Excel - otwieranie dokumentu w nowym oknie (2007)

Witam, ponownie zakładam nowy temat bo nie wiedzieć czemu wyszukiwarka dalej nie działa. Tu bym skierował jakąś krótką prośbę do administratorów strony o zajęcie się tym, bo bardzo by to ułatwiło życie i zmniejszyło ilość nowych tematów na forum. Dobrze a tarez wracając do głównego problemu który mnie trapi. Otóż w firmie której pracuje często zdaża się, że potrzebuje porównać dwa dokumenty i nie w sposób automatyczny, zgodności bitów czy treści w nich zawartych, bo od tego są specjalistyczne programy. Chodzi o łopatologiczne oglądanie dokumentów w dwóch różnych oknach. Szukałem chyba wszędzie w opcjach i opcji takiej nie znalazłe. Chodzi mi o to, że chciałbym żeby plik który otwiera z poziomu explorera otwierał się w nowym excelu a nie jako wewnętrzne okno jednego programu. Z góry dziękuje za wszystkie rady. Pozdrawiam Jarzyn

Odpowiedzi: 6

Tym razem wyręczyłem cię w edycji postu. następnym razem ciachnę bez pardonu. Tyle od moda. Po otwarciu moim sposobem - nie da się. Masz rację. Wyrwałem trochę przed szereg bez sprawdzenia...
XanTyp
Dodano
14.11.2010 00:02:14
  • jarzyn 15.11.2010 09:44:43

    [quote=XanTyp]Nie widzę różnicy pomiędzy datami wydanie MS Office. Kiedy chcę przejrzeć w dwóch oknach ten sam plik - dubluję go, tak jak ci napisałem.[/quote] Nie ukrywam że ja widze nie małe różnice w funckjonalności i wyglądzie office z różnych lat. Kiedy chce podejrzeć w dwóch oknach sprawdzam Twój sposób który nie działa. Jeżeli by działał w zupełności by wystarczył. [quote=Trebbor]Nie ma takiej potrzeby, można to w prosty sposób obejść. Sądząc jednak z Twojej wypowiedzi szukasz czegoś innego.[/quote] No własnie to "obejście" mi nie działa.

Post wyleciał za flood. Edycja nie gryzie. Może teraz się nauczysz z niej korzystać. Nie widzę różnicy pomiędzy datami wydanie MS Office. Kiedy chcę przejrzeć w dwóch oknach ten sam plik - dubluję go, tak jak ci napisałem. Po co udziwniać to makrami?
XanTyp
Dodano
13.11.2010 00:29:44
  • Trebbor 13.11.2010 17:13:41

    [quote=XanTyp]Po co udziwniać to makrami?[/quote] Czy po otwarciu Twoim sposobem -za każdym razem- da się ustawić tak okna, aby jedno było otwarte na cały ekran w pełnym widoku a drugie np na 1/4 ekranu z widocznym menu?[quote=jarzyn]Z tym, że ja nie mam czasu dodawania nowych makr do nowych dokumentów bo cały czas przychodzą nowe. [/quote] Nie ma takiej potrzeby, można to w prosty sposób obejść. Sądząc jednak z Twojej wypowiedzi szukasz czegoś innego.

No dobra mamy makro w excelu czyli jakaś pierwsza opcja (sposób) jest, dzięki. Z tym, że ja nie mam czasu dodawania nowych makr do nowych dokumentów bo cały czas przychodzą nowe. Chodzi o to żeby z poziomu windowsa można było ustawić domyślne otwieranie w nowym oknie.
jarzyn
Dodano
12.11.2010 11:26:45
  • Trebbor 13.11.2010 17:19:31

    [quote=XanTyp]Po co udziwniać to makrami?[/quote] Czy po otwarciu Twoim sposobem -za każdym razem- da się ustawić tak okna, aby jedno było otwarte na cały ekran w pełnym widoku a drugie np na 1/4 ekranu z widocznym menu?[quote=jarzyn]Z tym, że ja nie mam czasu dodawania nowych makr do nowych dokumentów bo cały czas przychodzą nowe. [/quote] Nie ma takiej potrzeby, można to w prosty sposób obejść. Sądząc jednak z Twojej wypowiedzi szukasz czegoś innego.

No tak nie wyjaśniłem. Jest to kod - makro do stosowania w excelu. Hasło explorer potraktowałem jako możliwość wyboru określonego typu pliku. Podobne makro można napisać dla Worda. Jeśli otworzyć pierwszy dokument w sposób standardowy, a następnie z poziomu już otwartej aplikacji otworzyć za pomocą kodu następny dokument to zostanie utworzone wystąpienie aplikacji o nazwie którą możesz nadać w kodzie.
Trebbor
Dodano
11.11.2010 09:13:49
Takim kodem możesz otworzyć swoje wystąpienie excela: [code]Sub moj_excel() Dim mojEx As Excel.Application, plik plik = Application.GetOpenFilename("Text Files (*.xls), *.xls") If plik <> False Then Set mojEx = CreateObject("Excel.Application") mojEx.Visible = True mojEx.Workbooks.Open plik Set mojEx = Nothing End If End Sub[/code]
Trebbor
Dodano
10.11.2010 18:48:08
  • XanTyp 10.11.2010 23:40:49

    [quote=Trebbor][quote][code]Sub moj_excel() Dim mojEx As Excel.Application, plik plik = Application.GetOpenFilename("Text Files (*.xls), *.xls") If plik <> False Then Set mojEx = CreateObject("Excel.Application") mojEx.Visible = True mojEx.Workbooks.Open plik Set mojEx = Nothing End If End Sub[/code][/quote]No to jeszcze napisz jak zastosować ten kod w explorerze. Bo jakoś mało łopatologicznie to przedstawiłeś :-k

Przykładowy plik "blabla.xlsx" skopiuj i powiel w tym samym folderze. Otrzymasz duplikat "kopia blablabla.xlsx" gotowy do otwarcia w drugim oknie Excela.
XanTyp
Dodano
10.11.2010 13:17:45
  • jarzyn 12.11.2010 13:06:19

    [quote=XanTyp]Przykładowy plik "blabla.xlsx" skopiuj i powiel w tym samym folderze. Otrzymasz duplikat "kopia blablabla.xlsx" gotowy do otwarcia w drugim oknie Excela.[/quote] Czy Ty na pewno używasz Office 2007?

jarzyn
Dodano:
10.11.2010 10:20:48
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1