Dlaczego OE odrzuca login i hasło z konta hotmail?

#-o Z radością przeczytałem o tym,ze hotmail "chodzi już" z POP3 i w zw. z tym można przez klienta ściągać z tego konta pocztę. Skonfigurowałem w OE konto jak zalecono i ..pudło, login i hasło są odrzucane.Klikam,usuwam, wpisuję powtórnie i nic. albo otrzymuje komunikat: "Zalogowanie na serwerze przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła jest niemożliwe. Konto: "pop3.live.com", Serwer: "pop3.live.com", Protokół: POP3, Odpowiedź serwera: "-TRR command not implemented", Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd serwera: 0x800CCC90, Numer błędu: 0x800CCC18". albo login i hasło jak w tym okienku, do którego podaję linka (nie działają- są odrzucane): http://naforum.zapodaj.net/51298641.jpg.html Jaka może być tego przyczyna.W poczcie Hotmail logi i hasło "chodzą" poczta jest odbierana i wysyłana a tu w OE nie. Klikanie na OK w tymże oknie powoduje zniknięcie go na chwilę i ukazanie się powtórne, przy czym wtedy kreska kursora miga przed "kropkami" hasła z jego lewej strony. Czy taka sytuacja może występować tylko w OE czy i w innych klientach jak np.TB? ](*,) Czy mogę liczyć na pomoc? Dziękuję.

