Dzielenie internetu

Witam mam wielki problem i niewiem jak z nim poradzic . Mam w domu internet z Vectra 2mb ,ale podloczony jest do mojego modemu brat z pokoju obok i korzysta z tego modemu co ja . Problem w tym ze jak sciaga jakies gry czy filmy u mnie lacze spada na max nawet do 100kb/s prosze o pomoc jak mozna mu cos poblokowac aby niemogl sciagac?? W Kablowce wiedza ze mamy podloczone 2 kompy do siebie -dodatkowo place 10zl za to ,ale jego sciaganie gierek dobjia mnie .Prosze o pomoc co zrobic aby mial nromlany dobry net . Cala moc idzie do jego kompa gdy sciaga :-k Proszenie go aby dal se spokuj z tym nie skutkuje i jest ciagla wojna bo dzieciak tego nie rozumie lub specjalne to robi . Mozna mu cos poblowac abym mogl miec normalny net??

Odpowiedzi: 3

W kwestiach sieci tom laik do imentu, ale ... może być problem. Jeżeli jest tak jak podejrzewam to to dodatkowe gniazdo jest na ównych prawach z pierwszym i zapyczanie odbywa się na poziomie modemu. Nie wiem czy bez routera i dopiero potem konfigurowania przepływu idzie to jakoś prosto, albo i w ogóle załatwić z poziomu własnego komputera ( zakładam, że skablowanie "server-klient" nie ma w tym wypadku ani miejsca, ani sensu ). PS. Router, mario7, to moze i bez modemu, ale nie każdy z takich się do kablówki nadaje.
Rebe
Dodano
06.02.2008 12:26:32
Najlepiej postawić routera np: LinkSys , tylko to ma być sam router bez modemu bo masz neta z kablówki , na tym routerze możesz przyblokować porty i tyle.
mario7
Dodano
05.02.2008 23:32:31
  • wojtt 06.02.2008 12:10:35

    [quote=mario7]...możesz przyblokować porty i tyle.[/quote] Jesteś pewien? Które porty?

dzielenie pasma -> szukaj Google , archiwum [url=http://www.forum.infojama.pl]szukaj[/url]
Seeker
Dodano
05.02.2008 19:11:20
daniel30
Dodano:
05.02.2008 17:08:32
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1