Dziwny problem z uruchomieniem Steama.

Witam Z platformy steam'a korzystam ok.3 lat przez 3 lata prawie nigdy nie miałem z nim problemów a jak wystąpił to była to tylko kwestia ponownej aktualizacji(poprzez usunięcie takiego pliku w katalogu steam) dobra nie będę się rozpisywał przechodzę do problemu otóż wczoraj włączam steam'a jak codziennie i wyskakuje mi okienko aktualizacji ,okienko aktualizacji znikło no i ? no i powinno wyskoczyć nowe okienko odpowiedzialne za logowanie lecz do teraz mi nie chce się włączyć. Uwierzcie mi albo nie ale robiłem chyba wszystko co było w mojej mocy przeszukałem pół internetu i nie znalazłem rozwiązania : reinstalowałem steam'a ,aktualizowałem ,czyściłem rejestr ... i nic dodam jeszcze że reinstalacja wygląda normalnie do czasu logowania wtedy jak powinno wyskoczyć okienko logowania nie ma nic kompletnie co dziwnego że jak włączę Menedżer zadań Windows w procesach Steam jest włączony "Steam.exe xxx 00 23 152k".Może reinstalacja systemu by pomogła lecz nie chce tego rozwiązywać w ten sposób :) Pozdrawiam I mam nadzieje że pomożecie.

Odpowiedzi: 9

Ok :-) To są jakieś inne steamy ? [żart]. Kiedyś była opcja wyłączenia aktualizacji 0.o jednak wiązało się to z pewnymi problemami... Mógłbyś innym opisać jak naprawiłeś ten problem, komuś może przydać się na przyszłość :-) Pomogły ustawienia zapory czy "inny" steam ? Ps.: korzystaj z opcji edycji postu EDIT: Następnym razem napisz w swoim poście Edit bo teraz dziwnie to wygląda :-) Zapewne pomogła opcja w pkt 2 [swoją drogą dlaczego nie pousuwałeś zdublowane steam'y w zaporze, od razu ustawiając nowego po reinstalce (jak już napisałem):-0] Temat do zamknięcia (?)
Nadadministrator
Dodano
24.08.2010 14:47:17
Już chodzi ... coś grzebałem w tym nod ściągnąłem z innej stronki steam i się włączyło ... Hmm co zrobiłem że się włączyło zrobiłem parę rzeczy naraz opisze tak jak to robiłem po kolei z drugiej strony nie znalazłem w całym necie ani jak narazie nie znam takiego gracza (a znam ich dużo, też mieli bardzo dużo problemów) który miał by tak beznadziejny problem. 1.Wyłączyłem antywirusa uruchomiłem steam ,lecz steam się nie włączył. 2.Włączyłem zaporę w Windowsie bo była wyłączona dałem Wyjątki i tam były 2 steamy ? zaznaczyłem je i dałem usuń. 3.Włączyłem Ochronę Antywirusową i Antyspyware systemu plików w czasie rzeczywistym (jeżeli to miało być włączone to nie wiem jakim cudem było wyłączone ponieważ w antywirusie nie grzebałem ...) 4.Ściągnąłem steam [url=http://epliki.info/internet/pozostale/steam]z tej stronki[/url] 5.Zacząłem instalować steam, zminimalizowałem instalacje włączyłem program RegCleaner w zakładce Software znalazłem Steama zaznaczyłem kliknąłem Remove selected. 6.Poczekałem aż się zaktualizuje i sobie myślę no to 12 reinstalacja nieudana a tutaj niespodzianka :) Trochę to pogmatwane ale wtedy uwierzcie mi że nie wiedziałem że to zadziała haha. Temat do zamknięcia... Dzięki za pomoc :)
cyborGstrike
Dodano
24.08.2010 13:12:23
Nie Cybor a cyborG :) a wracając do tematu 1.Tak,nawet przed chwila wyłączyłem antywirusa włączyłem steam wyskoczyła aktualizacja doszło do 30% znikła i tyle ... 2.No tutaj jest problem bo jak instalujesz steam (starszą wersje) po instalacji jest aktualizacja i ta aktualizacja jest automatyczna i bez aktualizacji nie włączysz steam. 4.No nie zapytał. 5.NOD32 4.2.40.10
cyborGstrike
Dodano
24.08.2010 12:43:41
END of rozmowy userów. Cybor: 1.Spróbowałeś połączyć się - wcześniej WYŁĄCZAJĄC antywirusa [tylko na test tego połączenia] ??? 2.Spróbuj połączyć się, używając starszej wersji Steama i nie robiąc update'u. 3.Przykład dodawania dostępu programu w antywirusie Norton 2009: -Ustawienia -> Norton AntyWirus Opcje -Ochrona w czasie rzeczywistym -> Ochrona przed robakami internetowymi ->Kontrola programów Tutaj, tłumacząc minimalistycznie: Dajesz Dodaj ->wyszukujesz program - czyli jego rozszerzenie .exe Zatwierdzasz: na liście programów, wyszukujesz ten który zatwierdziłeś, po prawej dajesz na Zezwalaj w opcji Dostęp :) 4.Podczas pierwszej próby połączenia jakiegokolwiek programu z netem, antywirus powinien ci zadać pytanie czy zezwalasz mu na połączenie -> dziwne, że reinstalowałeś Steam a antywirus nie zapytał o to :-) 5.Teraz napisz jaki masz program antywirusowy :-)
Nadadministrator
Dodano
24.08.2010 11:38:34
Czekajcie nie nadążam ,to Co mam zrobić tak ogólnie ? Zmiana skórki steam'a ... nie da się już zmienić bo wypuścili taka wersje ze jest skórka jedna ... a to definiowanie ponowne dostępu steam'a do neta w zaporze antywirusa to jak się robi wogule ?
cyborGstrike
Dodano
23.08.2010 22:34:33
  • XanTyp 24.08.2010 00:26:36

