Drukarka USB przez TCP/IP - jak to zrobic?

Witam cala Spolecznosc Forum! Mam taki problem. Dwa komputery z Windows XP polaczone kablem sieciowym i mala siec z dzieleniem internetu za posrednictwem XP. Zadnych ruterow - poprostu dwie sieciowki w PC. Udalo mi sie ustawic drukarke sieciowa (HP PSC 1315 - urzadzenie wielofunkcyjne podlaczane przez USB), ale moja radosc trwala tylko do poranka kolejnego dnia kiedy to polaczenie przestalo dzialac. Ponowne mapowanie rozwiazalo sprawe ale nie o to chodzi, wiec sie wkurzylem i skasowalem ja :D Poniewaz jest to urzadzenie wielofunkcyjne chcialbym miec takze mozliwosc skanowania z drugiego komputera do ktorego drukarka nie jest podlaczona. Kiedys gdzies slyszalem ze wystarczy zainstalowac normalnie drukarke na obydwu komputerach i potem w tym ktory ma sie laczyc przez siec podmienic port na TCP/IP. Problem polega na tym ze konfigurujac port nie znajduje "urzadzenia" na komputerze, do ktorego sie lacze i do ktorego jest podlaczona drukarka. Prosi mnie o wybor standardowego gdzie mam windowsowy zbior zewnetrznych PrintServerow roznych firm, ale niestandardowego gdzie mam podac dokladne parametry portu (RAW albo LPR). Poniewaz jestem LAMEREM jesli chodzi o te sprawy wiec nie mam pojecia jak to skonfigurowac :( Probowalem roznych kombinacji ale nic nie dziala - program HP nie nawiazuje polaczenia z drukarka po zmianie portu na nowoutworzony. Zaczalem sie zastanawiac czy nie treba ustawic jakiegos Windowsowego serwera wydruku, ale szukam juz caly dzien i nie moge tego znalezc. Pomozcie!

Odpowiedzi: 0

dodo02
Dodano:
02.12.2007 22:17:07
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0