Dlaczego w tym dziate tyle postów(pytań i próśb o pomoc )jest bez odpowiedz?

Witam i w tym dziale zadam te pytanie:[b]Dlaczego tyle postów z pytaniami i prośbami o pomoc pozostaje bez odpowiedzi?[/b] to jest chyba "firmowy" portal Microsoftu czy zawężając Windowsa XP i Visty i firmie dbającej o Image powinno zależyć na zadowoleniu użytkowników również tych początkujących a może przede wszystkim na nich bo duża część zaawansowanych userów ucieka do Linuksa .Dlatego apeluje do informatyków powiązanych z firmą i portalem nie pozostawiajcie pytań i problemów bez odpowiedzi (i pomocy)nawet jeśli wydają Wam się błache.Napewno wtedy nie będzie takiego odpływu z Winowsa do Linuksa i innych programów a i liczba uczestników tego portalu i jego forum znacznie się zwiększy na czym każdemu właścicielowi i twórcy portalu chyba zależy. Pozdrawiam :-# ](*,)

Odpowiedzi: 5

Nasz rację, ale z drugiej strony: forum to z założenie zbiór różnych ludzi, a nie zawodowych nauczycieli, którzy są uodpornieni na powtarzające się w kółko te same pytania i odpowiedzi. Wybacz więc moją chropowatość, ale tak to już jest. Zielony zawsze będzie miał z czymś pod górkę, a ten mniej zielony - po "przewalczeniu" podstaw - za którymś z kolei razem - zacznie pisać tak jak np. ja: było, było, było... Irytacja, zmęczenie tematem itp, itd... To zamknięty cykl rozwoju. Kiedyś utarło się takie powiedzenie, że jeśli czegoś nie ma w sieci, to to coś nie istnieje. Stąd mamy Google, i guzik "szukaj" na forach. "Szukaj a znajdziesz" - stara magia nie zawodzi ;) A fakt, że nie zawsze uzyskuje się odpowiedzi na swoje pytania? Cóż, jak nie tu - to tam.
XanTyp
Dodano
22.08.2008 13:37:09
XanTyp'ie. Początkujący nie zawsze nawet wie gdzie ma szukać odpowiedzi na swe proste i może dla"wtajemniczonych" swe trochę naiwne pytania.Szuka dzień,dwa i się poddaje i pyta na forum.Gdyby wiedział to by nie prosił o pomoc.A możnaodpowiedzieć krótko i prosto podając linka do strony czy stron gdzie jest rozwiązanie problemu czy odpowiedź.Po to na większości forumów są na początku "przyklejone".Ale tam też nie ma recepty na wszystko i stąd tyle pytań,szczególnie że początkujący nie wszystkie porady są w stanie od razu zrozumieć.Szukają w Wilkipedii i też nie raz nic tam nie znajdują.Dlatego moze nie mam racji ale wydaje mi się że taka pomoc nie sprawiłaby "wiedzącym" dużo zachodu a zielonym niezmiernie ułatwilaby życie(czytaj korzystanie z komputera).Oni później czuliby się zobowiązani moralnie do udzielania takiej samej pomocy innym bardziej zielonym od nich.Jeśli ględzę jak Piekarski na mękach to przeprazam.Wyraziłem tylko swój i nie tylko swój punkt widzenia na problem z którym stykają się początkujący w pierwszych miesiącach korzystania z komputera, jeśli nie zetknęli się z informatyką w szkole. Pozdrawiam wszystkich userów i życzę jak najmniej problemów przy kompie.#-o
andrzej.awm
Dodano
22.08.2008 13:21:10
Brak odpowiedzi zazwyczaj zaczyna sie od braku rzetelnie przedstawionego problemu. Poczytaj sobie trochę takich jednopostowców, a sam zrozumiesz. Druga sprawa - że nikt nie jest alfą i omegą i nie znajdziesz takiego forum, gdzie wszystkie posty-pytania znalazły swe odpowiedzi. Trzecia sprawa - jeśli problem początkującego był wałkowany dziesięć czy więcej razy, albo był wałkowany powiedzmy raz czy dwa - jak pierwszak wie o co spytać, to zanim napisze posta, to przejrzy archiwum. Jak nie zna reguł forum - niech zajrzy do regulaminu. Tak na marginesie - te porady też były tu wałkowane wiele razy. Dodam dla zapewnienia Ciebie, że jeśli ktoś poruszył jakiś zupełnie nowy temat, nie pozostał tu bez odpowiedzi. Tak czy owak - zawrzyjmy te wszystkie dyskusje do mojego podpisu i to by było na tyle. A po prawdzie, to wylazłem trochę przed pierwszy szereg - ale myślę, że nikt mi tego za złe nie weźmie.
XanTyp
Dodano
21.08.2008 01:04:24
Z Twojej odpowiedzi wnioskuję że jeśli to [b] tylko forum a nie portal firmowy[/b] jak podkreśliłeś to początkujący nie mogą liczyć na pomoc i odpowiedzi na swoje posty i piszą "na Berdyczów".Po co w takim razie jest w tym forum wydzielony dz. dla począkujących,czy tylko po to aby mogli sobie popisać i czekać,czekać , czekać a większość z nich i tak nigdy nie doczeka się odpowiedzi?](*,)
andrzej.awm
Dodano
20.08.2008 13:07:33
A kto Ci powiedział, że to jest firmowe forum Microsoftu? o.O [quote=andrzej.awm]to jest chyba "firmowy" portal Microsoftu[/quote] Bo to jest [u]forum[/u] - [url=http://www.microsoft.com/]A firmowy [b]portal[/b] to masz tutaj[/url] :)
XanTyp
Dodano
20.08.2008 00:24:11
andrzej.awm
Dodano:
19.08.2008 21:09:44
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1