Dziwne zachowanie visty - na środkowym obszarze nie działa myszka

Postanowiłem napisać bo może ktoś już coś takiego miał a mianowicie po uruchomieniu systemu ( nie zawsze ) środkowa część monitora nie działa myszka na dowolnym programie. Np. wchodzę na wp.pl i linki zaczynające się od środka są nie aktywne ale wystarczy że przesunę kursor na tym samym linku w lewo lub w prawo i link działa. Niestety nie dotyczy to przeglądarek ale wszystkich programów jeśli np. jakiś program wymaga kliknięcia w środkowym obszarze to już się nie da ! ale wystarczy że wskaże np. "dalej" przez tabulator i dam enter to zatwierdzę ale nie myszką. Co zauważyłem to że jak to się dzije to już nie można wyłączyć systemu tylko pozostaje zasilanie. Mam NOD-a smart security i nie sądze żebym miał syfa, ale... Mam wrażenie że to po jakiejś aktualizacji.

Odpowiedzi: 20

Z tego co napisał mój przedmówca wynika że sterownik touch pada nie współpracuje z obsługa klawiszy funkcyjnych, może wystarczy aktualizacja? Należałoby zagłębić się w temat albo tak jak kolega napisał zmiany w rejestrze przy pomocy np jakiegoś skrypciku żeby proces zautomatyzować;)
piotr-waw
Dodano
03.03.2012 01:28:14
Witam, wiem, że wracam do tematu sprzed 2 lat lecz sądzę, że problem tutaj opisywany dość rzadko występuje i przez długi czas nie mógł być rozwiązany. W tym czasie trochę eksperymentowałam z systemem, gdyż nie dawało mi to spokoju a rozwiązanie było niezywkle proste, wystarczyło trochę pomyśleć, otóż aplikacja, która to powodowała musiała uruchamiać się wraz ze startem systemu. Jest to toupchad, wystarczy ją wyłączyć z autostartu i po problemie. HKLM:Run SynTPEnh C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe Mam też połowiczne rozwiązanie, po uruchomieniu systemu, kiedy pojawi się nieaktywne okno wystarczy wcisnąć jakikolwiek klawisz funkcyjny np. Fn+klawisz od głośności i magiczne okienko znika. To tyle, informacje te zostawiam dla zibi68 i dla potomnych, którzy kiedyś być może zetkną się z podobnym problemem. Pozdrawiam.
Eska73
Dodano
05.02.2012 23:03:39
Zibi68 mam nadzieję, że czasami tu jeszcze zaglądasz. Mam dla ciebie ciekawą informację na temat "magicznego okienka". Sądzę, że udało mi się ustalić przyczynę występowania tego zjawiska. Pewnie się zdziwisz ale winne temu są niektóre gadżety, oczywiście nie te dostarczane z systemem ale pobierane z Windows Live Gallery. Z tym problemem niestety nie poradziłam sobie więc w akcie desperacji i mając więcej wolnego czasu postanowiłam przywrócić partycję systemową do ustawień fabrycznych i zainstalować wszystkie niezbędne programy. Komputer chodził jak rakieta ale chyba z nadmiaru wolnego czasu zaczęłam bawić się w wyszukiwanie i instalowanie gadżetów. Na drugi dzień włączyłam lapka i spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka - "magiczne okienko". Teraz już wiedziałam, że to któryś z gadżetów ma winę, widocznie niektóre mają jakieś błędy, które powodują bałagan w rejestrze. Nie twierdzę, że wszystkie ale widocznie trafiłam znowu na taki felerny. Odinstalowanie ich nic nie pomogło więc natychmiast przywróciłam system do dnia kiedy się jeszcze nie bawiłam gadżetami, teraz wszystko chodzi jak marzenie. Na pasku mam uruchomione tylko gadżety systemowe. Zanim przywróciłam system miałam pewne podejrzenia, że w jakiś sposób za ten błąd odpowiada pasek sidebar, więc usunęłam dotychczasową konfigurację paska, został odtworzony wygląd taki jaki był podczas pierwszego uruchomienia, lecz te zabiegi na nic się zdały. Jeszcze jedno może śmieszne skojarzenie ale zauważ, że wielkość tego "magicznego okienka" odpowiada dokładnie wielkości okna z gadżetami jakie się uruchamia po kliknięciu na + na pasku u góry. Odezwij się, może tobie udało się w inny sposób rozwiązać problem. Pozdrawiam serdecznie.
