drukarka nie drukuje

witam wszystkich bardzo prosze o pomoc w uruchomieniu mojej starej drukarki tj. hp desklet610C problem powstal niedawno kiedy chcialem wydrukowac dokumenty a drukarka poprostu nie drukuje ani dokumentow ani strony tekstowej a do tego momentu bylo wszystko ok coprawda troche nie byla uzywana tj ok dwoch miesiecy ale mysle ze to nie ma wplywu tusze wymienilem ,przeczyscilem walki sciagnolem sterownik ze strony producenta i i nic nie drukuje prosze jesli ktos wie gdzie moze tkwic problem to prosze o pomoc pozdrawiam[-(

Odpowiedzi: 6

W drodze wyjątku znalazłem coś takiego (zakładam, że masz Vistę 32 bit): http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01655752&lc=en&dlc=pl&cc=pl&product=58708&lang=pl
Ucho
Dodano
04.08.2009 02:33:12
Słuszna uwaga. Jednak co ekspert to ekspert :D
XanTyp
Dodano
04.08.2009 02:08:48
A co z kablem usb? Wystarczyło, że się komuś lekko nadszarpnął (mnie kiedyś :D) i po zawodach. Poza tym - (przetestowane również na sobie), że kable usb o długości powyżej 1,8 metra potrafią... nie działać albo działać - na wyrywki :/ Pewnie w zależności od pogody w Bangladeszu :P Krótsze? Jak najbardziej, bez względu na wszystko. Może czas na wymianę drucika?
XanTyp
Dodano
30.07.2009 10:15:05
witam cie dobry czlowieku ale z przykroscia musze powiedziec ze jednak po wszelkich probach i wskazowkach ktore mi udzielasz niestety drukarka milczy siedzialem do tej pory nad nia i nic bardzo ci dziekuje za poswiecenie ale moze jeszcze cos wymyslisz a stery sa od XP na bank pozdrawiam
jackov43
Dodano
30.07.2009 02:51:13
  • Ucho 03.08.2009 16:31:20

    [quote=jackov43] a stery sa od XP na bank[/quote] No właśnie, a w jakim dziale gadamy ? XP ? To w końcu jaki masz system ?

Jedyne w takiej sytuacji co mnie do pustego łba przychodzi to: 1) sprawdzenie jeszcze w Panelu sterowania czy jest zainstalowana 2) czy ustawiona jako domyślna 3) próba wydruku strony testowej (w pierwszym poście pisałeś o stronie tekstowej i nie wiem czy to literówka, czy strona testowa) 4) przy próbie wydruku dokumentu korzystaj ze skrótu Ctrl+P (lub Plik>Drukuj), a nie z ikonki szybkiego drukowania. Może tak być, że program (np. Word) wybierając drukarkę domyślną wybiera np. Adobe cośtam i wydruk nie idzie. Sprawdź w okienku wydruku jaka tam jest drukarka i wybierz dobrą. Zresztą pkt. 2 sprawę wyjaśni. 5) Jeżeli wszystko powyższe na nic to pozostaje reinstalacja, ale tak: a) odpięcie drukarki (nie na "żywca" tyko najpierw ikonka Bezpieczne usuwanie sprzętu) b) odinstalowanie drukarki i oprogramowania c) restart i przeczyszczenie rejestru np. RegCleanerem czy innym tego typu d) kolejny restart i instalacja sterów, ale WEDŁUG INSTRUKCJI !!!!!!! Tzn. prawdopodobnie instalujesz z ODPIĘTĄ drukarką i podpinasz ją dopiero jak instalator o to grzecznie poprosi !! Tak jest w HP, ale nie powiedziane, że akurat w tym przypadku. Sprawdź w instrukcji. Daj cynk jak pojszło. Edit. I jeszcze jedno: na stronie HP są stery pod Vistę do tego modelu ????? Czy walisz stery od XP ???
Ucho
Dodano
30.07.2009 00:04:17
A folia z tuszy odklejona ? A czysty papier się wysuwa ? Drukarka reaguje "na bodźce" ? Głowice chodzą ? Kabel dobrze podłączony ? Nie pamiętam dokładnie konstrukcji tej HP i mam nadzieję, że to nie wina zatkanych dysz ze względu na długi czas bezczynności. Zdaje się, że głowice w HP są zintegrowane z wkładami.
Ucho
Dodano
29.07.2009 02:01:49
  • jackov43 29.07.2009 12:25:00

    [quote=Ucho]A folia z tuszy odklejona ? A czysty papier się wysuwa ? Drukarka reaguje "na bodźce" ? Głowice chodzą ? Kabel dobrze podłączony ? Nie pamiętam dokładnie konstrukcji tej HP i mam nadzieję, że to nie wina zatkanych dysz ze względu na długi czas bezczynności. Zdaje się, że głowice w HP są zintegrowane z wkładami.[/quote] odp; folia jest sciagnieta papier sie nie wysuwa drukarka nie raduje na nic glowice chodza kable tez w pozadku blagam pomocy mam bardzo wazne dokumenty do druku pozdrawiam

jackov43
Dodano:
29.07.2009 01:31:47
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1