Excel - pomoc w stworzeniu raportu - filtrowanie i inne

Witam Jako że jestem w firmie najmłodszy zawsze dostaje mi sie brudna robota, tym razem księgowość. Mam dość dużą liczbę danych, które muszę przekształcić do odpowiedniej formy. Z racji, że jest tego dosyć dużo (ponad 2500 wierszy) chciałbym to w jakiejś części zautomatyzować. W miarę postępów przy tworzeniu będę prosił o rozwiązanie kolejnych problemów. Na początek chciałbym odfiltrować unikalne wiersze na podstawie wartości z kolumny, która wchodzi w skład tych wierszy. Próbowałem filtrowania zaawansowanego: jako [b]zakres listy [/b]wybieram wszystkie wiersze i kolumny (z danymi), jako [b]zakres kryteriów [/b]wybieram kolumnę z wartościami na podstawie której chce uzyskać unikalne wiersze, zaznaczam opcje [b]tylko unikatowe rekordy [/b]i ustawiam, aby kopiował wynik w inne miejsce. Próbowałem kombinować trochę z wybieraniem do tych zakresów innych danych, ale jedyne co udało mi się uzyskać to unikatowe wartości tylko jednej kolumny bez sasiednich z tego samego wiersza. Proszę o jakieś wskazówki jak otrzymać pożądany wynik.

Odpowiedzi: 0

matix-19
Dodano:
20.11.2009 23:18:16
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0