DVD a DViX

Mam pytanie czy w stacjonarnych odtwaczarzach DVD moźna odtwarzać płyty w DviX lub XVid?

Odpowiedzi: 14

kiedyś sie tym interesowałem i taki odtwarzacz o nie najlepszych parametrach
mozna było nabyć za ok 1500,00 lecz po namysle stwierdziłem źe za niewiele więcej kupie odtwarzacz z nagrywarką DVD
który jednoczesnie odtwarza i nagrywa jakość DVD jest lepsza i mimo mojej kolekcji ok.400 filmów w divixie od jakiegoś czasu nie przegrywam filmów które trafiają w moje ręce
Xior
Dodano
11.01.2004 19:41:42
mi sie zawsze wydawalo ze divx jest wiecej. sam mam okolo 300 plyt divx, przy czym dvd mam okolo 15 i to wiekszosc z miesiecznikow jak np PcWorldKomputer.
gieras
Dodano
04.01.2004 20:59:26
pawek:
. MarcinX, produkują – tylko zeby je znaleźć trzeba się przejść do porządnego sklepu RTV lub do oficjalnego dystrybutora.

Ok.
Znajdź mi taki player Denona lub Onkyo,bo tylko te firmy mnie interesują :wink: .
pawek:
wydaje mi się, źe DivXów jest znnaaaaacznie więcej

Tak naturalnie.
A dlaczego ?
Bo divx jest tani.
Ja osobiście posiadam ok.60 filmów divx i 5 dvd.
Średnia ilość filmów dvd u znajomych to ok. 10–15 resztę wypoźyczają.
Średnia divx to ponad 50 ,kilku ma ponad 200.
Poza tym ściągnięcie 4,5 gb filmu z kazy ,emule itp.,i nagranie ich na plycie Dvd jest jak na razie dosyć kłopotliwe :wink: .
Jest ich MOŻE i więcej, ale tylko dlatego źe ludzie mają po kilkadziesiąt lub kilkaset kopii.
MarcinX
Dodano
04.01.2004 20:19:45
MarcinX:
gieras:
fidelio:
:D Hehe a co się dziwicie?? :lol: Producenci nie zamierzaja wspierać piratów robiąc odtwarzacze pod DivX. :twisted:
poniewaz ludzie maja wiecej plyt divx niz dvd i jest to bardziej popularne.

Wcale nie.
Moźe ja lub ty mamy więcej divx w domu,ale spora część posiadaczy Dvd nie posiada wcale komputera.
Ogólnie liczba divix przy dvd jest dosyć mała.
I przekłada się to na ilość sprzętu.
Dlaczego czołowi producenci sprzętu RTV nie produkują takich odtwarzaczy ?
Widać nie widzą takiej potrzeby.


Racja jest jak zwykle po srodku.

1. MarcinX, produkują – tylko zeby je znaleźć trzeba się przejść do porządnego sklepu RTV lub do oficjalnego dystrybutora.
2. No nie wiem jak to ma się ogólnie, ale jednak wydaje mi się, źe DivXów jest znnaaaaacznie więcej (weź choćby wejdź sobie do eMule i wpisz hasło divx, albo nazwę popularnego filmu).
3. Gieras, Ci producenci teź nie mają tak łatwo. Jeźeli nie udowodnią, źe wieksze zyski przynoszą im odtwarzacze wykorzystywane do legalnych celów to OKI, ale jeźeli straty są wieksze, to po pierwsze taka firma predzej czy później upadnie, po drugie zostanie oskarzona w skrajnym przypadku o nieświadomy udział w przestępstwie lub o paserstwo)
Pawek
Dodano
04.01.2004 19:57:46
gieras:
fidelio:
:D Hehe a co się dziwicie?? :lol: Producenci nie zamierzaja wspierać piratów robiąc odtwarzacze pod DivX. :twisted:
poniewaz ludzie maja wiecej plyt divx niz dvd i jest to bardziej popularne.

