Dyskietka startowa

Czy ktoś wie jak zainstalowć Windowsa XP Home Edition z czystego dosa. Gdy chce go zainstalowć z DOS'a to on nie chce sie zainstalowć. Słyszałem, źe jest jakaś dyskietka systemowa z której mozna zainstalowć Windowsa z czystego DOS'a, ale nie wiem gdzie ja znaleźć.

Odpowiedzi: 20

Witaj w klubie buraczanych !

Wszystko działa wkońcu formatowanie.

Po pierwsze.Zassałem boot98se.exe i skopiowałem na dyskietke a okazało sie źe miałem poprostu kliknąc na to i ono samo miało tworzyć dyskietke startową :oops:

Po drugie. Nie działał format c: to musiałem odpalić Partition magic i to tam konwertować NFTS na FAT32 a potem jeszcze raz z dyskietki i wkońcu odpalił format c: :)


Dzięki za pomoc :wink:
Elita
Dodano
01.12.2005 22:48:59
Rebe:
Żółty:
zmień keybrd2.sys na keybrd2.sys


Do tego teź byś mogł się tym zdaniem
Żółty:
No kurna buraka walnąłem
odnieść :lol:
Bo coś mi się widzi, źe z "2" na "4" zmienić trzeba.


Coś wczorajszy wieczór jakiś całkiem buraczany miałem :oops:
Żółty
Dodano
01.12.2005 10:20:21
Żółty:
zmień keybrd2.sys na keybrd2.sys


Do tego teź byś mogł się tym zdaniem
Żółty:
No kurna buraka walnąłem
odnieść :lol:
Bo coś mi się widzi, źe z "2" na "4" zmienić trzeba.
Rebe
Dodano
01.12.2005 08:00:31
Elita:

Sorki, napisz jeszcze raz ale łopatologicznie... od czego począć....


Przeca napisałem ... Zaczynasz od fdiska, gdzie usuwasz istniejące partycje i tworzysz nowe a potem formatujesz je – polecenie format.

Update
Zapomniał bym – jak masz dysk > 64 GB to zaopatrz się w poprawioną wersję fdiska lub rozmiary podawaj w procentach przy tworzeniu partycji.
Żółty
Dodano
30.11.2005 23:15:09
Żółty:
Na spokojnie – co Ty chesz osiągnąć?? Wywalić całkiem XP i zainstalować 98 ?? Partycje NTFS ?? Bez dodatkowych programów do zmiany systemu plików (typu Partition Magic) na tych partycjach to jedyny sposób to usunąć je fdiskiem, załoźyć ponownie i sformatować w FAT32 za pomocą polecenia format. Ale wtedy wszystkie dane polecą z tych partycji w pierony.

Tak dokładnie to chcę pozbyć XP–eka a zainstalować winoze 98 SE z FAT32. Nagrywałem pare waźnych danych i moge sformatować.
Sorki, napisz jeszcze raz ale łopatologicznie... od czego począć....
Elita
Dodano
30.11.2005 23:06:17
Elita:
Żółty:
Nie pamiętam jak było pod dosem ale pod XP działa prawy ALT+w w układzie maszynistki.

Działa za pomocą klawisza prawy ALT + Q ;)


No kurna buraka walnąłem :oops: Oczywiście, źe alt+q ...

Elita:
Wpisałem te komendy dir c:\ i dir d:\ i nic tylko pospodem pisze: Invalid drive specification.
Nie wiem co mam dalej zrobić... :(

A plik do dyskietki zassałem ze strony bootdisk coś tam . W kompie jest system XO PRO (NFTS) i chcę zmienić na WIN98.Żałuję źe pomyłkowo skasowałem zawartość z dyskietki a zawsze mi zadziałała. Dostałem od fachowego administradora.

Prosze o pomoc...


Na spokojnie – co Ty chesz osiągnąć?? Wywalić całkiem XP i zainstalować 98 ?? Partycje NTFS ?? Bez dodatkowych programów do zmiany systemu plików (typu Partition Magic) na tych partycjach to jedyny sposób to usunąć je fdiskiem, załoźyć ponownie i sformatować w FAT32 za pomocą polecenia format. Ale wtedy wszystkie dane polecą z tych partycji w pierony.
Żółty
Dodano
30.11.2005 23:00:27
Żółty:
Nie pamiętam jak było pod dosem ale pod XP działa prawy ALT+w w układzie maszynistki.

Działa za pomocą klawisza prawy ALT + Q ;)
Wpisałem te komendy dir c:\ i dir d:\ i nic tylko pospodem pisze: Invalid drive specification.
Nie wiem co mam dalej zrobić... :(

A plik do dyskietki zassałem ze strony bootdisk coś tam . W kompie jest system XO PRO (NFTS) i chcę zmienić na WIN98.Żałuję źe pomyłkowo skasowałem zawartość z dyskietki a zawsze mi zadziałała. Dostałem od fachowego administradora.

Prosze o pomoc...
Elita
Dodano
30.11.2005 22:49:44
Elita:
Theix:
Nie znam sie zbyt na DOSie ale jeśli masz partycje w NTFSie to DOS z dyskietki z 98 prawdopodobnie ich nie widzi. Więc twój CD–ROM to moźe być C:\ lub D:\
Zobacz poleceniem dir C:\lub dir D:\

mam indentyczny problem tylko źe po wpisaniu dir c: jest ok ale trzeba jeszcze wpisać "\" a to jest problem. Na prawie wszystkich klawiszach wpisałem a nawet ze Shiftem i nie ma "\". Poprostu pozmieniane...

