Dział Porady

Czy ktokolwiek weryfikuje pod kątem prawidłowosci to co znajduje się w dziale Porady? Brak mozliwosci odpowiadania na posty rozumiem, ma zapobiec zasmiecaniu działu, ale jednoczesnie odbiera mozliwosc dopytania sie o szczegoly, a nie wszystko jest jasno pisane, poza tym – śmiem twierdzić – nie wszystkie "porady" są prawidlowe merytorycznie.

Odpowiedzi: 10

Kodeki nie sa wcale niezbedne do ogladania.
Do ogladania potrzebny jest wrapper. Kodeki są niezbedne do dekodowania i kodowania plikow.

Kaźdy wie o co chodzi.

ffdshow nie jest kodekiem

FFdshow to zbiór filtrów pozwlających niezaleźnie od zainstalowanych kodeków odtwarzać filmy zakodowane róźnymi algorytmami. Tutaj tez kaźdy jak będzie chciał, to zrozumie o co chodzi


gieras –> Z CodecPackow polecam Nimo

Pawek –> Po pierwsze – zero codecpacków

To sie zastanowcie co doradzacie.

W tym miejscu poprawiłem gierasa.


uźywam na zmianę SubEdit–Playera i Crystal Playera). ... do tego VobSub

po co VobSub?

Poczytaj forum to się dowiesz :? :P

PS. Robię to profesjonalnie – jak czegoś brakuje, to poprawiam – proste.
Pawek
Dodano
02.02.2004 16:04:51

Przyblize temat kodekow, ktore niezbedne sa nam do ogladania filmow i sluchania muzyki.

Kodeki nie sa wcale niezbedne do ogladania.
Do ogladania potrzebny jest wrapper. Kodeki są niezbedne do dekodowania i kodowania plikow.

podstawowe kodeki to DivX, Xvid, FFDshow.

ffdshow nie jest kodekiem

Z CodecPackow polecam Nimo


Po pierwsze – zero codecpacków

to sie zastanowcie co doradzacie.

uźywam na zmianę SubEdit–Playera i Crystal Playera).


do tego VobSub

po co VobSub?
–––––––––––––––––––––
skoro piszesz instrukcje dokladna w Twym mniemaniu i w świetle regulaminu działu Porady

Ad2.Porady muszą być dokładnie opisane krok po kroku źeby nie było nieporozumień.

to rob to profesjonalnie, z podaniem zrodel, skad mozna pobrac potrzebne pliki i do czego one mają sluzyc. Niech to bedzie jednoznaczne, Ty sobie poradzisz, ja teź, ale ktos świeźy w tej dziedzinie (a dla nich to jest) – po przeczytaniu – moźe się jeszcze bardziej zagubić.
adamno
Dodano
02.02.2004 15:47:27
adamno:

ps. nie chcę być źle zrozumiany – nie twierdzę, źe wszystko tam jest błedne – ale fakt, źe bez problemu mozna znaleźć "kwiatki".

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=11365

Innych nie będę nawet ich przytaczać.

Cóź – takie źycie.


Gdzie TY tam widzisz jakieś błędy, bo tak mam rozumieć stwierdzenie "kwiatki" :? :?:
Dział nazywa się Porady i ta nazwa jest do niego adekwatna – w pełni odzwierciedla jego zawartość.

Bardzo dobrze, źe nie moźna tam odpowiadać :!: OdDo odpowiadania macie inne działy forum, w zakresie ich tematyki. Jeśli jednak powstałyby jakieś wątpliwości, sugestie, coś naleźałoby usciślić, poprawić, dokładniej wytłumaczyć, itd., to proszę takie uwagi kierować na PW np. do mnie. Ja w miarę moźliwosci i słuszności czyjejś sugestii zmianę jak najszybciej wprowadzę.

Mam nadzieję, źe w końcu dla wszystkich wszystko bedzie jasne.

