Excel: dwa różne warunki w formule

Witam Problem jest następujący: Mam tabelę w excelu z danymi : Nazwisko, imie, dział, data zatrudnienia, .... Potrzebuję wybrać osobę z podanego działu z najpóźniejszą datą zatrudnienia. Dane są posortowane datami zatrudnienia. Trochę już kombinuję i mam lekki młyn. Napewno jest proste rozwiązanie, liczę na naprowadzenie.

Odpowiedzi: 2

Dzięki, ale sortowanie nie wchodzi w rachubę. Potrzebuję najpóźniejszej daty dla danego podzbioru (np. wybranego działu pracowników), ale jako wynik formuły - do dalszych przekształceń. Zwykle przeszukiwanie po kolumnach można zrobić, choćby przez np. WYSZUKAJ.PIONOWO, ale jak za tą pomocą wybrać największą wartość ? Z drugiej strony - najpóźniejszą datę wybieram choćby zwykłym MAX, ale jak to zrobić na podzbiorze danych wyznaczonym sąsiednią kolumną ?
Corben
Dodano
20.04.2009 12:58:23
Wykorzystujesz polecenie menu Dane-Sortuj; w zasadzie program sam powinien zaproponować Ci obszar sortowania; zwróć uwagę czy zauważył nagłówki kolumn; możesz sam wyznaczyć obszar sortowania; dostajesz możliwość sortowania według trzech kolejnych ustawionych prze ciebie warunków; problem może wystąpić jeśli datę wpisałeś w sposób nierozpoznawalny dla Excela; ja- zawsze dla pewności i kontroli, czy przez roztargnienie, nie popełniłem błędu przy zaznaczaniu obszaru sortowania, co mogłoby by spowodować błędne przesunięcie nie wszystkich pól danego wiersza, zaznaczam przynajmniej jeden wiersz jakimś kolorem.
piotr1958
Dodano
18.04.2009 00:26:03
Corben
Dodano:
16.04.2009 11:54:02
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1