drukowanie tła w word 2007 na całej stronie

Załadowałem w programie word 2007 (opcja kolor strony - efekty wypełnienia - zakładka obraz) obraz będący mniej więcej rozmiarów A4 jako tło. W samym programie w "układ wydruku" tło to w 100 % swojej objętości znajduje się na wirtualnym rysunku strony -czyli tak jak chciałem. Niestety jak drukuje obraz razem z tłem (zaznaczając opcję drukuj kolory i obrazy tła) drukuje mi na A4 obok siebie miniaturki tego obrazu tła (jakieś 36 miniaturek na stronie) Natomiast mi zależało aby na całej stronie A4 wydrukowało się tylko raz tło, ale na całą stronę. Da się to jakoś zrobić ? bardzo proszę o pomoc, tworzę dokument potrzebny mi w jak najszybszym czasie. Chodzi o to, że nie chcę miniaturek, ale Aby obraz wielkości A4 znalazł się w całości na A4, w tym rozmiarze. Bardzo proszę o pomoc. rysunek tła jest rozmiarów mniej więcej A4 właśnie, specjalnie tak, ponieważ jest to dokument zrobiony za pomocą programu graficznego przy użyciu Prt Scr i takich tam. Cały dokument jest w formie grafiki, w wordzie chciałem dodać jedną linijkę tekstu i wydrukować to tak aby grafika zajmowała całą stronę właśnie, najlepiej od brzegu do brzegu kartki ( aby cała była zadrukowana) Bardzo interesuje mnie aby zrobić to za pomoc opcji tła gdyż w innym wypadku stopka jest niewidoczna.

Odpowiedzi: 4

Tzn. akurat to co robię to na luzie zrobię inaczej. a co do bycia wygodnickim, to uważam, że sam jestem :mryellow: zauważ, o ile prościej byłoby to zrobić za pomocą opcji 'tło" w przeciwieństwie do opcji "obraz" gdyby zwyczajnie dokument drukował się tak jak widzę to w programie. Myślę, że opcja "tło" wiele traci z powodu tego błędu, bo sama w sobie mogłaby wiele uprościć...
Tonny5
Dodano
14.02.2012 22:58:37
Ok, rozumiem. Masz zgryz i chcesz to rozpracować. Poszedłbym w inną stronę, zmieniając nieco format obrazu, zachowując rozmiar A4 obszaru roboczego i dodał linijkę tekstu w Photoshopie. Może jestem zbyt wygodnicki, a może zwyczajnie szkoda mi czasu na drogi pod górkę? Ale szanuję twoje podejście więc poczekamy, aż ktoś ci to pomoże rozgryźć :)
XanTyp
Dodano
14.02.2012 17:29:55
Widzisz, ale mi byłoby najwygodniej (co nie znaczy, że inaczej sobie nie poradzę) wydrukować dokument z worda, ponieważ dodatkowo dodałbym sobie w stopce jedno ważne zdanie. Użyłem prostej opcji w wordzie, załadowałem obraz jako tło, w obszarze edycji wygląda wszystko ok, to czemu drukuje mi inaczej ? Czemu nie można tego ustawić ? To co mnie ciekawi to czemu tak się dzieje i czy przypadkiem Microsoft nie powinien zadbać o to by była możliwość zmiany tych ustawień.
Tonny5
Dodano
14.02.2012 15:53:47
Skoro screen jest wykadrowany do formatu A4 i zapisany jako obraz, to otwórz go w pierwszej lepszej przeglądarce obrazów (Irfan view, xnview czy tym podobnych) i wydrukuj jako obraz, a nie element dokumentu doc.
XanTyp
Dodano
13.02.2012 21:15:16
Tonny5
Dodano:
13.02.2012 17:59:15
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1