Efekty dźwiękowe są, ale muzy nie ma...

Witam. Mam problem (tak, tak – znowu :P) z Win XP (a moźe nie?). Po kolei :). Wymieniłem jakiś czas temu kompa. Pewnego dnia (wczoraj :P) naszła mnie ochota na zagranie w "Majesty". Instalka – no problemo. Włączam – no problemo. Gram – no problemo. Ale.. bez muzyki! Efekty dźwiękowe są, ale muzy nie ma (nawet w menu)! Pomyślałem sobie – nie wiem co się stało, ale jakoś się przeźyje. Kilka chwil później zachciało mi się grać w "Croca". Giera stara. Myślałem, źe na XP nie pójdzie. Ale, o dziwo, działa! Wszystko jest w porządku. Gram, ale... nie ma muzyki! Znów są efekty dźwiękowe, ale muzy nie ma (nawet w menu)! Co się dzieje? Sprawdzałem w ustawieniach audio obu gier i wszystko jest ok! Powinno działać! A muzy jak nie ma tak nie ma... Co się dzieje? Dotychczas grałem na tym kompie w BG2, HoMM4, D2 i takich problemów w tych grach nie ma! Proszę o pomoc...

Odpowiedzi: 5

A z kabelkiem i odtwarzaniem cyfrowym sprawdzałeś?
SLAY3R
Dodano
24.08.2002 00:54:20
SLAY3R:
Jeśli nie masz jakiegoś programu który był dołączony do karty muzycznej to moźesz to zrobić w ten sposób:
1. Panel sterowania
2. Dźwięki i uźądzenia audio
3. Zakładka sprzęt
4. Na liście wybierasz cd–rom i klikasz na właściwości
5. w następnym okienku zakładka właściwości i suwakiem zwiększasz głośność.


Jest ustawiona maksymalnie, a muzy ni ma... :( W kazdym razie dzieki za pomoc, jak cos jeszcze wymyslisz do daj znac...
damianvs
Dodano
24.08.2002 00:49:24
Jeśli nie masz jakiegoś programu który był dołączony do karty muzycznej to moźesz to zrobić w ten sposób:
1. Panel sterowania
2. Dźwięki i uźądzenia audio
3. Zakładka sprzęt
4. Na liście wybierasz cd–rom i klikasz na właściwości
5. w następnym okienku zakładka właściwości i suwakiem zwiększasz głośność.
SLAY3R
Dodano
24.08.2002 00:46:41
SLAY3R:
Heh. No więc w tych grach nie słyszysz muzy bo:
1. Muzyka jest w formacie cd audio
2. Musisz ustawić głośność cd audio w ustawieniach karty muzycznej.
3. Sprawdź czy kabelek łączący cd rom z kartą muzyczną jest dobrze podłączony.(chociasz w xp nie jest to konieczne bo standardowo ma ustawienie czytania audio cyfrowo, ale warto sprawdzić).
4. No i moźesz wyłączyć cyfrowe odtwarzaie muzyki, źeby odtwarzało analogowo.


Eeee, a jak to sie robi? To prawdopodobni punkt 2 wiec moglbys mi powiedziec jak ustawic ta glosnosc cd audio w ustawieniach karty?
damianvs
Dodano
23.08.2002 23:48:32
Heh. No więc w tych grach nie słyszysz muzy bo:
1. Muzyka jest w formacie cd audio
2. Musisz ustawić głośność cd audio w ustawieniach karty muzycznej.
3. Sprawdź czy kabelek łączący cd rom z kartą muzyczną jest dobrze podłączony.(chociasz w xp nie jest to konieczne bo standardowo ma ustawienie czytania audio cyfrowo, ale warto sprawdzić).
4. No i moźesz wyłączyć cyfrowe odtwarzaie muzyki, źeby odtwarzało analogowo.
SLAY3R
Dodano
22.08.2002 23:38:54
damianvs
Dodano:
22.08.2002 22:45:31
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1