[Excel] Kopiowanie danych z innych plików

Witam, muszę stworzyć plik szablonu wykonujący pewne obliczenia w zależności od warunków podanych przez użytkownika. Dane, które brane są do obliczeń znajdują się w pliku na serwerze. Przy otwieraniu szablonu muszę je pobrać, a przy zamykaniu szablonu usunąć. Chcę, by nie było dostępu do danych, jeśli ktoś odpala szablon nie mając dostępu do serwera. Próbowałem dane te pobierać poprzez zwykłe formuły odnoszące się do zewnętrznego pliku, ale formuły te jeśli stracą dostęp do pliku z danymi i tak przechowują informację (co nie może mieć miejsca ze względów bezpieczeństwa). Próbowałem poprzez kod VBA otwierać plik z danymi, a następnie kopiować z niego odpowiednie zakresy, ale kod ten wykonywany jest najczęściej w 1-2 sekundy, ale często 20-30 sekund, często też powoduje zawieszenie Excela. Próbowałem używać Microsoft Query, ale on przy dużej ilości sporych tabel potrafi bez konkretnej przyczyny generować błędy. Czy jest jakiś inny sposób na rozwiązanie tego problemu? Najchętniej zastosowałbym pierwszą metodę (jest najszybsza), tylko jak zmusić formuły, żeby w momencie braku dostępu do pliku danych przyjmowały np. wartości zerowe? Jeżeli macie jakieś pomysły, rozwiązania - pomóżcie. Dzięki.

Odpowiedzi: 0

poziom
Dodano:
23.01.2009 18:21:51
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0