DHCP

Witam. Chciałem wykonać taki manewr żeby router (z wbudowanym modemem ADSL, który to z kolei uległ uszkodzeniu) odbierał po kablu internet i podawał go dalej poprzez sieć Wifi. Wyczytałem w sieci żę muszę ograniczyć funkcje router'a jedynie do switch'a poprzez wyłączenie DHCP. Znalazłem opcję z którą można to było zrobić (pod nazwą "DHCP Server"). Niestety mi ta opcja nie pomogła wręcz coś jeszcze popsułem bo wpisując w przeglądarce 192.168.2.1 wywala błąd żę nie może uzyskać połączenia... W sumie to by było na tyle. Czekam na sugestie... Pzdr.

Odpowiedzi: 3

W tym routerze masz WiFi, port WAN i np. 4 LAN, tak? I WAN się spalił/uległ uszkodzeniu? I teraz chcesz wykorzystać porty LAN, aby poprzez WiFi udostępniać sobie internet, tak? Podaj co do za model masz, będzie łatwiej. A nie możesz się wbić, gdyż Twój router robi teraz za switcha, czyli tylko przełącza ruch. Jeżeli chcesz go przywrócić, odszukaj przycisk reset. Po resecie załaduje domyślne ustawienia.
refki
Dodano
08.09.2011 23:39:19
Skoro tak twierdzisz to usuwam. A w materii tematu? Rozumiem Twoją policyjną naturę i jestem za bo jak by kogoś takiego nie było to by się z deczka bałagan zrobił, ale myślę że w inny sposób powinieneś zwrócić na to uwagę (na prv albo jakiś mail)...
Razorek
Dodano
08.08.2011 00:52:26
Mam sugestię, ale innej materii. Naruszasz regulamin reklamą. Usuń ją.
XanTyp
Dodano
07.08.2011 18:56:47
Razorek
Dodano:
07.08.2011 12:56:19
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1