Eska73
Dodano
28.07.2010 01:08:43
[b]zibi68[/b] -[color=darkred] flood się kłania. [-x Proszę o korzystanie z opcji [EDYTUJ].[/color]
XanTyp
Dodano
16.02.2010 23:50:39
Cztery dni miałam ustawione aero i wszystko działało (to i tak długo), dzisiaj niestety magiczne okienko. Zmieniam znowu schemat na podstawowy.
Eska37
Dodano
16.02.2010 19:00:22
No to widzę, że mamy podobne lapki mój to Asus F3Jc kupiony w 07r, Procesor: Intel (R) Core (TM) 2 CPU T 5500 1,66 GHz miał 1GB teraz 3GB Vista Home Premium 32bity tylko karta grafiki GF 7300 Rozumiem , że na "windows podstawowy" brak magicznego okienka. OK to szukamy rozwiązania do aero. Pozdrawiam
zibi68
Dodano
15.02.2010 18:49:03
Już podaję, jest to laptop Asus 3 letni z Vistą Home Premium OEM, system 32-bitowy Procesor: Intel (R) Core (TM) 2 CPU T 5500 1,66 GHz Karta graficzna: Intel (R) 945 Express Chipset Family Pamięć: 1015 MB Mam zainstalowanych około 10 programów, w tym antywirus KIS 2010, praktycznie od początku cały czas te same. Lapek jako sprzęt nigdy nie sprawiał mi problemów ale z systemem kilka razy miałam niezłą jazdę. ze wszystkimi problemami sobie poradziłam ale z magicznym okienkiem walczę około pół roku bez rezultatu. Jeśli jeszcze będziesz potrzebował jakichś informacji pisz, chętnie podam. Bardzo mi zależy aby ten upier......y problem rozwiązać. Na pewno będę tu często zaglądać i jak już pisałam jeśli tylko zdobędę jakiekolwiek informacje natychmiast napiszę. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Ps. Widzę, że wątek ma dosyć dużą oglądalność ale nikt nie może pomóc ani doradzić. Nie dziwię się problem chyba dotąd nie spotykany.
Eska37
Dodano
14.02.2010 22:27:42
Witam. Faktycznie instalowałem inne stery i nic to nie dało ale to nie znaczy, że nie w tym rzecz. Dlaczego sądzę , że to stery bo moim zdaniem głównie one odpowiadają za wyświetlanie grafiki. Jeżeli możesz podaj mi swoją konfigurację komp tzn. karta grafiki i czy dotyczy laptopa czy stacjonarnego no może procesor spróbuję znaleźć coś wspólnego może to coś mi podpowie - nie daje mi to spokoju w czym leży problem z tym aero i magiczne okienko. Ze względu, że nie mamy możliwości pisania e-maili zerknij tu czasem Pozdrawiam
zibi68
Dodano
14.02.2010 17:52:26
Witaj, wczoraj zmieniłam schemat z powrotem na aero i dzisiaj drugi raz uruchomił się normalnie bez magicznego okienka. W ogóle zauważyłam, że przez zmianę schematu w tą i z powrotem komputer znacznie przyspieszył, wszystko się uruchamia/otwiera błyskawicznie, wcześniej tak nie było. Teraz jeśli chodzi o twoją ostatnią odpowiedź, przeźroczystości też mi nie brakuje i tak bym zostawiła ale chciałam zmienić kolorystykę np. okna aktywnego, nieaktywnego itp. i niestety nie da rady, pomimo zmiany i zatwierdzenia pozostaje takie samo (jakieś takie błękitnawo-popielate). Jestem zaskoczona drugą częścią twojego