Dział Porady

Czy ktokolwiek weryfikuje pod kątem prawidłowosci to co znajduje się w dziale Porady? Brak mozliwosci odpowiadania na posty rozumiem, ma zapobiec zasmiecaniu działu, ale jednoczesnie odbiera mozliwosc dopytania sie o szczegoly, a nie wszystko jest jasno pisane, poza tym – śmiem twierdzić – nie wszystkie "porady" są prawidlowe merytorycznie.

Odpowiedzi: 20

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=12278
Anonymous
Dodano
04.02.2004 17:55:16
Oraz moderatorow praca.

Mysle, ze wszyscy doszli do porozumienia. :D
theboss78
Dodano
03.02.2004 13:54:36
Yoda:
A myślałem, źe ku pomocy Uzytkownikom. Źle napisaną poradą moźna zaszkodzić teź. A gdy user popsuje sprzęt, jaka chwała będzie, mój młody Padawanie?
Pozdrawiam.


Wyrazem wielkości Forum jest zadowolenie jego userów, my Master. :D
Pawek
Dodano
03.02.2004 13:34:59
A myślałem, źe ku pomocy Uzytkownikom. Źle napisaną poradą moźna zaszkodzić teź. A gdy user popsuje sprzęt, jaka chwała będzie, mój młody Padawanie?
Pozdrawiam.
Yoda
Dodano
03.02.2004 13:10:48
Jedni podają autora, porady, inni nie. Swego czasu była dyskusja na ten temat i zdania były podzielone.

W kaźdym rzie wszystki nam przyświeca zasada tworzenia "dla większej chwały Forum" :D
Pawek
Dodano
03.02.2004 13:07:39
theboss78:
Rebe jesli uwazasz, ze w poradach sa bledy to prosze napisz swoa porade ktora rzuci nas wszystkich na kolana a ja obiecuje, ze jak bedzie dobra tzn bedzie zgodna z regulaminem i sprawdzona to nikt Ci jej nie usunie.


Jak równieź nikt nie wskaźe Autora.
Wiem o czym piszę, bo sprawdziłem to organoleptycznie.

A co do zgodności z regulaminem:
– nie uźywam i nie wskazuję crack–ów czy seriali i nie doradzam jak ich uźywać;
– nie podaję adresów stron z takimi danymi;
– nie pisuję o nikim – lamer, lama, lamka i podobnie brzmiących pogardliwych określeń.
Zaś to , iź oczekuję by zarówno pytania jak i odpowiedzi były jasno przedstawiane jest moim prawem i z regulaminem nie ma nic wspólnego – no moźe z tym :
http://rtfm.bsdzine.org/
Rebe
Dodano
03.02.2004 12:48:37
widze ze doszlismy do porozumienia :wink: i chyba oto w calym tym topicu chodzilo :twisted:
gieras
Dodano
02.02.2004 19:55:31
Rebe:
gieras – to nie tak. nie przyjmuj uwag nt. tego działu jako ataku . Bodaj Pawek prosił o wskazanie konkretów i adamno to zrobił.


Jeszcze tylko na momencik sie wtrącę.

Prawda prosiłem, ale nie pisałem przy tym:

" Napisz mi to tutaj, źeby mogli zobaczyć jaki z Ciebie superdetektyw."

Skoro juz napisał tutaj, to ja mu odpisałem. Forum zuboźało na dwóch PW...
Pawek
Dodano
02.02.2004 19:34:18
SLAY3R:
Ten dział jest nowym przedsięwzięciem i napewno posiada jeszcze wiele wad, ale mamy nadzieję źe takźe dzięki uwagom wszystkich uźytkowników dopracuje się ten projekt.


No wlasnie – trafiles w sedno :) – chodzi wlasnie o to, aby od poczatku ruszyc dobrze – spojrz na to, co wytknalem w swej wypowiedzi odnosnie kodekow – chodzilo mi o zasade Porad jako dzialu, a nie o czepianie sie szczegolow, nie o to chodzi – ale nie moze byc poradą – de facto dyskusja dwoch ludzi, na temat co polecaja a czego nie– NAJPIERW nalezy opracowac "jedyna sluszną linie" – sprawdzic, dopiescic, a potem opublikowac i temat zamknąc. To jest profesjonalizm, a to

Kaźdy wie o co chodzi.


Tutaj tez kaźdy jak będzie chciał, to zrozumie o co chodzi


W tym miejscu poprawiłem gierasa.


