Excel - porownanie rekordow

Nie mogę sobie z tym poradzić, próbuję uporzadkowac baze klientow i przyporzadkowac ich do odpowiedniej grupy. Asystentki grupa A Kierownicy grupa K Prezesi grupa P w I arkuszu w kolumnie a mam sobie stanowiska a w kolumnie b przypisana odpowiednia grupe jak wyzej. W II arkuszu mam baze klientow (nie wszyscy maja przypisane stanowska - interesuja mnie tylko wybrani :) ), do kolumny a dalem stanowiska posortowalem, w kolumnie b w pierwszym rekordzie dalem funkcje =WYSZUKAJ.PIONOWO(A1;Arkusz1!A$4:A$366;1;FAŁSZ) co spowodowalo wyszukanie tych stanowisk jakie mnie interesuja. I teraz problem: jak zrobic zeby w II arkuszu w kolumnie c pojawily sie literki opisujace grupe. Jezeli rekord z kolumny b z arkusza 2 rowna sie rekordowi z kolumny a z arkusza1 to wpisz to co jest w kolumnie b w arkuszu I w polu c arkusza 2 Chyba dobrze wytlumaczylem :)

Odpowiedzi: 2

dokładnie o to mi chodzilo, wielkie dzieki
pitex2006
Dodano
18.11.2010 13:14:48
Staram to sobie wyobrazić :) Popraw mnie więc jeśli nie lapię: Arkusz I wygląda tak Stanowisko Grupa ........................... Asystentka A Kierowca K Prezes P I robisz WYSZUKAJ.PIONOWO z kolumny A - wyszukują się Stanowiska. Chcesz grupy - czyli literki, tak? Czy chodzi Ci więc może o coś takiego: =WYSZUKAJ.PIONOWO(A1;Arkusz1!A$4:B$366;2;FAŁSZ) Wtedy wyjdą literki.
sparky
Dodano
15.11.2010 18:01:55
pitex2006
Dodano:
15.11.2010 15:05:25
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1