POZDRAWIAM, Pawek.
Pawek
Dodano
02.02.2004 15:18:31
Tak jak napisal krecik jesli znajdziecie cos co mozna by zmienic dajcie cynk na PW do autora lub moderatora.Ja ze swej strony pragne takze zaprosic do pisania porad bo z tego co widze panowie adamno i Rebe macie duza wiedze. :)
theboss78
Dodano
02.02.2004 13:49:03
krecik – mogę zrozumieć Wasze starania, ale trzeba wybrać jakąś drogę. Albo bowiem pisuje tam kaźdy z grupy uprawnionych, o tym co wydaje mu się, źe wie, albo ma to byc jakiś typ ściągi dla wszystkich, ale ściągi mającej rzeczywistą wartość.
Moźe więc wystarczyłoby gdyby Autor jakiejś porady przekazał projekt swego tekstu pozostałym członkom tej Waszej grupy, a oni by dopisali uwagi i ew. rozwinęli temat, albo pozostawcie w tym dziale wyłacznie sprawy typu "dwa systemy", "konfiguracja sieci" – nie oceniam tych tekstów, ale wskazuję na kierunek.Inaczej moźe się zdarzyć, źe takie, jak w przytoczonych przykałdach tematy miast doprowadzić do uporzadkowania wątków na forum spowodują znacznie większy zamęt.
Moźna ew. skompilować odpowiedzi, które na forum się przewinęły i stworzyć z nich – na kaźdy temat – swoisty bryk. Tyle, źe wymaga to pewnego nakładu pracy w przeczytanie co o tym napisano i stworzenie z tego spójnej całości.
Inaczej ten Wasz pomysł przyniesie więcej szkody niź poźytku.
Rebe
Dodano
02.02.2004 12:31:38
Pouczenie niejakiego krecika przyjmuje z pokorą.

Pozostaje źyczyc powodzenia tym, ktorzy majac zaufanie – zdecyduja się na stosowanie "Porad" :mrgreen:

ps. nie chcę być źle zrozumiany – nie twierdzę, źe wszystko tam jest błedne – ale fakt, źe bez problemu mozna znaleźć "kwiatki".

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=11365

Innych nie będę nawet ich przytaczać.

Cóź – takie źycie.
adamno
Dodano
02.02.2004 12:15:50
Ten dział niedawno powstał i jest w fazie rozwoju. Jeśli ktoś ma jakąś wartościową uwagę do danego tematu to niech pisze na PW najlepiej do autora postu, lub do jednego z moderatorów tego działu.
krecik
Dodano
02.02.2004 11:51:31
adamno:
... Niestety – tutejsze "porady" nie spełniają w wiekszości tych warunków.


A ....... nazwa działu :?: :mrgreen: (choć raczej mordka powinna wyglądać tak :( )

dowód na to o czym napisaliśmy powyźej – pierwszy z brzegu:
http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=11409
moźe 1/3 prawdy o przyczynie problemu i to jeszcze, w zaleźności od OS–u, ten udział moźe być znacznie mniejszy.
Rebe
Dodano
02.02.2004 11:43:59
Juź lepiej by było, gdyby wspomniany dział nazywał się:
"Mój sposob na ....."

Porady (szczegolnie bez mozliwosci dopisania czegokolwiek) – to w moim pojęciu wypowiedzi fachowców, po prostu jednoznaczne rozwiazania problemów, w sposob, ktory nie budzi wątpliwosci i od poczatku do konca jest jasny. Niestety – tutejsze "porady" nie spełniają w wiekszości tych warunków.
adamno
Dodano
02.02.2004 11:39:44
adamno – ja na to znalazłem sposób.
Omijam ten dział szerokim łukiem. Szkoda mego, a jak widzę i nie tylko mego, zdrowia.
I w ten sposób ten dział bedę traktował póki nie pojawi się moźliwość uzupełnień czy zewnętrznej weryfikacji "odkryć" tam umieszczanych przez niekórych znawców(?) tematu , o którym pisują.
Rebe
Dodano
02.02.2004 11:34:58
adamno
Dodano:
02.02.2004 11:32:52
Komentarzy:
10
Strona 2 / 2