...moźe za niedługo sprawdze i napisze


wlasnie wymaga dopracowania. Łatwiej jest od razu od poczatku zaczac robic to dobrze, niz potem, po 1/2 roku zmieniac, poprawiac, dopisywac.
Niech tam na poczatek bedzie porad pięc a nie czterdziesci szesc, ale takie, ktore rozstrzygają temat do dna. Pisze o programie – dajmy na to– ffdshow – od razu link – lokalizacja do pobrania, pisze czemu jego instalacja ma sluzyc i jak go wstepnie skonfigurowac. Musi byc 100% jasne, skoro – i tym bardziej, ze czytelnik nie ma mozliwosci dopytania sie o szczegoly.
adamno
Dodano
02.02.2004 19:29:40
Że się tak bezczelnie wtrące do waszej jakźe konstruktywnej dyskusji. Jeźeli macie jakieś uwagi na temat działu porady to bardzo proszę je pisać, czy tu czy bezpośrednio do moderatorów tego działu – poto oni są. Ten dział jest nowym przedsięwzięciem i napewno posiada jeszcze wiele wad, ale mamy nadzieję źe takźe dzięki uwagom wszystkich uźytkowników dopracuje się ten projekt. Zostało ustalone, źe jezeli ktoś chce dodać swoją poradę, tips czy poprawić coś w jakimś poscie to zwraca się do moderatorów tego działu. Narazie tak jest, moźe kiedyś będzie inaczej. To się zobaczy jeszcze.

PS. NIe schodzcie z tematu – kolejne postu typu takiego jak napisał mynajms
(...)chcę jeszcze zwrócić uwagę na nic nie wnoszące "mądrości" nijakiego rebe, który najwyraźniej traktuje forum jako narzędzie do wyrzucenia z siebie dręczących go frustracji i kompleksów(...)

Będą kasowane. OFFTOPIC i tyle. Jezeli panowie się nie lubicie to prosze porozmawiać sobie na czacie tudzieź PW i wyjasnić to i owo. I oszczędzić tego innym uźytkownikom. Nie chcę tu kolejnego topicu typu lista....
SLAY3R
Dodano
02.02.2004 18:36:25
klawiatura pali mu się w rękach, a klawisze odmawiają posłuszeństwa, i ta nieodparta chęć bycia mentorem.
mynajms
Dodano
02.02.2004 18:10:44
słuźę :
Zanim napiszecie tost zastanówcie się czego ma dotyczyć, jakie elementy dotyczące oprogramowania i sprzętu mogą być istotne by pomóc w "diagnozie" problemu, o kórym piszecie.
Do tego planu znajdźcie tytuł oddający sedno sprawy.

To była pierwsza.

A druga brzmi:
Czytajcie pytania i odpowiedzi, kóre po nich padły . W ten sposób unikniecie powtórek w solucjach. nie ójcie się ównieź dopytać Autora o jakieś szczeóły, które Waszym zdaniem moga Wam pomóc w znalezieniu rozwiązania.


theboss78 – nie traktuj powyźszych słów jako złośliwości, bo – uwierz mam pewne doświadczenie w obcowaniu z komputerami – czasem właśnie od tej precyzji bądź jej braku zaleźy skuteczność pomocy.


Wydaje mi się, źe juź drugi raz dzisiaj ktoś ociera się o zapisy regulaminowe i mam dziwne odczucie, źe znowu nie jestem to ja.
Ale tym razem juź to będzie ode mnie – Twoją obietnicę moźesz zrealizować bardzo prosto – porównaj moje wypowiedzi merytoryczne z innymi i wyciągnij wnioski – na kolana nie musisz padać.
Rebe
Dodano
02.02.2004 18:00:22
Rebe jesli uwazasz, ze w poradach sa bledy to prosze napisz swoa porade ktora rzuci nas wszystkich na kolana a ja obiecuje, ze jak bedzie dobra tzn bedzie zgodna z regulaminem i sprawdzona to nikt Ci jej nie usunie.
theboss78
Dodano
02.02.2004 17:45:53
Rebe:
gieras:
widze Rebe ze chcesz byc na forum drugim EL NINO :? tyle ze do niego ci jeszcze daleko. dlaczego ? sam odpowiedz sobie na to pytanie :P


