Dziwny pasek na pulpicie

Siema wszystkim na poczatek.Pisze poniewaz mam taki problemik.A dokladnie to moj tesc;).Zwrocil sie do mnie z taka sprawa,mianowicie pojawil mu sie na pulpicie z lewej stronu taki pasek wlasciwosci jakby nie wiem jak to nazwac ale jest taki jak np.w oknie gdy otworzymy dowolny folder i tam z lewej jest takie menu (zadania plikow i folderow,utworz nowy folder,udostepnij ten folder).On ma cos takiego na pulpicie i nie wie jak to wl.Pierwszy raz to widze i tu moje pyt.Jak to zlikwidowac??Pozdrawiam i z gory dzieki;)

Odpowiedzi: 5

#-o [quote="Chip.pl"] [b]Pozbycie się irytujących zadań folderów z Pulpitu[/b] (...) podobnie jak w Eksploratorze Windows, z lewej strony Pulpitu pojawia się lista z zadaniami folderów. Jest to nie tylko irytujące, ale też zajmuje cenne miejsce. Problem jest związany z Active Desktop i występuje, gdy wpis w Rejestrze systemowym odpowiedzialny za odwołanie do pliku konfiguracyjnego »desktop.htt« wskazuje nieprawidłową ścieżkę. W celu rozwiązania problemu wybieramy w menu Start polecenie »Uruchom«, następnie wpisujemy »regedit« i klikamy przycisk »OK«. W edytorze Rejestru musimy odnaleźć ciąg znaków »PersistMoniker«, który jest całkiem nieźle ukryty w kluczu »HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\00021400-0000-0000-C000-000000000046}\shellex\ExtShellFolderViews\{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}«. Powyższy ciąg szybko zlokalizujemy, wpisując go (lub jego fragment) w oknie polecenia »Edycja | Znajdź«. Jeżeli ciąg znaków nie istnieje, utworzymy wartość za pomocą polecenia »Edycja | Nowy | Wartość ciągu«. W każdym wypadku musimy sprawdzić, czy na pewno znajdujemy się w powyższym kluczu, gdyż taki ciąg znaków występuje w Rejestrze wielokrotnie. W celu edycji dwukrotnie klikamy ów ciąg. Aktualną przypisaną mu wartość zmieniamy na »file://%userappdata%\Microsoft\Internet Explorer\Desktop.htt«. Modyfikację wartości potwierdzamy, klikając przycisk »OK«, po czym zamykamy edytor Rejestru. System operacyjny sam zadba o zawartość pliku »desktop.htt«. Zadania folderów powinny zniknąć po modyfikacji wpisu. [/quote] Powodzenia.
Faker
Dodano
21.10.2011 23:14:18
Poprzwednie foto bylo przykladowe wiec zapewne i troche mylace.W zalaczniku dodalem foto pulpitu.Pierwszy raz widze taki pasek.Jak go usunac??
CpooN
Dodano
19.10.2011 23:11:04
  • Veers 20.10.2011 03:34:15

    [quote=CpooN]Poprzwednie foto bylo przykladowe wiec zapewne i troche mylace.W zalaczniku dodalem foto pulpitu.Pierwszy raz widze taki pasek.Jak go usunac??[/quote] Nie wiem co było mylące. XanTyp podpowiedział ci co i gdzie można zmienić w menu widoku folderów. Jakbyś tam zajrzał - to istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, byś dostrzegł opcję "Użyj klasycznych folderów systemu Windows" :rolleyes:

Wolisz drzewo katalogów zamiast niego? Wejdź w opcje folderów -> zakładka: typy plików, potem z listy obiektów wybierz folder i wybierz zaawansowane. Tam znajdziesz dwa rozkazy do wyboru: bodaj otwórz i eksploruj. Wybierasz eksplorację, potem zastosuj i ok.
XanTyp
Dodano
19.10.2011 02:35:19
Takie menu jak te na foto zaznaczone tyle ze zaleznie od tego co na pulpicie klikne to pojawiaja sie rozne opcje.Ale ogolnie wyswietlaja sie opcje podobne jak te wlasnie gdy ma sie otwarty folder
CpooN
Dodano
19.10.2011 01:06:57
Szary pasek na brzegu ekranu?
XanTyp
Dodano
19.10.2011 00:35:32
CpooN
Dodano:
18.10.2011 22:50:02
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1