    [quote=cyborGstrike]a to definiowanie ponowne dostępu steam'a do neta w zaporze antywirusa to jak się robi wogule ?[/quote]W og[b][color=red]ó[/color][/b]le to się robi tak: Się otwiera, się przegląda opcje i się czyta. Przepraszam, ale nie znam wszystkich antywirów, które mają zapory oraz nie widzę lub nie dowidzę, byś napisał jakiego używasz. [b]Nadadministrator[/b] - logika, na jakiej się opiera moja logika jest moja i logiczna w zależności od monsunów, średniej temperatury na Marsie oraz innych wielu acz niezwykle ważnych składników: Czytaj -> Mam urlop, zaglądam tu z przypadku, skupienie jest różne. Opcji [USUŃ] nie masz i mieć nie będziesz. Niezależnie od intencji. Tym i jeszcze jednym drobiazgiem się różnimy. I tylko tym. Poza tymi różnicami - są jeszcze takie, które wynikają ze stopnia zaawansowania w tej wiedzy tajemnej, jaką jest Windows i programy od niego zależne. Zauważ - nie mam rangi eksperta. Moja funkcja to nadzór nad forum. I sporadyczna pomoc. I tutaj pragnę zakończyć wszelkie dyskusje poboczne, offtopy, spinoffy i inne - bez względu na nazwę. Wracamy do wątku albo nie wracamy w og[color=red][b]ó[/b][/color]le.

