa takie dane które wystepuja co najmniej 2 razy. czy mozecie mi wskazac gdzie mam zmienic zeby wszystko dzialalo ok? [quote] Option Base 1 Sub UsunDuplikatyWgKolumny() Const kol = "A" Dim w As Long, kom As Range, i As Integer, uni Dim T() Application.ScreenUpdating = False w = Cells(Rows.Count, kol).End(xlUp).Row ReDim T(w) Do While w > 2 If WorksheetFunction.CountIf(Range(kol & "2:" & kol & w), Cells(w, kol)) > 1 Then uni = Cells(w, kol).Value i = 1 For Each kom In Range("A2:A" & w) If uni = kom.Value Then T(i) = kom.Row i = i + 1 Next End If w = w - 1 Loop For lLoop = 1 To UBound(T) For lLoop2 = lLoop To UBound(T) If Val(T(lLoop2)) > Val(T(lLoop)) Then str1 = T(lLoop) str2 = T(lLoop2) T(lLoop) = str2 T(lLoop2) = str1 End If Next lLoop2 Next lLoop For i = 1 To UBound(T) If T(i) = "" Then Exit For Cells(T(i), 1).EntireRow.Delete Next Application.ScreenUpdating = True End Sub [/quote] wybaczcie ale tak jak pisalem jestem zielony w makro :( a niechcialbym zepsuc calej bazy

Odpowiedzi: 0

pitex2006
Dodano:
10.06.2009 16:31:24
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0