Dostęp do formy z zewnętrznej klasy

Witam, uczę się C# i napotkałem na problem, który nie daje mi spokoju. Problem dotyczy form. No więc w Form1 mam textbox'a. Dodatkowo zrobiłem sobie nową klasę w osobnym pliku i za chiny nie wiem, jak za pomocą metod z tamtej klasy zmieniać właściwości obiektów zawartych w form1... Naszukałem się na goglach, ale nic nie działa. Na szybko zrobiony przykład: [b]Class1.cs:[/b] [code] using System; using System.Collections.Generic; using System.Linq; using System.Text; namespace WindowsFormsApplication1 { class Class1 { public void Guzik() { Form1 foremka = new Form1(); foremka.textBox1.Text = "aaa"; } } }[/code] [b]Form1.css:[/b] [code] using System; using System.Collections.Generic; using System.ComponentModel; using System.Data; using System.Drawing; using System.Linq; using System.Text; using System.Windows.Forms; namespace WindowsFormsApplication1 { public partial class Form1 : Form { public Form1() { InitializeComponent(); } Class1 klaska = new Class1(); private void button1_Click(object sender, EventArgs e) { klaska.Guzik(); } } } [/code] Program się kompiluje bezbłędnie, ale nie działa :)

Odpowiedzi: 1

Dodaj linie kodu do metody Guzik(): [quote]public void Guzik() { Form1 foremka = new Form1(); foremka.textBox1.Text = "aaa"; [b]foremka.Show();[/b] }[/quote] Teraz już wiesz ;p
gordon43
Dodano
20.03.2008 09:26:18
NightHunter
Dodano:
06.03.2008 20:07:38
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1