Dlaczego w niektórych tekstach na niektorych portalach zamiast polskich liter są znaki grafczne

Witam ( w jeśli się nie mylę) "flagowem portalu Windowsa". Mam następujący problem.Gdy piszę jakiegoś posta np na Forum GPS 24 to ja w swoim tekście widzę polskie znaki , ale inni zamiast nich widzą znaki graficzne.Natomiast ja w postach innych uczestników tego forum też widzę znaki graficzne zamiast polskich czcionek! Oto przykład : [quote]Gdzie nie ma? Jakiej przegl±darki uzywasz? IE? FF? Inna? Próbowałe¶ wł±czyć automatczny wybór?[/quote] Zastępowanie polskich liter znakami widzę tez na portalach o2 , WP czy na "kartki Lagata". Używam IE 7 z kodowaniem Europa Środkowa (Windows) ,polski[pl] a w ustawieniach klawiatury polski programisty. Radzą mi zmienić kodowanie na Europę Środkową (ISO), ale w IE w ustawieniu kodów takiej opcji u mnie ma.Jest ISO ale dla Europy Zachodniej i "Bałtyckich". Jest natomiast taka opcja ale w Operze. Czy jest możliwe usunięcie tego problemu przy korzystaniu z IE, czy niestety trzeba przejść na Operę? Jestem "dość świeżym" użytkownikiem i może ja tylko nie potrafię sam rozwiązać tego problemu? Proszę więc o opinię i pomoc za którą z góry dziękuję. ](*,)

Odpowiedzi: 2

Obecnie przeszedłem na Operę w której te problemy nie występują, ale dziękuje za rade.Wyprobuje ją w najbliższym czasie.o:)
andrzej.awm
Dodano
28.10.2008 13:53:02
Pewnym standardem kodowanie jest Unicode, który poprawnie wyświetla polskie czcionki. Nie masz możliwości, aby go zaznaczyć?
Bobi
Dodano
24.10.2008 20:34:31
andrzej.awm
Dodano:
24.10.2008 14:28:01
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1