Odpowiedzi: 8

[b]tzok[/b], nie odgrzebuj wygasłych wątków, jeśli nie masz do powiedzenia więcej niż "jakieś problemy", "nie wiedzieć czemu" czy kolejnych wniosków o faktach oczywistych (ostatnie zdanie).
XanTyp
Dodano
27.05.2009 02:18:24
Nie pamiętam błędu, ale kiedyś miałem problem z kontem na Onecie i okazało się, że gdy login do systemu jest taki sam jak do konta pocztowego to są jakieś problemy (OE nie wiedzieć czemu też go przesyła, choć w polu które jest przeznaczone zupełnie do czego innego). Ogólnie OE jeśli chodzi o proces logowania (i nie tylko) mocno odbiega od norm i zaleceń...
tzok
Dodano
26.05.2009 17:59:16
Sorry, nie mam Office Outlook 2007.Ja chciałem dodać konto w Hotmail.com do Outlook Express. Próbowałem też inaczej na Hotmail .com ściągać pocztę z innych kont m.innymi z o2,WP i Gmail, oraz wysyłać z nich przez Hotmail, ale też nie wychodzi. Cóż pozostawię wszystko o staremu. Pozdrawiam.
andrzy3xp
Dodano
09.04.2009 23:04:41
Napisze jeszcze raz, dokladnie. Microsoft Office Outlook 2007 ;) Menu [b]Narzedzia [/b]-> [b]Ustawienia kont...[/b] [b]Nowy...[/b] Zaznaczam [b]Microsoft Exchange, POP3, IMAP lub HTTP[/b] -> [b]Dalej...[/b] Nic nie wpisuje tylko zaznaczam [b]Recznie konfiguruj ustawienia serwera lub dodatkowe typy serwerow[/b] ->[b] Dalej...[/b] Zaznaczam [b]Internetowa poczta e-mail[/b] -> [b]Dalej...[/b] Wpisuje [b]imie i nazwisko[/b] oraz [b]adres e-mail[/b] Wybieram typ konta [b]POP3[/b] i ustalam jego adresy: [b]pop3.live.com[/b] oraz [b]smtp.live.com[/b] Wprowadzam [b]nazwe uzytkownika[/b] (czyli moj e-mail) i [b]haslo[/b]. Zaznaczam by je [b]zapamietal[/b]. Zaznaczam [b]Wymagaj logowania przy uzyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasla[/b]. Wchodze w [b]Wiecej ustawien...[/b] ** Zakladka [b]Serwer wychodzacy[/b]: Zaznaczam [b]serwer wychodzacy (SMTP) wymaga uwierzytelniania[/b] Zaznaczam [b]Uzyj tych samych ustawien, co moj serwer poczty przychodzacej[/b] ** Zakladka [b]Zaawansowane[/b]: Serwer przychodzacy (POP3): [b]995[/b] Zaznaczam [b]Ten serwer wymaga zaszyfrowanego polaczenia (SSL)[/b] Serwer wychodzacy (SMTP): [b]25[/b] [b]Uzyj połączenia szyfrowanego następująceco typu[/b]: wybieram [b]automatyczne[/b]. OK [b]Testuje konto...[/b] logowanie odbywa sie [b]poprawnie [/b]a wiadomosci testowe sa [b]wysylane[/b].
Krzysiek_85
Dodano
09.04.2009 14:21:47
[b]Krzysiek 85[/b] Niestety mimo zastosowania się do Twoich"ustawień" w dalszym ciągu otrzymuję taki komunikat: http://naforum.zapodaj.net/98715921.jpg.html
andrzy3xp
Dodano
09.04.2009 12:57:29
Mozesz skorzystac z dodatku Outlook Connector do konta Live. Natomiast upewnij sie ze masz poprawne ustawienia, ustaw je tak by okienko ciagle zglaszalo ponowne wprowadzenie hasla (tak jak to opisales, a nie blad polaczenia). Wtedy wpisz haslo ponownie ale odznacz opcje Zapamietaj haslo. Jesli przejdzie, to zapamietasz je przy ponownym wprowadzeniu. Natomiast sama konfiguracja (dzialajaca) to: Narzedzia -> Ustawienia kont... Poczta e-mail -> Nowy... Microsoft Exchane, POP3, IMAP lub HTTP... -> Dalej Recznie konfiguruj ustawienia serwera lub dodatkowe typy serwerow -> Dalej Internetowa poczta e-mail -> Dalej Wypelniamy dane... Typ konta POP3, pop3.live.com, smtp.live.com Uzytkownik, haslo, zapamietaj haslo, wymaga logowania przy uzyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasla -> wiecej ustawien Zakladka serwer wychodzacy -> serwer wychodzacy SMTP wymaga uwierzytelniania (uzyj tych samych ustawien co....) Zakladka zaawansowane -> Serwer przychodzacy POP3: 995 (zaznaczamy ten serwer wymaga zaszyfrowanego polacenia) Koniec.
Krzysiek_85
Dodano
27.03.2009 18:04:55
[b]Ad@$'u[/b], niestety Twoja rada nie pomogła.Odptaszyłem logowanie przy użyciu bezpiecznego konta i nic.Próbowałem zaptaszania wszystkich opcji i kolejnego ich odptaszania a także po odptaszeniu kolejno je zaptaszać w różnych konfiguracjach ale nie przyniosło to pożądanego efektu.Przy odptaszonym logowaniu i ustawieniu w POP3 portu 110 wykazywany był nr błędu 0x800CCC0F a przy zmianie portu na 995- błąd 0x800CCC18 . Przy logowaniu sie przy użyciu bezpiecznego hasła wyskakiwało okno logowania do live w którym klikanie na OK nic nie dawało, jedynie okno na chwilę znikało i powracało z tym że wtedy kreska kursora migała z lewej strony, przed pierwsza kropką hasła.Po przeniesieniu myszką kreski kursora na koniec kropek hasła - na prawo i klikanie na OK nic się nie zmieniało. Dla lepszego zobrazowania tego załączam linki do screenów z tych komunikatów: Link: http://naforum.zapodaj.net/48244721.jpg.html BB Code: Kod HTML: Link: http://naforum.zapodaj.net/98715921.jpg.html BB Code: Kod HTML: Link: http://naforum.zapodaj.net/173973.jpg.html BB Code: Co mam robić,gdzie tkwi błąd , czy ktoś potrafi mi pomóc ?](*,) Pozdrawiam.
andrzy3xp
Dodano
27.03.2009 15:42:28
Odptasz sobie [b]Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła[/b].
Ad@$
Dodano
19.03.2009 13:08:12
andrzy3xp
Dodano:
18.03.2009 13:35:09
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1