postu, że nawet po kilkakrotnej reinstalacji systemu ten błąd pozostaje. Piszesz też, że bardzo prawdopodobną przyczyną mogą być sterowniki karty ale przecież wcześniej instalowałeś nowe i też nie pomogło. Bardzo trudno dociec przyczyny, w każdym razie na pewno ma w tym "udział" schemat aero. Będę również nadal szukać rozwiązania, chociaż przeszukałam najróżniejsze fora, w tym także anglojęzyczne i nigdzie nie natrafiłam na taki problem nie mówiąc już o jego rozwiązaniu. Jesteś pierwszą osobą, która ma to samo. Oczywiście, jeśli tylko czegokolwiek się dowiem dam ci znać. Pozdrawiam
Eska37
Dodano
14.02.2010 15:59:36
OK już wiem o co ci chodziło z kolorami, nie zwracałem na to uwagi i nie brakuje mi np przeźroczystości. Grunt żeby się nie wieszał bo reinstalka nic nie daje przerabiałem już ten temat kilka razy. W wolnych chwilach jednak będę szukał przyczyny tego zjawiska i stawiam jednak na sterowniki karty. Pozdrawiam
zibi68
Dodano
13.02.2010 22:23:04
Niestety, ale na aero dalej magiczne okienka ( osobiście nie widzę różnicy w wyglądzie z podstawowym ) Używam podstawowy i ani jednej zwiechy !. Nie bardzo rozumiem jakich kolorów nie można zmienić. Napisz coś więcej na ten temat. Pozdrawiam
zibi68
Dodano
13.02.2010 22:04:31
Witaj Zibi68 wczoraj jak pisałam ustawiłam schemat na podstwowy Windows Vista, dzisiaj włączyłam i bardzo miłe zaskoczenie, po raz pierwszy od dłuższego czasu wszystko działa normalnie. To niewiarygodne, bardzo się cieszę i mam nadzieję, że tak już pozostanie. Jeszcze jedno pytanie, napisałeś, że z powrotem włączyłeś schemat aero. Czy masz go nadal? Pytam bo wolałabym ustawić aero, w podstawowym nie można zmienić kolorów (nie bardzo mi się podobają), no ale jeśli miałabym wybrać między stabilnością i prawidłowym działaniem systemu a kolorystyką to oczywiście wybieram to pierwsze. Bardzo proszę odpisz. Pozdrawiam.
Eska37
Dodano
13.02.2010 15:44:40
Witaj Zibi68 zmieniłam ustawienia na podstawowe Windows Vista ale żeby sprawdzić czy to ma wpływ na występujący błąd sprawdzę jutro, ponieważ dzisiaj każde uruchomienie systemu byłoby poprawne, już to sprawdzałam, sama nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, jest to bardzo dziwne. Trudno mi uwierzyć, że zmiana schematu ustawień może to zmienić ale się przekonam ale jeśli jest tak jak piszesz to należy ci się chyba Nobel. Cieszę się, że u ciebie na razie jest wszystko w porządku, oby tak zostało. Ja jeszcze podchodzę do tego z dużą rezerwą, ponieważ u mnie były okresy, że system poprawnie się uruchamiał przez okres około miesiąca, następnie pojawiał się niekatywny prostokąt przez kilka dni ale nie codziennie i znowu jakiś czas było dobrze, chociaż przplatało się pojawianiem prostokąta. Tak, że było z tym bardzo różnie, teraz od około 3 tygodni za każdym razem. Zobaczę i jutro napiszę. Pozdrawiam cię serdecznie.