Od tej nieszczęsnej chwili kiedy nie mogło mi wyskoczyć to okienko to ściągałem ze strony steama instalator aktualizowałem parę razy bez żadnego rezultatu za każdym razem tak samo (odinstalowuje steam'a usuwam wszystkie pliki jakie po nim zostały RegCleaner'em czyszczę rejestr i instaluje normalnie potem się aktualizuje steam okienko aktualizacji dochodzi do 100% znika no i tyle a steam w procesach jest włączony cały czas tak jak by był włączony tylko okienko logowania mi się gdzieś ukryło ...) próbowałem nawet tam we właściwościach do skrótu Steam.exe i element docelowy wpisać taka opcje uruchamiania żeby mi się natychmiast logowało bez wpisywania danych ale i tak nic z tego ... cos takiego robiłem [url=http://supportwiki.steampowered.com/pl/Setting_Steam_Launch_Options]http://supportwiki.steampowered.com/pl/Setting_Steam_Launch_Options[/url]
cyborGstrike
Dodano
23.08.2010 13:15:36
Brawo. Zaoszczędziłeś jakieś 100 czy 200 MB na dysku... opłaciło Ci się teraz z nawiązką. Zaloguj się na stronie Steama, wejdź w zakładkę [ABOUT] i pobierz aplikację. Być może ta, którą masz na dysku jest uszkodzona.
XanTyp
Dodano
23.08.2010 11:02:42
  • Nadadministrator 23.08.2010 11:12:36

    [quote=XanTyp]Zaloguj się na stronie Steama, wejdź w zakładkę [ABOUT] i pobierz aplikację. Być może ta, którą masz na dysku jest uszkodzona.[/quote] A może on chciał naprawić bez reinstalki Steama (wiesz ocb) :-) Mała poprawka: 1.Ściągnij [url=http://store.steampowered.com/about/?l=polish]Steam[/url] tak jak radził Xan 2.Zrób update 3.Ze starego folderu steam/steamapps przekopiuj pliki .gcf do nowego. Daj znać.

  • XanTyp 23.08.2010 13:14:54

    [quote=Nadadministrator]A może on chce naprawić bez reinstalki Steama[/quote]No, faktycznie :][quote=cyborGstrike]dodam jeszcze że reinstalacja wygląda normalnie[/quote]

  • Nadadministrator 23.08.2010 21:18:14

    [quote=XanTyp](...) No, faktycznie :][/quote] Widzę, że nie załapałeś Xan xD NIE chodzi o to co cybor zrobił tylko o to co chciałby zrobić bez reinstalacji (czyli o teorię wg. pewnego Modera na temat tego co powinni chcieć userzy) #-o Przedtem zasłaniałeś się teorią a teraz praktyką, hmm :-) Tak poza tematem - pytanie do cybora: chciałbyś naprawić Steama bez jego reinstalki ? :-) (proszę nie śmiać się, hahhah) ----------------------------------- Skoro firewall nie blokuje ci połączeń.. Spróbuj połączyć się z wyłączonym antywirem :-)

  • Nadadministrator 23.08.2010 21:20:07

    Podwójny post ;-) sorry, siedzę na radiówce i miesza mi. BTW: a Wy ciągle nie macie opcji kasowania zdublowanych postów dla userów. Żeby nie było bez celu pisane :-)... ktoś kiedyś napisał, że pomogła mu zmiana skórki steama, dziwne... Poza tym - mógłbyś ponownie zdefiniować dostęp steama do neta w zaporze antywirusa...

Właśnie przywracanie systemu miałem wyłączone przed wczoraj włączyłem (Z 5 godzin po tym jak się steam już nie chciał włączyć) i był tam jeden punkt "Punkt kontrolny systemu" ale był to punkt który się utworzył jak włączyłem to przywracanie a innych punktów tam nie było (teraz trochę żałuje że miałem wyłączone to przywracanie ...)
cyborGstrike
Dodano
23.08.2010 10:37:10
[quote=cyborGstrike]Może reinstalacja systemu by pomogła lecz nie chce tego rozwiązywać w ten sposób :) [/quote]Próbowałeś przywracania systemu?
XanTyp
Dodano
23.08.2010 00:43:24
cyborGstrike
Dodano:
22.08.2010 20:01:41
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1