dlaczego nic nie wykrywa?

Witam wszystkich.otoz mam problem.kolega dal mi dysk abym zainstalowal mu system win98SE. kiedy wlozyl dysk do swojego kompa nie wykrywa mu prawie wogole urzadzen!!!!winda wejdzie ale jak wezme na memedzer urzadzen to prawie nic nie ma!nawt CD–romu!myslalem ze moze zle jest zainstalowany system ale wlozylem dysk do moje kompa i wykrywa wszystko.co moze byc nie tak?wszystko jest sprawne tzn. stacja dyskietek,CD–rom.moze cos z plytą głowna?jest to stara maszyna.pentium 133 48ram 850MbHDD.prosze o pomoc.wielkie dzieki.pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Chwilka...
Zainstalowałeś Win98 na dysku kolegi ale u siebie na komputerze. Po instalacji dysk włoźyłeś do komputera kolegi. U Ciebie jest ok, u niego – nie.
Wydaje mi się, źe Win98 lekko zgłupiał. Ty masz u siebie inny sprzęt, kolega ma inny. System instaluje sobie urządzenia, które masz u siebie. Później w drugim komputerze nie widzi tych urządzeń, znajduje za to od cholery innch.
Moja rada: uruchom system (u kolegi) w trybie awaryjnym i usuń wszystkie urządzenia w zakładce 'Urządzenia systemowe'. Następnie reboot i Win98 powinien zaistalować poprawne sterowniki (płyta główna etc.).
Dalej powinno być juź ok.
Miałem podobny problem przy wymianie płyty głównej bez reinstalacji systemu. W moim przypadku pomogło.
A jeśli się mylę – niech mnie ktoś poprawi :wink:
Lord Dante
Dodano
25.11.2004 00:57:31
kolo
Dodano:
24.11.2004 23:16:57
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1