Dostęp do plików WIN 7 z poziomu xp

Jak pierwszy miałem zainstalowany system WIN7 (dysk C:) , teraz zainstalowałem Win XP (dysk E:). Aby ruszył mi windows xp muszę przełącząc tryb na IDE. Mam taki problem że w momencie użytkowania windowsa xp nie mogę wejść we wszystkie pliki z dysku C: ( wyskakuje odmowa dostępu). Nie mogę się dostać np. do moich dokumentów czy też do plików z pulpitu. Kolejnym problemem jest to że jak odpalam np. firefoxa (który jest był zainstalowany na dysku C: w win7) nie widze zakładek oraz zainstalowanych wtyczek, tak samo jest z konfiguracją wszystkich programów. Da radę jakoś to zrobić by wczytywało bez problemu z ustawieniami jakie były w win7 ? Zastanawia mnie czemu też nie ma stanu wstrzymania w windows XP, jest po prostu jak by wyłączona ta funkcja ( bo jest przeźroczysta i nie da się kliknąć), da rade jakoś to włączyc bo zależy mi na tym trybie.

Odpowiedzi: 1

Kwestia uprawnień - powinienes dodać siebie do uprawnionych do wejścia w określone lokalizacje. Czasem może być konieczność przejęcia jakichs plików na własność Progamy - tu będziesz miał delikatny kłopot. Oba systemy maja profile w których trzymaja dane uzytkowników. Do tych profili często-gęsto programy piszą swoje dane/ustawienia itp. Nie wiem czy uda się z każdym programem ale z cześcia na pewno taki numer by w tej samej lokalizacji było wszystko i z obu systemów dało się uruchamiać programy z tymi samymi ustawieniami. Należałoby stworzyć katalog który będzie swobodnie dostępny z obu systemów dla obu uzytkowników (uprawnienia !) i w nim instalować programy. Kwestia ustawień jest indywidualna dla programów i należałoby przystosowywać konkretne programy do tego żeby dane/ustawienia były wspólne. Np dla Firefoxa - wspólny profil gdzieś położony Stan wstrzymania - doinstalowane masz wszystkie sterowniki ? Zwłaszcza te do chipsetu płyty głównej.
Żółty
Dodano
28.05.2011 00:36:16
d3ex
Dodano:
27.05.2011 15:42:41
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1