Excel i zapytania SQL a limit połączeń

Tworzę dość ważny plik w excelu w oparciu o zapytania z SQLa i mimo iż działa, to wyskakuje mi error. Poniżej opis: Mam plik z wieloma arkuszami. Pierwszy zawiera sumy z pozostałych arkuszy. W tych znajduje się po 12 zapytań do bazy .mdb: Sprzedawca/kwota/data. W pierwszym arkuszu używam =SUM(Arkusz2!C3:C100). Łącznie/docelowo będę miał około 130 osobnych zapytań do SQLa. Obecnie mam 48. Dla każdego sprzedawcy 12 (po 1 na każdy miesiąc). Sumuję kwoty zarobione dla danego miesiąca z projektów jakie mieli i umieszczam wynik w arkuszu pierwszym. Oto problem z którym się borykam: Gdy odświerzam wszystkie, excel wyświetla na dole "waiting for query to be executed" po czym freezuje na 10-30 sekund, aby dać mi error [odbc] [microsoft access driver] too many client tasks Klikam OK [Microsoft] [Odbc Driver Manager] Driver's SQLSetConnectAttr failed klikam OK Pojawia się Select Data Source - wybieram poprawne źródło [odbc] [microsoft access driver] too many client tasks Klikam OK [Microsoft] [Odbc Driver Manager] Driver's SQLSetConnectAttr failed klikam OK The Following Data range failed to refresh: Query from nazwaźródła_1 Continue to refresh all? Klikam OK Zaczyna odświeżać jakby nigdy nic i działa! Być może muszę obciąć ilość zapytań do SQLa, ale jak wówczas sumować ich przychody? Przecież musiałbym zaznaczyć komórki od:do, lecz jeśli pojawi się nowy projekt w bazie danych, to formuła nie policzy właściwych danych. Serdecznie proszę o radę.

Odpowiedzi: 0

tenkoleszlondynu
Dodano:
26.06.2009 15:21:21
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0