Drukarki sieciowe

Witam! Mam pytanie do znawców tematu, odnośnie odnajdywania drukarek sieciowych. Otóż mam w firmie 10 PC. Na 9 zainstalowany jest XP, 10 to starszy sprzęt, z zainstalowanym oryginalnym Windowsem ME. Mam pytanko: czy jest sposób na to aby udostępnić 2 drukarki w tym systemie? Na pozostałych kompach oczywiście nie ma problemu, bo XP automatycznie odnajduje sprzęt. Nadmienię tylko, że drukarki to HP jedna to HP Laserjet 4050, druga to: HP LaserJet 4 Plus. Nie posiadają one kart ethernetowych, ale z udostępnianiem w sieci nie ma najmniejszych problemów. Mój jedyny problem to właśnie ME. Z udostępnionymi folderami nie ma problemu Nie widzi natomiast drukarek w sieci. Udało mi się znaleźć sterowniki do 4050 pod ME i zainstalowałem je na tym komputerze. Niestety niczego to nie zmieniło. Zatem moje pytanie brzmi: Czy jest jakiś sposób na dodanie tych drukarek lub choćby jednej pod Windows ME? Dodam tylko, że WinME zainstalowano na sprzęcie, który ma Petium III 700 MHz, 384 MB RAM i 60 BG HDD, więc myślę, że nie warto do niego kupować XP, za stary sprzęt, chodzi głównie o pisanie i wydruk dokumentów, więc jest wystarczający. Czy ME sobie poradzi, czy muszę przejść na XUbuntu? Pozdrawiam! [size=6][b]Temat nieaktualny, już sobie poradziłem :).[/b][/size]

Odpowiedzi: 0

Mangas
Dodano:
25.12.2010 22:17:20
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0