Duże zużycie pamięci

Po uruchomieniu systemu zużycie pamięci wynosi u mnie 45 % ! Nie za dużo trochę ? Co z tym zrobić, czy tak musi być ? Mój konfig : Asus P5N-E SLI Intel Core 2 Duo E4300 OCZ 2 x 1 GB FX 7600 GS Vista Ultimate x64 Moim zdaniem spowodowane to jest tym, że uruchomione jest za dużo procesów. Dołączam skrina (dodam, że to jest lista po zaznaczeniu opcji "Pokaż procesy wszystkich użytkowników") http://img295.imageshack.us/my.php?image=beztytuufr4.jpg

Odpowiedzi: 2

Tez mamm 2GB ramu io tezk Vista wpieprza mi polowe (48%) a kompa mam z 2 miesiace i bardzo ograniczona liczbe procesow. Mi sie wydaje, ze sporo pamieci zjada grafika Visty - animacje okien, wyglad itp itd
stahumir
Dodano
10.01.2008 17:25:14
No cóż, czeka Cię sprzątanie i optymalizacja. Ściągnij sobie takie przydatne narzędzia jak "Process explorer" tudzież "Autoruns". Ten pierwszy umożliwi Ci bardziej szczegółowe obejrzenie niż przez menedżer zadań co uruchamia się w ramach poszczególnych procesów [zwłaszcza dotyczy to wielokrotnych wystąpień procesu svchost z czym wielu użytkowników miewa problemy]. Drugi z nich umożliwia wyłączenie składników ładowanych przy starcie systemu, pozwala również zdezaktywować moduły zbędnych programów, których nie możesz odinstalować w ramach sprzątania systemu gdyż dany program jest z tego powodu w użyciu. Ponadto dezaktywacja zbędnych usług [start -> uruchom->wpisz "services.msc" i ENTER. Oczyszczanie tempów i defrag plików na partycji systemowej naturalmiente też. Nie od rzeczy przy okazji byłoby sprawdzić system pod kątem obecności złośliwego oprogramowania [vide dział "bezpieczenstwo" na tut. forum]. Dodatkowo choć niekoniecznie defragmentacja rejestru narzędziem Auslogics np.
Endrju
Dodano
02.01.2008 08:38:13
Tasmman
Dodano:
28.12.2007 11:23:50
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1