Excel - problem z wykresem

Witam, Posiadam pewien mały problem z wykresem w Excelu 2007. Mimo usilnych prób, nie udało mi się go rozwiązać. Ale do rzeczy - chodzi o zrobienie takiego wykresu, aby na osi Y były przedziały, a nie pojedyncze wartości. Mianowicie, ma wyglądać to tak (dolny wykres): [url]http://img56.imageshack.us/img56/9394/18140053.jpg[/url] Wydaje mi się, że w poprzednich Excelach zrobienie czegoś takiego nie było problemem, ale znalezienie takiej opcji w 2007 graniczy z cudem. Przynajmniej dla mnie :/. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Odpowiedzi: 2

[quote]zaznacz liczby na osi Y ktore chcesz zmienic, prawy myszki, opcja "zaznacz dane" w okienku po prawej masz (zaleznie od przycisku "przelacz wiersz/kolumne") etykiety osi poziomej (kategorii). wybierz sobie tam dane i zmienia ci sie wtedy etykiety na przedzialy ktore wprowadzisz.[/quote] Niestety, zmiana wartości danych nic nie zmienia, chodzi o przesunięcie tych danych, tak aby było wyraźnie zaznaczone, że dla x od 140-150, y jest równy 16, a nie dla x równego 140 jest 16. I nie chodzi mi tu o zamianę tekstową "140" na "140-150". [quote]Dodatkowo formatowanie osi moze byc przydatne (interwaly miedzy liczbami). [/quote] Interwały tylko "kasują" niektóre wartości, ale nie zmieniają ich położenia :/. Dzięki mimo wszystko, jakbyś miał (lub ktokolwiek) jakieś pomysły, piszcie!
nosane
Dodano
27.03.2009 20:10:28
Po zrobieniu wykresu mozesz pobawic sie w takim miejscu: zaznacz liczby na osi Y ktore chcesz zmienic, prawy myszki, opcja "zaznacz dane" w okienku po prawej masz (zaleznie od przycisku "przelacz wiersz/kolumne") etykiety osi poziomej (kategorii). wybierz sobie tam dane i zmienia ci sie wtedy etykiety na przedzialy ktore wprowadzisz. Dodatkowo formatowanie osi moze byc przydatne (interwaly miedzy liczbami).
Krzysiek_85
Dodano
27.03.2009 18:30:33
nosane
Dodano:
27.03.2009 12:31:48
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1