Dlaczego nie mogę odtworzyć filmiku wideo 3gp?

Witam uprzejmie i proszę o pomoc w następującej sprawie: Nie mogę odtworzyć krótkiego filmiku nagranego komórką Sagem MYX 6-2 w formacie 3gp.przesłanego na komputer bluetoothem(Laptop Dell 1501 Windows XP HE SP-3) ktory nie chce go odtworzyć.Po wyszukaniu programu jaki powinien go otwierać Komp wskazał na Google Video Player 1.0.3.3.Pobrałem i zainstalowałem tą aplikację jednak gdy probuję otworzyć ten filmik pokazuje się okienko z tytułem"Google Video Pl..." i treści:The file type is not supported. Ponieważ (słaba znajomość angielskiego) z tego wynika,że ten typ pliku nie jest tłumaczony(poparty) jakiego programu mam użyć aby te filmiki z Sagema( i z SE k800i który również nagrywa w tym formacie) nagrywane w formacie 3gp mogły być odtwarzane na komputerze. Ponieważ jestem początkującym i bardzo "zielonym" użytkownikiem bardzo proszę o możliwie jasne i proste podpowiedzi,za co z góry dziękuję.

Odpowiedzi: 7

rozszerzenie to zwykle 3 litery po kropce za nazwą pliku ( czasem moga być dwie, ale darujmy sobie takie pierdóły ). Archiwizacja - - w większości wypadków najlepiej ... niczym, bo - znowu reguła - większość formatów graficznych i filmowych to już jest kompresja wiec korzyść z dodatkwoego ściśnięcia będzie znikoma, a czasem żadna. Używam sam co prawda 7-Zipa, ale raczej jako dekompresora, bowiem nie mam potrzeby "ściskania". Technicznie musiałbyś - i to najlepiej nie w trybie testu - sam sprawdizć który z formatów pakujących daje, w wypadku tego co konkretnie chcesz archiwizować, najlepszy rezultat . Tu też nie ma reguł choś jakieś tam rankingi teoretyczne istnieją, a to czy będzie ot rar, zip, arj czy coś jeszcze to juz zależy tak od specyfiki plików kompresji poddawanych jak i osobistych preferencji Użytkownika. Na temat efektywności pakowania niekorych typów plików powinno coś być w temacie "Bezpieczny komputer Staszka" w dziale "O wszystkim", ale że tego jest -dziesiąt stron to nie będe się przez nie przebijał. Co do efektywności zaś -często lepszy efekt mozna osiągnąc konwertując takie pliki do innego formatu, z tym wszak zastrzeżeniem, że może się to wiązać z pogorszeniem jakości pliku wynikowego. To już jednak inna bajka. PS. Nie bierz mnie, prosże, pod włas bom i za stary wróbel i w dodatku więszkość z tego co wiem "przyszło samo" przy okazji uczenia się na własnych błedach - stąd uznaję wyższość wędki nad rybą i to niezależnie od tego czi i ile czasu "zmarnować" trzeba.
Rebe
Dodano
25.06.2008 13:35:08
Witam [b]Rebe[/b]! Jesteś zaawansowany i o wiele więcej wiesz niż ja.Ja sie dopiero uczę a pytanie i prośba o pomoc nie wynika z lenistwa lecz z chęci szybkiego rozwiązania problemu czy otrzymania odpowiedzi na nurtujące nas pytania i niejasności.Po co wyważać otwarte przez kogoś drzwi.To zwykła pragmatyka. A tak przy okazji pliki video których nie mogłem otworzyc są opisane w "moje dokumenty" jako 3GPP Movie.Czy to jest rozszerzenie? I na koniec jeśli będziesz uprzejmy to podpowiedz mi czy takie pliki video lub fotografie lepiej jest kompresować do PowerArchiver.zip czy PowerArchive 7z? A może jeszcze innym programem.Tych aplikacji jest tak dużo że nie wiadomo która jest lepsza,łatwiejsza w zastosowaniu i bardziej przydatna.A przecież bez sensu jest "zapychanie" komputera setkami różnych nie zawsze najlepszych a często jak się póżniej okazuje mało przydatnych programów.Dlatego jako zaawansowany user wiesz z pewnością z praktyki to do czego ja nie pytajac dochodziłbym może miesiącami.Liczę na Twoja pomoc. [b]Dziękuję[/b] i pozdrawiam.
andrzej2y
Dodano
25.06.2008 12:26:31
andrzej2y - własnie dlatego, że isę odnosi do rozszerzeń jest wyjątkowo "uczynna". Dzięki temu bowiem można powiązać te "3 literki" z programami pozwalającymi z plików korzystać. Ja zaś uważam, że ... edka lepsza od ryby i skoro komuś na czymś zależy to przłoży się i postara, by sie "usamodzielnić" ( to nie są wytyki pod Twoim adresem, a przedstawienie mego punktu widzenia ), by z każdym "drobiazgiem" po forach biegać i pytać - nie przekonują mnie tłumaczenia o byciu pocżatkującym, bo kiedyś trzeba przestać nim być. Gdybyś tłumaczył, że masz lenia i nie chce Ci się to co innego - to jestem w stanie zrozumieć, choć nie zawszep ochwalić.
Rebe
Dodano
24.06.2008 08:53:54
Raczej płacić ci się za Quick time nie opłaca bo po co pozatym nigdy go nie lubiałem bo wszystkie pliki odrazu chciał zawsze odtwarzać czy to na stronach internetowych czy inne. Ja korzysta albo z Nokia Multimedia Player, albo playera dołączonego w programie Samsunga jak i SE.
Small Mike
Dodano
23.06.2008 21:45:31
[b]Rebe[/b] Strona do której odesłal mnie Twój link jest"mało strawna" dla początkującego i w przeważającej części odnosi się do rozszerzeń. [b]Bobi[/b] Dziękuję.VLC nie probowałem zastosować.Pobrałem QuickTime i jest OK. Jeśli możesz wyjaśnij mi różnicę między zwykłą wersją QT a QT Pro.Czy dla przeciętnego,początkującego użytkownika różnica i wynikające z niej zalety są tak istotne,że warto za nie płacić? Pozdrawiam.
andrzej2y
Dodano
23.06.2008 21:28:10
Przenoszę do programów. Ad rem. Spróbuj Niezawodnego VLC lub Quick Time (Alternativ)
Bobi
Dodano
22.06.2008 17:50:37
Przjerzyj: http://filext.com/file-extension/3gp - część System Info for File Extension - znajdziesz nazwy programów ( zestawów kodeków ), wybierz, zainstaluj i.. oglądaj. PS. Znajomość języka nie powinna być potrzebna , bowiem nazwy i tka nie są tłumacozne.
Rebe
Dodano
22.06.2008 17:48:08
andrzej2y
Dodano:
22.06.2008 14:36:13
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1