Dyskietka Startowa

Witam, automatycznie po uruchomieniu dyskietki startowej(ms-dosu) jestem w A:/ - i nie wiem jak przejść na inny, czy ktoś może pomóc ? już mówie, mój główny cel "Wyczyszczenie bootsectoru" Z góry dzięki..

Odpowiedzi: 4

Co do wirusa .UBCD (Ultimate Boot CD) ściągnj , wypal płytkę bootowalną .W zestawie programów masz pare programów antywirusowych , które z wirusem powinny sobie poradzić . Co do MBR . Rebe podał program , mógłbym polecić ten http://www.mbrwizard.com/ , ale widzę po postach że z linią komend , domi ,u Ciebie coś nie za bardzo . W tym programie jest opcja/wtyczka naprawy uszkodzonego MBR , tworzenia nowego , czy co tam jeszcze chcesz , ale wszystko zależy od tego czy sobie poradzisz. P.s Jako , że treść tematu dotyczy nie XP a Linuksa , przenoszę do "Inne"
Seeker
Dodano
02.02.2008 20:25:53
Po pierwsze - albo mam sklerozę, albo czegoś - znowu - nie iwem, ale a:\ fdisk /mbr jakoś nie wiąże mi się z czeszczeniem/odswieżeniem sektora ... dyskietki. Po drugie - w niekórych dystrybucjach Linuksa komendy DOS-a bardziej udają, że działają dla mbr-a niż robią to w rzeczywistości. Dlatego, przy podobnych okazjach, wskazywąłem na użycie Ranisha i - z jego poziomu - opci usunięcia mbr-a. Nad kwestią wirusa w mbr-ze w powiazaniu z Linuksem nie bede isę wypowiadał - nie dla laika takie zagadki. Po trzecie zaś - dlaczego twen temat w XP został umieszcozny najstarsi Górale nie wiedzą ( pytałem ich ).
Rebe
Dodano
02.02.2008 11:01:26
  • Small Mike 02.02.2008 19:56:52

    [quote=Rebe]isę[/quote] amsz ajkiś rpoblem ot anpisz o ytm na ofrum iwem ez iCe ednerwuje. Chyba, że robisz to celowo. Co do tematu można zawsze wpisać help. pozdro

No dobra, to się zgadza, jednakże wyskakuje komunikat "Invalid Disk", dodam jeszcze, że mam tylko Linuxa zainstalowanego .. Zależy mi jednak na "wyczyszczeniu bootsectora" iż mam tam wirusa, może również znajdować się w pamięci, postanowiłem najpierw pokombinować z bootsectorem. Wiem, że komendy fdisk /mbr, fixmbr są trochę prymitywne, ale cóż ...
domi
Dodano
02.02.2008 10:15:56
Wklep literę dysku na który chcesz przejść, dwukropek i Enter, np C: Enter
Ucho
Dodano
02.02.2008 09:49:22
domi
Dodano:
02.02.2008 09:28:56
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1