[EXCEL] Kolorowanie wybranych wierszy

Witajcie Siedzę od 3 godzin i nie wiem jak się za to zabrać żeby mi wyszło tak jakbym chciał Mam w skoroszycie Excela, 1200 wierszy. W kolumnie A jest liczba porządkowa zaś w kolumnach B:E właściwe dane, niektóre wiersze w zakresie B:E mogą być puste, chciałbym je sobie oznaczyć na czerwono, a wiersze w których jest brak danych w kolumnie E, żeby były oznaczone na zielono, może ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem pewnie będą tutaj makra, ale na razie kompletnie nie wiem jak się za nie zabrać, w tej materii jestem zielony jeszcze :( Chciałbym też aby jeśli w komórkę C11 wpiszę cyfrę większą od 0 w komórce E11 wpisywało się automatycznie "Wygrałeś", i taki sam efekt w pozostałych wierszach. Jak mogę taki efekt osiągnąć? Pracuje na Excelu 2003/2007 więc dobrze byłoby aby to było rozwiązanie kompatybilne z obiema wersjami

Odpowiedzi: 1

Jesli chodzi o kolorowanie wierszy w zaleznosci od zawartosci to przyjrzyj sie jak dziala opcja 'formatowanie warunkowe'. Nie bedzie to efekt dokladnie taki jak chcesz (da sie objac zmianami tylko komorki a nie cale wiersze). A jesli chodzi o "Wygrałeś" to sprawa jest prosta - funkcja JEŻELI (wyświetlajaca warunkowo wartosc w danej komorce w zaleznosci o wartosci innej komorki)
sparky
Dodano
27.08.2008 18:03:56
@rtur
Dodano:
21.08.2008 08:29:56
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1