Eska37
Dodano
12.02.2010 22:34:37
Działa ! Komp dziś wł. kilkanaście razy i zero problemu. Nie rozumiem ale.... stery nowe nie pomogły tylko przełączenie na "Podstawowy windows vista" i zero zwiech. A jak u Ciebie ESKA37 ?. Dla mnie temat zamknięty.
zibi68
Dodano
12.02.2010 21:39:19
Zmieniłem stery od grafiki jeżeli to laptop to możesz zainstalować stery od desktop po modyfikacji programem nVidia Mobility Modder lub ATI Mobility Modder Zmieniłem na AERO i na razie bez magicznych okienek wszystko działa ! po kilku uruchomieniach, ale zobaczymy.
zibi68
Dodano
12.02.2010 10:11:07
Problem chyba ustąpił przynajmniej teraz od kilku włączeń nic się nie dzieje. Tak jak pisałem zmieniłem wygląd z "windows Aero" na "Podstawowy windows vista" i jest OK w wyglądzie jak dla mnie nic się nie zmieniło ale jest dobrze, żadnych magicznych pól ! Być może jest to wina sterownika karty graficznej ( zmienię sprawdzę i dam znać ) mimo, że wcześniej mogło być dobrze a dlaczego ? Podam przykład z drukarką HP . Drukarka śmigała na driverach od dawna aż pewnego razu w niektórych sytuacjach zachowywała się dziwnie - dzwonię do pomocy HP a oni na to że microsoft coś tam zmienił w nowych aktualizacjach i należy zmienić sterownik i faktycznie tak było. Zmieniaj ustawienia wyglądu i daj znać czy pomogło. Pozdrawiam
zibi68
Dodano
12.02.2010 08:53:07
Mam dokładnie ten sam problem i to już od dłuższego czasu i również trudno mi skojarzyć w jakiej sytuacji się to stało, w każdym razie przywracanie systemu nic nie dało, zrobiłam to od razu jak tylko się zorientowałam, że coś jest nie tak. Długo szukałam jakichkolwiek informacji jak rozwiązać problem, pisałam na forum ale nigdzie nikt nie mógł pomóc. U mnie problem jest o tyle uciążliwy, że z początku na 10 uruchomień systemu dwa razy uruchamiał się z nieaktywnym prostokątem na środku pulpitu, teraz sytuacja jest odwrotna. Obawiam się, że XanTyp ma rację, coś się namieszało w systemie, możliwe, że jakaś aktualizacja (kilka z nich przysporzyło mi niezłych problemów) a może też coś innego miało na to wpływ. Jeżeli uda ci się w jakikolwiek sposób, z wyjątkiem ponownej instalacji systemu (za wszelką cenę chcę tego uniknąć) rozwiązać ten irytujący problem daj znać.
Eska37
Dodano
12.02.2010 00:46:09
A w powiązaniu z drugim postem - masz namieszane w systemie - z obojętnego powodu. NOD nie jest chyba za dobry w analizie rejestru więc może warto by zacząć choćby od tego punktu programu?
XanTyp
Dodano
11.02.2010 22:18:48
Generalnie po czystej instalacji było ok ale potem doszło mnóstwo poprawek systemowych i się zaczęło trudno powiedzieć kiedy to nastąpiło, przywracałem do kilku punktów ale nie mam punktu zaraz po instalacji. Mam podejrzenie że to w ustawieniach wyglądu - miałem "windows areo" teraz zmieniłem na "podstawowy windows vista" a to przypadkiem bo szukam rozwiązania w sprawie czcionek. Na razie jest OK Jeżeli się tak utrzyma to powiadomię może komuś się przyda wyjaśnienie takiego przypadku.
zibi68
Dodano
11.02.2010 20:48:26
[quote=zibi68]to się dzije to już nie można wyłączyć systemu tylko pozostaje zasilanie.(...)[/quote]Tzn, że co, że jak, a może.....yyy...Y? Dobra, tyle do cytatu. Przywracanie systemu nic nie dało? Podgląd zdarzeń o niczym nie informuje?
XanTyp
Dodano
11.02.2010 15:55:50
zibi68
Dodano:
11.02.2010 11:26:53
Komentarzy:
20
Strona 1 / 1