dostęp do w2k3 z grupy roboczej..

Niemoge dostać się na mojego pc(win 2k3) z innych komputerów(winxp) w tej samej grupie roboczej... Tzn gdy prubuje wejsc na \\win2k3\ to wywala na xp błąd o braku uprawień..... Z win2k3 moge przeglądać tamte maszyny bez problemu.... all reguły z firewalla ktore cokolwiek blokowaly usunełem...

aha... jak wpisuje w przeglądarce www(FF na winxp) ip/nazwe komputera z win2k3, to wyświetla się strona z IIS...

Odpowiedzi: 9

jest ciekawie.... na 1 pc monit sie niepojawia, zaraz wchodze jako gosc, a na drugim mam monit logowania i za zadne skarby niemoge sie zalogowac... jeszcze z administratorem nieprobowalem... jak rano bede mial dostep do tego pc to sprawdze...
macol
Dodano
26.04.2006 01:50:06
Pojawia Ci się monit logowania ?
Wpisz Administrator i hasło i się zalogujesz.
Anonymous
Dodano
15.04.2006 19:59:51
no tak, ale jak to zrobic zeby z komputer z winxp logowal się do w2k3 na konto admina, a nie gościa....
macol
Dodano
15.04.2006 15:25:17
macol:
ale jak udostępnic lokazlicje tak ze z jednego pc jest dostep admina, z innego goscia?
No jak to jak ? W oknie w ktorym dodaje sie konta dla ktorych ma byc udostepniony dany folder, wyklikujesz/dodajesz zarowno konto z uprawnieniami admina i ustawiasz dla niego ewentualne uprawnienia, jak i konto Gosc, ktoremu odbierasz uprawnienia zapisu. Nie moze tam byc "grupy" WSZYSCY, gdyz konto Gosc nie nalezy do tej "grupy".
EL NINO
Dodano
15.04.2006 03:52:43
No ISS ma działać!! jest to jeden z powodów instalacji w2k3... wersja 5.5 mie juź do furi doprowadzała... i pozatym chęc nauczenia się podstaw administarcji w2k3...

Rozmawiacie z głupkiem.... kerio mie tak przyzwyczaił do tego ze zadaje pytania o to czy dopuszczać połączenia z "nowej sieci", ze w sygate zapomialem dopuścić połączenia z udostępniania plików...

Odnośnie poradnika udostępniania plików na winxp... z jego pomocą wszytko zrobiłem wcześniej...

Dzięki za pomoc...


Update:
Z udostępnieniem niema juź problemu... ale jak udostępnic lokazlicje tak ze z jednego pc jest dostep admina, z innego goscia? jak ustawie logowanie przez lan dla gosc to all pecety wchodza przez konto gosc... a dla konta gosc nedam uprawnien zapisu....
macol
Dodano
14.04.2006 14:50:03
macol:
niewiem... zalezy...
Jesli nie wiesz, jesli zalezy, zerknij do dzialu Sieci. Znajdziesz tam przyklejony temat o udostepnianiu plikow w XP – sprawa jest podobna.
EL NINO
Dodano
14.04.2006 13:07:20
Pewnie w administracji urzytkownikami.
Ale przecieź admin W2K3 powinien wiedzieć jak nadać uprawnienia.

aha... jak wpisuje w przeglądarce www(FF na winxp) ip/nazwe komputera z win2k3, to wyświetla się strona z IIS...

I bardzo dobrze – to znaczy, źe IIS działa :lol:

Jest jeszcze kilka innych działających rzeczy.
Anonymous
Dodano
14.04.2006 10:51:44
niewiem... zalezy... brat ma miec dostep goscia, a z laptopa chcialbym admina... tylko ze ja nawet niemoge zoabczyc listy udostpnionych plikow/drukarek... jak nadać uprawnienia?
macol
Dodano
13.04.2006 23:34:27
macol:
wywala na xp błąd o braku uprawień
No i ? Ustawiales uprawnienia ? Jako kto sie chcesz dostac na w2k3 ?
EL NINO
Dodano
13.04.2006 14:43:00
macol
Dodano:
12.04.2006 20:07:07
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1