dysk z bad sectorami czym podzielic

Witam Ostatnio otrzymałem dysk z bad sectorami występują pomiędzy 32-34 GB reszta dysku zdrowa czym podzielić dysk aby 1 partycja była do 30 GB a następna od 40 do końca HDD Regenerator niewiele zdziałał, a chcę ten dysk wykorzystać jako przenośny pendrive :) Utworzyłem partycje w siódemkowym "magazynie" pierwsza o rozmiarze 30 GB następna 10 GB [ukryta] i reszta Po tym zabiegu dysk znacznie stracił na wydajności [ wcześniej gdy była tylko jedna duża partycja - odczyt oscylował w granicach 30 MB/s ] przy aktualnym podziale czasami dojdzie do 15 :/

Odpowiedzi: 3

Nie rozumiem za bardzo sensu ostatniego pytania. Napisałeś, że utworzyłeś (w sumie ) 3 partycje. Ignorując/kryjąc istnienie drugiej (z uszkodzonymi sektorami) zauważasz spadek wydajności dysku, korzystając z obu pozostałych. Jak byś tego nie podzielił - ładując dane w obszar powyżej feralnego zakresu - szczotki będą musiały przez niego przedzierać się i tak. Więc ponowię sugestię: pogódź się z faktem, że dysk jest walnięty i że możliwie najsprawniej będzie działać przy jednej partycji 30GB albo dożynaj go do końca. Rychłego końca.
XanTyp
Dodano
22.02.2010 07:04:57
[quote]Sektory to sektory. A bajty to bajty[/quote] doskonale wiem co oznaczają te słowa :P co nie zmienia faktu, że bad sectory występują w tym konkretnym obszarze, który z kolei ma swoje odzwierciedlenie w sektorach :) i niezależnie od tego jak na to patrzeć zawsze występują one w tym przedziale dysku. stąd też moje pytanie czym, albo jak utworzyć partycję, która zawiera same bad sectory a następnie po prostu jej nie używać - szkoda mi tych 200 GB :P
Bendeer
Dodano
21.02.2010 23:10:56
[quote=Bendeer]z bad sectorami występują pomiędzy 32-34 GB[/quote]Sektory to sektory. A bajty to bajty. Gdyby udało ci się zablokować tylko wybrane sektory - było by efektywniej. Kłopot w tym, że tak się nie daje, bo szczotki głowicy nie będą przeskakiwać na nimi wedle naszych chęci - stąd masz spadek wydajności urządzenia. Zostaw tę partycję jak jest. Ukrytą usuń a resztą pozostaw nieprzydzieloną. To chyba będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. 30-gigowy pendrive to całkiem znośna przestrzeń.
XanTyp
Dodano
21.02.2010 16:34:25
Bendeer
Dodano:
21.02.2010 14:38:44
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1