Dziwny problem z instalacją VMware 1.0.x na Windows XP SP3

Witam, A problem jest taki, że nie mogę zainstalować VMware Server 1.0.10 i 1.0.9 na Windows XP Pro SP3. Dziwność polega na ty, że instalator się uruchamia ale po standardowym pytaniu "czy zainstalować program podpisany przez ..." za pierwszym razem (i tylko pierwszym) wyskakuje komunikat "błąd podczas uruchamiania programu". Przy każdej kolejnej próbie nie dzieje się NIC - jak bym nie uruchomił instalatora w ogóle (olewa mnie totalnie Smile Kilka faktów: - W systemie mam Avira jako AV i Comodo Firewall ale to samo się dzieje jak je wyłączę; - Sumy MD5 instalatorów się zgadzają z tym co publikuje VMware na swoich stronach; - Brak jakichkolwiek wpisów w Dzienniku Zdarzeń - Mogę instalować inne programy i ogólnie system zachowuje się w miarę normalnie. Jestem w kropce i nie wiem co sprawdzić, żeby wiedzieć co nie pasuje VMware'owi, że się nie chce zainstalować i nawet nie piśnie dlaczego ... Może miał ktoś podobny przypadek z inną aplikacją i podpowie jakie kroki poczynić? Z góry dziękuję.

Odpowiedzi: 1

Witam ponownie, Problem nadal nie rowiązany a - prawdę mówiąc - trochę liczyłem na Forum(owiczów). Ale nic to - oto co zrobiłem żeby przybliżyć się do rozwiązania: -> Zalogowałem się jako lokalny admin. -> Uruchomiłem instalację i tym razem WinXP przemówił. Tak jak przedtem nie widziałem żadnej reakcji (milczenie owiec) to teraz za każdym razem gdy uruchamiam instalator dostaję taki komunikat: [code]Instalacja VMware 1.0.10.x Administrator skonfigurował założenia systemowe, aby zapobiegały tej instalacji.[/code] -> Również pojawiło się tym razem coś w Dzienniku: [code]Typ zdarzenia: Błąd Źródło zdarzenia: MsiInstaller Kategoria zdarzenia: Brak Identyfikator zdarzenia: 1008 Data: 2010-10-08 Godzina: 16:00:54 Użytkownik: MF-XYZ\Administrator Komputer: MF-XYZ Opis: Instalacja elementu C:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\{FEE84D71-7FF0-46C1-AED4-1BD821D53A9F}~setup\VMware Server.msi jest niedozwolona z powodu błędu w przetwarzaniu zasad ograniczających oprogramowanie. Obiektowi nie można zaufać.[/code] -> Poszperałem nieco w systemie (msconfig, gpedit.msc, rsop.msc) i nic nie znalazłem, a przynajmniej nic co by mi coś powiedziało :-( -> Ciekawe jest to, że po uruchomieniu rsop.msc dostaję komunikat: [code]Dane RSoP nie są prawidłowe. Prawdopodobną przyczyną jest uszkodzenie danych, usunięcie danych lub to, że dane nigdy nie zostały utworzone. Szczegóły: Nieprawidłowy obszar nazw.[/code] -> Gdy uruchomię RSoP to w widoku "Wynikowy zestaw zasad" jest info z adnotacją: "Wymagana akcja: Wybierz polecenie 'Generuj dane RSoP' z menu Akcja", ale to też nic nie daje - dostaję tylko komunikat jak w poprzednim punkcie, tzn., że "Dane RSoP nie są prawidłowe". Nie wiem czy to "normalne" i nie należy się przejmować czy jednak należy ... Jeżeli to ważne to PC nie jest i nigdy nie był członkiem domeny (więc nie ma wczytanych żadnych zasad domenowych) a ja również nie zmieniałem żadnych zasad systemowych, lokalnych, grupowych itp. - nic nie robiłem. Czy teraz mogę liczyć na jakieś sugestie lub (lepiej nawet) rozwiązania? Pozdrawiam,
tomfil
Dodano
14.10.2010 16:32:28
tomfil
Dodano:
29.09.2010 00:58:01
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1