Masz rację daleko mi do niego – jego wiedza zdecydowanie przekracza moją. tylko, źe ja zdaję sobie z tego sprawę.
i dobrze ze zdajesz sobie z tego sprawe. jakos od poczatku bytnosci na forum, niewpadlem jeszcze w konflikt z zadnym z userow – dlaczego ? bo nie tot chodzi. Jednak nielubie jak ktoas krytykuje moja robote. Zamiast nam podpowiedziec co jest nie tak, co by sie przydalo zmienic, to Ty od rzau z grubej rury ze dzial omijasz lukiem itd. zawsze sadzilem ze uzytkownicy na forum tworza jakas jednosc, wspierajac sie nawzajem. widac jadnak jest inaczej. :roll:
gieras
Dodano
02.02.2004 17:35:55
gieras:
widze Rebe ze chcesz byc na forum drugim EL NINO :? tyle ze do niego ci jeszcze daleko. dlaczego ? sam odpowiedz sobie na to pytanie :P


Masz rację daleko mi do niego – jego wiedza zdecydowanie przekracza moją. tylko, źe ja zdaję sobie z tego sprawę.
Rebe
Dodano
02.02.2004 17:30:02
widze Rebe ze chcesz byc na forum drugim EL NINO :? tyle ze do niego ci jeszcze daleko. dlaczego ? sam odpowiedz sobie na to pytanie :P
gieras
Dodano
02.02.2004 17:24:03
theboss78 – jeźeli uwaźasz, źe omówienie sprawy związanej z forum, a dotyczącej co najmniej kilku osób z nim związanych ma się odbywać przez PW to..... no comments. Tylko co w takim razie robi tu wątek poświęcony EL NINO.

Widzę, ze znaklazł się "zaginiony" post mynajms–a tyle, źe tym razem został zmodyfikowany.
Awansowałem bowiem z chęci bycia moderatorem na chęć bycia administratorem, a i proponowany podpis się zmienił.
Zaś co do "tortury nędznych mądrości" – czytać nie ma musu – szczególnie jeźeli nie potrafi się czynić tego ze zrozumieniem.
I jeszcze jedno tym się od niektórych z Was róźnię, źe wiem o czym piszę tak w sprawach formalnych jak i merytorycznych.
Twoje zaś farmazony mynajms moga mnie i niestety dla Ciebie, nie tylko mnie jedynie rozbawić.


gieras – to nie tak. nie przyjmuj uwag nt. tego działu jako ataku . Bodaj Pawek prosił o wskazanie konkretów i adamno to zrobił.
Ja swoje spostrzeźenia co do teorii przedstawiłem poprzednio.
Uwaźam, źe "bieganie z PW" w kaźdej sprawie jest o tyle bez sensu, źe i tak komplet odpowiedzi uzyskać trudno.
Uwaźam, źe miast tworzyć dział w którym panuje pomieszanie z poplątaniem równie dobrze wartościowe i cenne porady dotyczące rozwiązania problemów moźna przykleić w kaźdym z działów.
Zaś i tak – wierz mi to nie pomoźe w ominięciu czytania po raz enty takiego samego pytania.
Rebe
Dodano
02.02.2004 17:20:37
Panowie Rebe i adamno. Chcialbym Wam cos wytlumaczyc. ( tego posta postaram sie napisac bez zadnych "kwiatkow" ). Jesli chcecie cos dodac do danej porady (bo widze ze macie baaardzo duzo do powiedzenia), to postapcie wedlug regulamin, jaki znajduje sie w tym dziale – podajcie swoj sposb na rozwiazanie na PW komus z moderatorow. W topicach tam napisanych moga znalezc sie jakies bledy, bo jest to nieuniknione, lecz czepianie sie mojej wypowiedzi ze kodeki sa niezbedne do ogladania filmow, uwazam za czysto zlosliwa :? .

Na koniec chcialbym dodac, ze jesli sie wam cos niepodoba, to mozecie to powiedziec w sposob kulturalny, a nie od razu z wyrzutami wyskakiwac. – jak niechcecie odqwiedzac tego dzialu, to nieodwiedzajcie – proste :P
gieras
Dodano
02.02.2004 17:20:16
podtrzymuje powyźszą wypowiedź, i chcę jeszcze zwrócić uwagę na nic nie wnoszące "mądrości" nijakiego rebe, który najwyraźniej traktuje forum jako narzędzie do wyrzucenia z siebie dręczących go frustracji i kompleksów, ta niczym nie usprawiedliwiona tortura jego nędznych mądrości przewijająca się przez forum w róźnych tematach, jest najwyraźniej spowodowana niemoznością bycia administratorem forum, więc proponuję podarować mu jakieś literki nad jego zdjęciem np."wielki niespełniony".
mynajms
Dodano
02.02.2004 16:59:49
On uwag to jest PW nie dzial Forum CentrumXP.pl oraz komunikaty Moderatorów.[/b]
theboss78
Dodano
02.02.2004 16:09:12
adamno
Dodano:
02.02.2004 11:32:52
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2