Wcale nie.
Moźe ja lub ty mamy więcej divx w domu,ale spora część posiadaczy Dvd nie posiada wcale komputera.
Ogólnie liczba divix przy dvd jest dosyć mała.
I przekłada się to na ilość sprzętu.
Dlaczego czołowi producenci sprzętu RTV nie produkują takich odtwarzaczy ?
Widać nie widzą takiej potrzeby.
MarcinX
Dodano
04.01.2004 18:03:20
fidelio:
:D Hehe a co się dziwicie?? :lol: Producenci nie zamierzaja wspierać piratów robiąc odtwarzacze pod DivX. :twisted:
przeceiz producenci sprzetu nie traca na piratach :!: im powinno zalezec na tym, aby ich odtwarzacze mogly odtwarzac divx i xvid poniewaz ludzie maja wiecej plyt divx niz dvd i jest to bardziej popularne.
gieras
Dodano
04.01.2004 16:48:56
Feniks:
Jest taki znalazłem odtwarzacz duńskiej firmy Kiss który odtwarza DiVX i XViD, ale kosztuje 3.5 tys. złotych – więc pozdrawiam:))))))))


Moze jakis super wypasiony model :?: Bo tak normalnie to te odwarzacze mozna kupic po znacznie niźszej cenie.
Pawek
Dodano
04.01.2004 16:40:39
Jest taki znalazłem odtwarzacz duńskiej firmy Kiss który odtwarza DiVX i XViD, ale kosztuje 3.5 tys. złotych – więc pozdrawiam:))))))))
Feniks
Dodano
04.01.2004 12:40:59
:D Hehe a co się dziwicie?? :lol: Producenci nie zamierzaja wspierać piratów robiąc odtwarzacze pod DivX. :twisted:
Poza tym te które sa zgodne z divX to tylko z wersją od 4 wzwyź. DivX 3 niestety nie obsługuja w ogole. :!:
fidelio
Dodano
03.01.2004 18:30:24
gieras:
to jest tylko jeden z wielu. :wink:


Wcale nie. Tak jak napisał MarcinX – max na rynku to 5%, ale to jest i tak dla mnie wartosć zawyzona.
Pawek
Dodano
01.01.2004 23:16:19
W tym momencie ok. 5 % odtwarzaczy na rynku posiada obsługę divx.
Przykro mi to powiedzieć ale są to producenci raczej z dolnej półki.
Producenci dobrych ,markowych sprzętów raczej nie palą się do divixa.
A szkoda ,bo niedawno rozglądałem się za takim sprzętem.
MarcinX
Dodano
01.01.2004 22:12:20
gieras:
zalezy jaki masz sprzet, tzn jakie ma filtry. ale teraz raczej wszystkie odtwarzacze je maja. zobnacz do instrukcji, albo w necie na stronie producenta.

albo napisz co masz to poszukamy :D



Na szczęście jeszcze nic nie mam ale zamierzam nabyć dlatego pytam:)))
Feniks
Dodano
01.01.2004 22:02:56
Pawek:
Feniks:
(...)


Nie mozna na 99%. Są napędy stworzone do tego, ale są one bardzo wybredne i aby w nich filmy działały – musza te filmy być specjalnie skompresowane – zgodnie z obowiązującymi kilkoma standardami (profilami). Takie napedy to np. KiSS.
oj Pawek

Według producentów urządzenia – firmy Elta, odtwarzacz 8883 MP4 obsługuje zaawansowane metody kompresji MPEG–4, które są wykorzystywane przez DivX Pro oraz nowsze wersje kodeka XviD (między innymi post–processing, partycjonowanie danych DP oraz obsługę B–Frame). Odtwarzacz Elta 8883 MP4 obsługuje następujące rodzaje formatów: CD, CD–R, CD–RW, DVD, DVD–R, DVD–RW, DVD+R and DVD+RW, DivX, XviD, Audio–CD, MP3, OGG, DVD, VCD, SVCD, DVD–Audio.
to jest tylko jeden z wielu. :wink:
gieras
Dodano
01.01.2004 21:27:02
Feniks:
Mam pytanie czy w stacjonarnych odtwaczarzach DVD moźna odtwarzać płyty w DviX lub XVid?


Nie mozna na 99%. Są napędy stworzone do tego, ale są one bardzo wybredne i aby w nich filmy działały – musza te filmy być specjalnie skompresowane – zgodnie z obowiązującymi kilkoma standardami (profilami). Takie napedy to np. KiSS.
Pawek
Dodano
01.01.2004 20:57:49
Feniks
Dodano:
01.01.2004 20:36:02
Komentarzy:
14
Strona 1 / 1