Dlaczego system traci koligacje?

Witam. [color=red][b][size=9]PILNE[/size][/b][/color] Włączam program do montażu video, np. Vegas, wchodzę w Menedżęra urządzeń (CTRL, ALT, DEL) i pokazuje mi, że Vegas działa tylko na jednym z czterech procesorów. Nigdy nie miałem czegoś takiego. Ustawiam aby czerpał z wszystkich a po dłuższej chwili i tak wraca do jednego rdzenia. A jeśli nawet uruchomi się na 4-ch rdzeniach to potem spada do jednego - wyczuwam to bo projekt mi się wiesza nagle. Nie mogę skońćzyć projektu gdyż program się zacina, zawiesza z powodu spadku koligacji. Dzieje się tak samo z wersją nowszą i starszą, więc dziwne... A dzieje się tak ZA KAŻDYM razem. Nawet podczas zapisu filmu koligacja spada! Renderuję film i z czterech rdzeni robi się jeden! Totalnie nie rozumiem dlaczego. Z dnia na dzień coś odbiło systemowi. A jest czysty od wirusów. Skąd do diaska takie nagłe spady?! [b]CO TO JEST?[/b] [IMG]http://i40.tinypic.com/einnlc.jpg[/IMG]

Odpowiedzi: 5

Nie, bo dzieje się to na dwóch z tej samej serii. To znaczy przeinstalowałem jedną z wersji, bo mam 8 i 9-tkę. I nie pomogło, ale... Zrobiłęm defragmentacje i sprawdzenie błędów na dyskach i [b]zadziałało.[/b] Już mi się tak dziś przynajmniej nie działo. (nie wiem tylko czemu sprawdzanie plików na jednym z dysków, nie systemowy, trwa 6 godzin do stanu 53%. NIe dotrwałem.)
BUNCH
Dodano
11.05.2010 00:02:59
[quote]... Zamiast tego - wypadałoby uaktywnić obsługę multicore po stronie programu (gdzie ? nie pytaj - nie używam Vegas więc nie muszę takich rzeczy wiedzieć). [/quote] A czemu spada ? Widocznie ciebie nie lubi. Choć najprawdopodobniej rozdział pracy programu między rdzeniami zależy od wielu rzeczy - ale nie od życzeń użytkownika. Próbowałeś przeinstalować program ?
Veers
Dodano
10.05.2010 09:46:07
No okej, to czemu [b][size=7]spada[/size][/b]?
BUNCH
Dodano
10.05.2010 03:45:49
Na ilu rdzeniach jest uruchamiany program - zależy od jego ustawień (i możliwości oczywiście) a nie od koligacji ustawianych w systemie.
Veers
Dodano
09.05.2010 21:53:25
Pierwszy raz w życiu widzę by ktoś zmuszał program do pracy na wielu rdzeniach poprzez ustawianie koligacji. Jak widać na załączonym obrazku - to chory pomysł. Zamiast tego - wypadałoby uaktywnić obsługę multicore po stronie programu (gdzie ? nie pytaj - nie używam Vegas więc nie muszę takich rzeczy wiedzieć).
Veers
Dodano
09.05.2010 10:49:37
  • BUNCH 09.05.2010 21:16:41

    [quote=Veers]Pierwszy raz w życiu widzę by ktoś zmuszał program do pracy na wielu rdzeniach poprzez ustawianie koligacji. Jak widać na załączonym obrazku - to chory pomysł. Zamiast tego - wypadałoby uaktywnić obsługę multicore po stronie programu (gdzie ? nie pytaj - nie używam Vegas więc nie muszę takich rzeczy wiedzieć).[/quote] Ale, ale... Ja nie zmuszem. Domyślnie jest na CZTERECH rdzeniach, zawsze. Tylko ostatnimi czasy się same odfajkowują.

BUNCH
Dodano:
09.05.2010 05:54:08
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1