Co mam zrobić ?

Odpiszcie panowie. Obok jest stary komp odpalony w DOSie i czeka na moje polecenia...


Nie pamiętam jak było pod dosem ale pod XP działa prawy ALT+w w układzie maszynistki. Wyedytuj sobie autoexec.bat i zmień keybrd2.sys na keybrd2.sys – wyedtytować moźesz bezpośrednio na dyskietce – piszesz edit autoexec.bat i powinno się otworzyć okno edytora z otwartym juź autoexecem.
Żółty
Dodano
30.11.2005 22:36:27
Theix:
Nie znam sie zbyt na DOSie ale jeśli masz partycje w NTFSie to DOS z dyskietki z 98 prawdopodobnie ich nie widzi. Więc twój CD–ROM to moźe być C:\ lub D:\
Zobacz poleceniem dir C:\lub dir D:\

mam indentyczny problem tylko źe po wpisaniu dir c: jest ok ale trzeba jeszcze wpisać "\" a to jest problem. Na prawie wszystkich klawiszach wpisałem a nawet ze Shiftem i nie ma "\". Poprostu pozmieniane...

Co mam zrobić ?

Odpiszcie panowie. Obok jest stary komp odpalony w DOSie i czeka na moje polecenia...
Elita
Dodano
30.11.2005 22:22:12
teraz to juz iewaźne, w końcu udało mi sie zrobic bootującą płyte Instalacyjną WinXPsp2pl więc temat dyskietki jest nieaktualny
za pomoc dzięki
michalg84
Dodano
29.09.2005 11:47:59
ford_mondeo , do kogo swój post adresujesz?
Temat jest sprzed kilku lat a michalg84 dyskietkę startową posiada.
Moźe zacznij wpierw czytać , a później pisać
Seeker
Dodano
29.09.2005 07:32:11
gotową dyskietkę do win 98 moźesz pobrać tu

http://bootdisk.com/

a tu masz opis jak i co zrobić
http://www.sciagawa.pl/a/2149.html

Pozdrawiam
ford_mondeo
Dodano
28.09.2005 22:29:37
Nie znam sie zbyt na DOSie ale jeśli masz partycje w NTFSie to DOS z dyskietki z 98 prawdopodobnie ich nie widzi. Więc twój CD–ROM to moźe być C:\ lub D:\
Zobacz poleceniem dir C:\lub dir D:\
Theix
Dodano
28.09.2005 19:15:31
no wiesz na f:\ teź niema
mam dwie partycje d i c ,a na E mam cdrom
michalg84
Dodano
28.09.2005 16:00:20
michalg84:
ja mu wpisuje
e:\
a on mi ze niema tkaiego czegoś

Bo takie cós jest , ale na...f:\ – pomijając fakt czy wogóle zadziała inicjacja instalacji
Seeker
Dodano
28.09.2005 02:11:25
michalg84:
ja mu wpisuje
e:\
a on mi ze niema tkaiego czegoś

Bo takie cós jest , ale na...f:\ – pomijając fakt czy wogóle zadziała inicjacja instalacji
Seeker
Dodano
28.09.2005 02:11:25
próbowałem instalnać XP Z DOSA ZA POMOCĄ ZWYKŁEJ DYSKIETKI SYSTEMOWEJ Z WIN98 jak pisal zbor
1. ODPALASZ KOMPA Z DYSKIETKI SYSTEMOWEJ Z WIN98
2.WYBIERASZ UROCHOMIENIE Z OBSŁUGĄ CD–ROM
3.WKŁĄDASZ CD–ROM XP–KA
4.PRZECHODZISZ DO KATALOGU i386
5.WPISUJESZ WINNT.EXE

ale jest mały zonk
mój cd rom..
dysk e
niediała ja mu wpisuje
e:\
a on mi ze niema tkaiego czegoś
a jak włoze windowsa to niestartuje sam o co chodzi???
michalg84
Dodano
28.09.2005 01:53:43
EL NINO:

Żółty:
Cadyki z róźnych rzeczy słyną ;) :P
Np. z mycki krolika moga wyciagnac. A nie, sorry, to Cudoki tak umiejom :mrgreen: .


Po sobie wiesz, jak mniemam ;)


PS.
Ryby, EL NINO, ryby.
Rebe
Dodano
27.09.2005 10:51:38
Rebe:
Dla Ciebie EL NINO to "Pan menda" jestem ;)
Do Ciebie kurna, to sie nawet moge zwracac per "Wuju" :P .
Żółty:
Cadyki z róźnych rzeczy słyną ;) :P
Np. z mycki krolika moga wyciagnac. A nie, sorry, to Cudoki tak umiejom :mrgreen: .
EL NINO
Dodano
27.09.2005 10:41:52
Rebe:

Zaś co do merituma tom czasu nie ruchał bo znam przyjemniejsze zajęcia .


Moźe ... nie musiałeś :P Cadyki z róźnych rzeczy słyną ;) :P
Żółty
Dodano
26.09.2005 17:19:59
Dudek
Dodano:
14.04.2002 23:25:47
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2