Dziwne kwiatki z dyskami

Od jakiegoś czasu kompa zaczyna się głupio zachowywać. Uruchamia się zwyczajnie, działa, ale czasem coś mu odbija i resetuje się. Potem pojawiała się detekcja dysków z wynikiem mocno negatywnym, brak dysków, czerwony komunikach, że jest coś nie tak z dyskiem master, że jest tylko slave... Dygresja będzie: Sypał mi się dysk, to już wiedziałem, oddałem go, będzie drugi w ramach gwarancji. Teraz jadę na nowym, również WD Caviar 320GB. Zastanawiałem się nad wymianą taśmy. Kupiłem dziś nową, przełożyłem i komp ruszył, po czym po kilku minutach - tak trzech do pięciu - zresetował się. Znów detekcja dysków z ujemnym wynikiem. Wdusiłem trzech króli i ruszyło. Minęło kilka minut - pięć najwyżej - znów zwieszka i momentalny reset, detekcja i kolejny komunikat o braku podpiętych dysków. No, to wypiąłem nową taśmę i wpiąłem starą i problem - jak dotąd się nie powtórzył. O co tu biega? Mobo się sypie? Niezbyt by mnie to ucieszyło, bo mam XP OEM-a...

Odpowiedzi: 9

Czyli to samo. Wymiana zasiłki (znaczy, reklamacja).
Ucho
Dodano
13.04.2009 22:41:07
Ok. Znalazłem Hardware Sensors Monitor. Oto screen z napięć: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/102/5e596869074f3c63.jpg[/IMG][/URL]
XanTyp
Dodano
12.04.2009 00:26:48
Kurde, to jest nowy zasilacz (ma może z 5 miesięcy), specjalnie był wymieniany na mocniejszy, bo stary nie dawał już rady z dokładanymi nowymi urządzeniami... to o co tu biega? :( Myślisz, że w sklepie dali by ciała z takim numerem? Zostawiłem u nich już całkiem pokaźną sumkę, przy okazji innych zakupów i nie było dotąd problemów. Żadnych. Z innymi sprzętami. I druga sprawa - od czasu, gdy podmieniałem taśmy od dysków, i gdy przy tych nowych sprzęt odmawiał współpracy przy ich wykrywaniu - mam stare taśmy i wszystko śmiga jak należy. Przynajmniej jak dotąd... to co? Zasilacz czy jednak może co innego? Tak czy owak, we wtorek podjadę do tego sklepu i pogadam.
XanTyp
Dodano
11.04.2009 00:44:43
  • Ucho 11.04.2009 22:33:35

    [quote=XanTyp]Kurde, to jest nowy zasilacz (ma może z 5 miesięcy)[/quote] No to co ? Nie ma prawa się zepsuć ? [quote=XanTyp]Myślisz, że w sklepie dali by ciała z takim numerem?[/quote] Nie sądzę. Mieliby tylko kłopot z reklamacją. [quote=XanTyp]I druga sprawa - od czasu, gdy podmieniałem taśmy od dysków, i gdy przy tych nowych sprzęt odmawiał współpracy przy ich wykrywaniu - mam stare taśmy i wszystko śmiga jak należy[/quote] Trza się cieszyć, ale jeżeli czujniki nie przekłamują to zasiłka zwalona. No bo zobacz sam napięcia -12V i -5V. Jak się one mają do rzeczywistości ? Sprawdź jeszcze wskazania napięć w BIOS-ie. Ew. pogrzeb chwilkę w googlarce i wgraj jeszcze inny progs, np. Hardware monitor (czy jakoś tak) i sprawdź nim napięcia.

No i mamy odpowiedź, he he. Te napięcia to z kosmosu są. Zasiłka na złom. Chyba, że czujniki przekłamują, ale wątpię. Podepnij inną i zobacz jak będzie.
Ucho
Dodano
10.04.2009 22:50:24
Zasilacz FEEL 350ATX - mam go dopiero od listopada. Był wymieniany, bo stary nie dawał już rady. Napięcia: [quote]Właściwości czujnika Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h) Temperatury Płyta główna 33 °C (91 °F) Procesor 46 °C (115 °F) WDC WD3200AAJB-00J3A0 33 °C (91 °F) WDC WD800JB-00JJA0 34 °C (93 °F) Wentylatory Procesor 4299 RPM Wartości napięć Napięcie rdzenia procesora 1.60 V +3.3 V 3.18 V +5 V 4.81 V +12 V 11.80 V -12 V 1.30 V -5 V 2.49 V +5 V podczas wstrzymania pracy 4.82 V VBAT baterii CMOS 2.56 V [/quote]
XanTyp
Dodano
09.04.2009 10:26:23
Podaj markę i moc zasilacza. Odczytaj wartości napięć z aplikacji [url=http://www.hotfix.pl/infusions/pro_download_panel/download.php?did=336][b]EVEREST[/b][/url] (Komputer -> Czujnik) lub poprzez BIOS.
rokko
Dodano
09.04.2009 02:11:27
Czyli wskazywałoby to na awarię stricte sprzętową. Nie sądzę też, że coś będzie w Podglądzie zdarzeń. Pisząc "bez CD" miałem na myśli odłączenie CD,a przy okazji wszystkich innych urządzeń i wtedy pracę na kompie. Plików *.dmp nie masz pewnie właśnie dlatego, że to tylko sprzęt się wali. Może jednak przetestuj wszystko po kolei od RAM-u począwszy. Zapodaj napięcia z Everesta. PS. nie miałem na myśli "wymuszania" BSOD-a (zresztą nie wiem co to jest), a jedynie ustawienia, coby się on ew. pokazał. Jak go nie ma to trudno.... byłoby łatwiej....
Ucho
Dodano
09.04.2009 02:07:12
Płyta niekręcona. Co masz na myśli z tym kanałem bez CD? Przejrzałem przyklejony o BSOD, ale tam jest tylko o tym, co robić, gdy się pojawi i jak zrobić, żeby nie zniknął od razu, natomiast nie ma nic o wymuszonym wywoływaniu. Poza tym, wymuszony bluescreen nic nie da, bo przecież ma dotyczyć konkretnej sytuacji, zamiast samego się jego pojawienia. Zwykle, kiedy bsod się pojawia - to nawet na chwilę, ale go widać - ja natomiast go nie zauważyłem ani razu. Ekran natychmiastowo robi się czarny i następuje kolejny rozruch kompa. Zerknąłem sobie jeszcze do linku od !gusia!, zainstalowałem [b]Debugging Tools for Windows[/b], kłopot jednak w tym, że należy tam podać ścieżkę do pliku, którego nie mam na dysku - z rozszerzenie dmp, nie wspominając o firefoxowych dumpach w documents&settings. Zajrzałem jeszcze do PPM na Moj komputer » zakładka Zaawansowane » Uruchamianie i odzyskiwanie » Ustawienia » Automatycznie uruchom ponownie i skopiowałem sobie taką ścieżkę%SystemRoot%\Minidump, ale system nie potrafi jej odnaleźć przez eksploratora.
XanTyp
Dodano
08.04.2009 11:56:37
[quote=XanTyp]Mobo się sypie? Niezbyt by mnie to ucieszyło, bo mam XP OEM-a...[/quote] Nie ma co negatywnie podchodzić. Na początek BSOD-a wywołaj, może się uda i wywal stery od dysków i restart (nie od mobo, tylko systemowe z Menadżera). Masz możliwość podłączenia na inny kanał bez CD ? I jeszcze jedno: mobo kręcone ?
Ucho
Dodano
08.04.2009 02:35:15
XanTyp
Dodano:
08.04.2009 01:00:31
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1