Ekran logowania - obrazki ...

Ponoć jak pies nie ma co robić to się po torbie liże :lol: więc i ja nie mając co robić postanowiłem ......... pozmieniać sobie obrazki na ekranie logowania. I tu wyszedł mi dziwny problem na który nie wiem czy w ogóle zwróciliście uwagę. Z racji iż MS łaskawie dał nam możliwość wstawiania dowolnego obrazka musiał niestety przy okazji utrudnić życie. Wstawiając obrazek "przymusowy" jest oki ale już zapodająć swój dowolny jest lipa. Mam wrażenie, że MS chciał aby na ekranie logowania obrazki te sprawiały wrażenie wypukłych i w związku z tym górna połowa obrazka jest za mgłą. Wyglada to jednym słowem do bani. Kombinowałem z różnymi programikami do zmiany ekranu logowania ale tam są opcje podmianki tylko samego tła. Bawił się ktoś z Was tym tematem - jak i gdzie można zlikwidować i wyłączyć opcje tej niby wypukłości ?

Odpowiedzi: 1

Podczas uruchamiania systemu zaszyty jest jako zasób (resource) w pliku C:\Windows\System32\imageres.dll wykonaj podobnie jak tu opisano z plikiem dźwiękowym http://neosmart.net/blog/2007/how-to-changing-the-windows-vista-startup-sound/
Piotr P.
Dodano
21.07.2008 21:29:49
xymox
Dodano:
27.05.2008 10:01:17
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1