Dropdownlist i zapisywanie wybranego elementu listy do bazy

Witam jestem dosc swiezym uzytkownikiem ASP i chcialem prosic o pomoc, minowicie mam cos takiego: wybierz DK DR DO KO KOD RIII RII RI i chcialbym zapisywac wybrana wartosc(tj. DK, DR, DO itd.) do bazy, wiem że nalezy uzyc Bind() tylko nie bardzo wiem jak sie za to zabrac. Pozostale elementy calego formularza dzialaja. Z gory dziekuje za pomoc.

Odpowiedzi: 1

rozumiem, ze masz na mysli metode DataBind(), z tym ze ona dziala wrecz przeciwnie - buduje liste na podstawie danych w bazie. Oczywiscie wczesniej trzeba ustawic propercje DataSource. Natomiast wracajac do Twojego problemu, to powinienies skorzystac z class SqlConnection oraz SqlComand, np. w taki sposob: [code]SqlConnection connection = new SqlConnection("Twoj_connection_string_do_bazy"); connection.Open(); SqlCommand command = new SqlCommand("Twoje_zapytanie_do_bazy", connection); command.ExecuteNonQuery(); //tutaj w zaleznosci od rodzaju zapytania mozna korzystac tez z ExecuteScalar(), albo ExecuteReader() connection.Close();[/code] jesli nie chcesz pisac w programie zapytania do bazy, tylko np. odpalic wczesniej przygotowana procedure, to ustawiasz: [code]command.CommandType = System.Data.CommandType.StoredProcedure;[/code] ewentualnie liste parametrow do procudery ustawiamy w: command.Parameters oczywiscie nalezy jeszcze tutaj dodac obsluge bledow :) no i jesli korzystasz z innego serwera baz danych niz SqlServer, np. z Access'a, to analogicznie korzystasz z klas OleDbConnection oraz OleDbCommand pozdrawiam
kg86
Dodano
13.01.2009 18:51:37
masaj666
Dodano:
08.01.2009 13:29:40
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1