Dlaczego komputer pracuje coraz wolniej?

Mam nie najnowszy sprzęt:duron600,TNT2,192RAM, i wina XP.Ogólnie nie narzekam, ale zaobserwowałem źe komputer działa coraz wolniej, wolno sie otwierają programy ,ikony.Przyznam sie źe ostatnio trochę zasysam z DIRECT'a–moźe to jest przyczyną?Na partycji gdzie mam wina mam ponad 1 GB wolnego miejsca. Proszę o pomoc, moźe ktoś ma jakąś receptę na przyspieszenie (pomijając zmianę procka–oczywiście :D )–czy konieczny jest formatC i nowa instalacja systemu.
Mam jeszcze pytanko–co proponujecie do defragmentacji–orginalny defragmentator XPka,czy moźe ten z NORTON SYSTEM WORKS.Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedzi: 9

Cold:
[...] Niema nic leprzego od N.S.W 2003.. Błędy w rejestrze masz na dobry start z windowsem . kicha co :?:. A norton system jest bardzo uźytkowy bo usuwa wszystko to co powoduje zwolnienie systemu i naprawia usterki dyskowe [...]


e–walker:
Cold, czy przeczytałeś dokłądnie mój post :?: Jeźeli tak, to na pewno zauwaźyłeś, źe polecam NSW – w szczegółności WinDoctor – który usuwa m.in. błędy systemowe, ale jeźeli chodzi o defrag, to polecam raczej systemowy. Zdecydowanie mylisz pojęcia.


Usterki dyskowe to właśnie naprawia def. windowsa :wink: . napisałem nic niema lepszego od nsw w zrozumieniu do twojego posta, czyli do defragmentacji .. :roll:. Mogłeś źle zrozumieć, moźe źle sformuowałem moją wypowieć – sorrawka 8)
= F e n ! x =
Dodano
12.05.2003 13:59:29
Cold, czy przeczytałeś dokłądnie mój post :?: Jeźeli tak, to na pewno zauwaźyłeś, źe polecam NSW – w szczegółności WinDoctor – który usuwa m.in. błędy systemowe, ale jeźeli chodzi o defrag, to polecam raczej systemowy. Zdecydowanie mylisz pojęcia.
e–walker
Dodano
12.05.2003 01:44:55
nie .. Jeszcze nie .. bo zainstalowałem go wczoraj na systemie xp :wink: . Ale przy pierwszym uruchomieniu, wyskoczyło, źe jest to wersja roczna i trzeba po roku się zarejestrować czy coś w tym stylu .. :wink: i się boje czy mi norton będzie działał :roll:
= F e n ! x =
Dodano
11.05.2003 15:39:03
cold
Tylko mam jedno pytanie do N.s.W – czy po tych 356 dniach co mam co trzeba zrobić źeby nsw dalej chodził ?


nie rozumiem, przestał Ci działać po roku, bo te 365 dni to usługa subskrypcji dzięki której moźna aktualizować nortona.
:?:
aligator
Dodano
11.05.2003 12:43:19
Poprzedniku ! – Niema nic leprzego od N.S.W 2003.. Błędy w rejestrze masz na dobry start z windowsem . kicha co :?:. A norton system jest bardzo uźytkowy bo usuwa wszystko to co powoduje zwolnienie systemu i naprawia usterki dyskowe . Tylko mam jedno pytanie do N.s.W – czy po tych 356 dniach co mam co trzeba zrobić źeby nsw dalej chodził ?
= F e n ! x =
Dodano
11.05.2003 11:14:16
NSW jak najbardziej. Ale moim zdaniem defragmentację lepiej pozostawić systemowemu defragmentorowi. Mam wraźenie, źe jednak lepiej rozkłada pliki na dysku niź defrag Nortona. O ile w poprzednich wersjach Win uźywałem defraga Nortona, tak pod XP uźywam systemowego. Moźna to sobie z resztą sprawdzić – zdefragmentować dysk Nortonem, a później włączyć defrag systemowy – róźnica w rozmieszczaniu plików diametralna
e–walker
Dodano
10.05.2003 03:12:01
widze ze komp na maxa zawalony !! masz jakies programy do czyszczenia ?? zgadzam sie NSW jest spoko bo ma wszystko co potrzeba, spróbuj tez jv16 powertools, czysci rejestr usuwa zbedne wpisy, bledne skroty itd.
gieras
Dodano
09.05.2003 10:32:25
Aligatorek ma całkowitą rację.Dodam,źe NSW jest b.dobrym lekarstwem,szczególnie WinDoctor.
Poza tym:
1/Przeczyść system programem System Mechanic 3.7 h
www.iolo.com
2/przemyj Rejestr programem Ashampoo WinOptimizer Suite,

www.ashampoo.com/default.htm

3/dopiero zdefragmentu dysk[i]
4/Poza tym radzę instalację Ashampoo PowerUp Xp [nie moźe wtedy być zainstalowany Tweak–XP Pro czy bez Pro]
www.ashampoo.com/default.htm

Pozdrawiam. :lol:
tire
Dodano
09.05.2003 00:46:47
no tak...a robisz tak wogóle czasami defragmentacje :?: bo ja robię regularnie co tydzień, czyszczę system i rejestr ze zbędnych plikow /system mechanic, reg cleaner, ashampoo win optimizer/, masz po prostu zawalony system. masz 1gb wolnego, a ile masz zajęte ? bo u mnie np. partycja systemowa ma 10gb a zajęte mam 2,5 gb, reszta jest ładowana na D i E. mam kumpla, który przez rok czasu nie robił porządku na kompie i jak uruchomił defragmentację systemową to trwała przez 16 godzin i tak nic mu nie pomogło, teź mu system zwolnił...spróbuj najpierw oczyścić system ze zbędnych plików, później defragmentacja i zobaczysz czy pomoźe...zrób analizę nortonem, będziesz miał wynik sfragmentowanych plików...

pozdrawiam...
aligator
Dodano
05.05.2003 19:45:09
Marcin xp
Dodano:
05.05.2003 19:25:32
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1